FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-11-11 20:48  Odp: [Testowanie] Halifax
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Mam pytanie, jedna osoba ma skleić cały model, czy po prostu kilku po fragmentach/podzespołach? Bo jednak taki spory i wielkościowo i objętościowo model w pojedynkę to troszku czasu zajmie...

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
16-11-11 20:49  Odp: [Testowanie] Halifax
marko   

Wkleiłem ten post w innym miejscu przez pomyłkę. Przepraszam i powtarzam go tutaj po raz drugi.
Jestem bardzo początkujący, po ponad 40-tu paru latach przerwy. Mogę spróbować? Mam drukarkę Epson Stylus R285, na której drukuję modele pobrane z sieci. Wychodzą coraz lepiej, w moim przekonaniu jednak ciągle na poziomie początkującego modelarza. Mogę model testowy wydrukować na wskazanych papierach, nawet z napisami w poprzek strony. Jak test, to test! Problem tylko, że pewnie ma Pan jakiś określony termin zakończenia prac testowych. Miesiąc? To byłaby "prawdziwa męska przygoda"... Ale mogę zaryzykować.
Jakby Pan podjął decyzję, to proszę o przesłanie plików na adres: makma@toya.net.pl

Pozdrawiam.
PS. Drukarka jest przetestowana i idealnie trzyma wymiary wydrukowanych elementów na każdym rodzaju papieru. To chyba ważne w przypadku testów. Co do kolorystyki, to nie mogę obiecać, że będzie idealnie odzwierciedlać kolory z pliku oryginalnego, lecz to chyba nie jest w teście najważniejesze.

 
16-11-11 21:06  Odp: [Testowanie] Halifax
Zbigniew Salapa   

Szanowni modelarze jestem bardziej niż zaskoczony ilością ofert, to jest naprawdę bardzo miłe. Dwa zdania dlaczego proszę o pomoc. Nabawiłem się poważnej kontuzji prawej ręki i nie mogę nawet nożyczek utrzymać w ręku. Ten model trzeba więc sklejać od zera. Myślę więc, że powierzenie tej pracy to duża odpowiedzialność dla obu stron.
Kto chciałby po kupieniu Halifaxa w kiosku (nie wiem, ale tani pewnie nie będzie) w pewnym momencie stwierdzić, że model jest niesklejalny. A sklejalny być musi i to jak jeszcze. Myślę, że nikt z Was się nie obrazi jeżeli spóbuję wybrać dwóch entuzjastów i dalej prowadzić już z nimi dalsze rozmowy.
Jeszcze raz dziękuję za wspaniały odzew na moją prośbę.
Z poważaniem Zbigniew Sałapa

 
16-11-11 21:46  Odp: [Testowanie] Halifax
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

No i wszystko wiemy :)
Czekamy na werdykt tzn. wybór dwóch pomazańców ;)

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
16-11-11 21:48  Odp: [Testowanie] Halifax
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A ja całkiem nie na miejscu i OT (i nie do osoby Szanownego Kolegi Zbyszka - jeśli tak można Pana określić):

ZAGADKA PRZEŁOMU WIEKÓW ROZWIĄZANA - JUŻ WIADOMO DLACZEGO MM MA TAKIE OPÓŹNIENIA!!!
Skoro modele, które maja się ukazać w kolejnym numerze są testowane (a więc w fazie projektu) w chwili ukazania się numeru z zapowiedzią w kioskach to nic dziwnego :)
Miejmy nadzieję, że ten 40-sto arkuszowy Halifax nie wyjdzie jako numer 4 - 12/2010 - chociaż to mogłoby być rozwiązaniem dla zaległości. Potem wystarczy opuścić całkowicie rok 2011 i w styczniu będą na bieżąco :D

ps. 1
powyższy wpis proszę potraktować z humorem i nie kontynuować dyskusji w dalszej części tego wątku
ps. 2
mam nadzieję, ze cena detaliczna nie zabije "małych modelarzy" i nakład rozejdzie sie jak ciepłe bułeczki - czego Wydawnictwu życzę z całego serca

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
04-01-12 10:01  Odp: [Testowanie] Halifax
Zbigniew Salapa   

W czasie testowego klejenia były robione zdjęcia każdego (prawie) elementu, będą udostępnione na str. intern. MM po wydaniu modelu

 
13-02-12 17:52  Odp: [Testowanie] Halifax
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wygląda na kawał porządnego modelu kartonowego. Chyba pierwszy raz w historii możemy dyskutować nt. nowego MM widząc zdjęcia modelu testowego jeszcze przed wydaniem, zamiast raportować na bierząco, kto jeszcze nie kupił MMa u siebie w mieście, mimo że już minuta po północy 20.02 :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-02-12 18:12  Odp: [Testowanie] Halifax
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

No tak, teraz pozostaje tylko nadzieja, ze drukarnia zdała egzamin. Szkielet po części "pudełkowy" to dość specyficzne rozwiązanie ale jeśli faktycznie model będzie dobrze dopasowany, to patrząc na zdjęcia, będą klocki LEGO :). Wkrótce się przekonamy...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-02-12 18:18  Odp: [Testowanie] Halifax
kari   

Wygląda to całkiem nieżle. ... no, no, ... renomowani wydawcy już powinni się bać. ;-)
... konkurencja łapie drugi wiatr w żagle. :-)
--------------------------------------------------------------------------------------

 
14-02-12 19:36  Odp: [Testowanie] Halifax
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powiem tak: miałem już nie kupować modeli bo i kłopot z magazynowaniem i czau brak na klejenie, a zapasów to mam na 100lat z górką. O "dużych" modelach to w ogóle miało nie być mowy, bo po połowicznym sklejeniu Avro Lancastera w 1:33 okazało się, że trzymać to to można ale za oknem (ograniczona przestrzeń życiowa). Ale jeżeli kolorki Halifax będą na w miarę przyzwoitym poziomie to na pewno za nabędę. I kto wie czy nie porwę się z motyką na słońce i w jakimś niezbyt odległym terminie nie trafi na warsztat. To jest okola metra szczęścia na długość i rozpiętość, z pełną mechanizacją płatów i sterów w cenie jednego (słownie "jednego") myśliwca jednosilnikowego z innego wydawnictwa. Co najmniej rok dłubania. A przy próbach waloryzacji to nawet się nie zastanawiam na ile może się budowa rozciągnąć w czasie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może wreszcie ktoś z redakcji "MM-a" poszedł po rozum do głowy, i zaczął rewitalizacje czasopisma. Oby. Czego sobie i szanownej redakcji życzę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024