FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
10-06-03 13:12  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Ygy 

 

Do Juniora:
1) Bardzo fajna anegdotka
2) Zgadzam się z tobą, ale nie całkowicie. Fakt- MM jest dość mocno objeżdzany, ale nie sądzę by wynikało to z dzisiejszej sytuacji finansowej. Myślę, że bardziej chodzi o tą wieloletnią tradycję. Wydawnictwo w pewnym momencie przestało się rozwijać, ale to nie znaczy, że poziom podupadł. Oprócz mniej udanych modeli (np. Hawker Huricane), trafiają się cuda (tu z kolei Me-109G, Kate, Cromwell, Piorun), lub ładnie przerysowane starsze modele (Mig29, Cobra, Thunderbolt, Wildcat...)...
3) Nie jest też tak, że czepiamy się tylko MM. Na ten przykład p. Andrzej Haliński jak widzi na tym forum jakiś wątek o swym modelu to pewnie z miejsca zawału dostaje- do niego jest dopiero czepianie.
4) Jeśli chodzi o instrukcje, to autor opracowania przecież sam przyznaje się, że nic nie zmienił, tylko żywcem ją przepisał
5) A co do modelu- mi się podoba.

Ygy

 
10-06-03 13:28  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Gumik 

 

Ja tam go kupiłem i mi się podoba. A te błędy? A kij z nimi, jakoś to będzie. Ważne, że sklejalność jest dobra.

 
10-06-03 13:37  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Bodek   

A propos Burzy, to nabyłem takową, wydaną przez QUEST. Zastanawia mnie, dlaczego jej pokład jest w tonacj i fioletowej, a właściwie fioletowo-niebieskiej?

 
10-06-03 14:26  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bodek - a nie zastanawia Cię , czemu dno też jest takie blade ??? Podam odpowiedź - drukarnia. To zawiniły tylko kolory - gdyż na CD model ma troszkę inną barwę . Ale po sklejeniu kolory wyglądają cacunio,,,:)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
10-06-03 14:57  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Bodek   

Jeżeli zawiniła drukarnia, to powinni to poprawić. Ciekawi mnie, czy robicie wydruk próbny (kromalin) przed oddaniem materiałów. Wtedy można z nimi walczyć. W innm wypadku sprawa jest przegrana, mają wolną rękę i mogą drukować jak chcą.
Pozdrawiam

 
10-06-03 16:10  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie robię próbnego wydruku - za duża kasa. Ale o BURZĘ z Questu nie muszę się już obawiać - model już jest wyprzedany , a nie robię dodruków.....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
10-06-03 16:18  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Jeśli chodzi o Buszę z Questu, to sprawa jest troszkę skomplikowana. Na ekranie rzeczywiście jest inny kolor, zbliżony do oryginału. Jednak to co widać na ekranie prawie zawsze nie pokrywa się z tym co wyjdzie w druku. Sprawdziłem kolory wg palety CMYK i rzeczywiście zadane zostały wartości kolorów takie jak wyszły w druku. Tak więc w tym przypadku wina leży tylko po stronie projektanta. Jeśli chodzi o blade dno, to niestety częściowo wina leży po stronie drukarni. Jednak tylko częściowo, ponieważ jest duży kłopot wydrukowaćarkusz, gdzie przy jednej krawędzi jest 100% kolor, a przy drugiej go nie ma. Niestety wałki w maszynie drukarskiej z kolejnym drukowanym egzemplarzem rozcierają farbę coraz szerzej. Dlatego tu potrzebny jest kompromis. Można temu jednak zaradzić w ten sposób, żeby układać części o podobnym nasyceniu na jednym arkuszu, ale to zależy już od projektanta.

 
10-06-03 17:07  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja się z tym do końca nie zgodzę - weźmy na przykład ORP Grom, Kujawiak, Slązak i Krakowiak - o ile pamiętam kolor dna w kazdym z modeli rozbarwiony był tak samo - kazdy jest w sumie inny, choć na przykłąd na gromie i chyba krakowiaku jest ok. Więc raz się da a raz nie... ;-) Chociaż z drugiej strony prawdą jest, że nasycenie poszczególnych kolorów jest ważne, ale najwazniejsze przy kolorze czarnym - jeżeli jest ciemna siatka szarego, a obok czarna apla - to będzie ona bardzo blada. W zasadzie ideałem byłby druk modeli na drukarkach atramentowych tak, jak robi to jedno z czeskich wydawnictw...
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
10-06-03 17:56  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Jer-ry 

 

Hmm,
szkoda, ze nie będzie wznowienia Burzy.
Kupiłbym ja, gdyby nie ten fiołkowy kolor pokładu. Co najmniej odstraszający.

pozdrawiam

 
11-06-03 12:34  Re: [nowy MM] ORP "Burza"
Marcintosh 

 

> Chociaż z drugiej strony prawdą jest, że nasycenie poszczególnych kolorów jest ważne, ale najwazniejsze przy kolorze czarnym - jeżeli jest ciemna siatka szarego, a obok czarna apla - to będzie ona bardzo blada

Bo czarny w takich przypadkach albo robi sie na dwie folie, na jednej sa siatki na drugiej sa aple (dodatkowy przelot), albo czarny miksuje sie z CMYKa i rozbarwia na cztery folie, wtedy faktycznie wychodzi czarny jak zaraza. Tyle ze do tego trzeba jeszcze umiec drukowac bez przesuniecia - a to zdaje sie byc rzecz niemozliwa do osiagniecia w przecietnej drukarni :(((

A wogole to biadolenie o kiepskich drukarniach i fiolkowych kolorach jest do bani. Jak ktos sie chce bawic w poligrafie to niech to robi profesjonalnie i nie robi siary.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024