FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-12 13:10  [Technika] Farba farbie nierówna
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nieuchronnie zbliża się moment gdy będę musiał się zabrać za malowanie mojego modelu. Pewnie każdy to przerabiał kto modele maluje a mianowicie jakiej farby użyć.
Na pustyni na której mieszkam mam bezpośredni dostęp wyłącznie do Pactry.
Reszta tylko z internetu. Tak więc skali porównawczej nie mam żadnej.
Będę malował aerografem i po pierwszych próbach wiem tylko tyle że malować się nią da.
Czy ktoś mógłby mi jednak powiedzieć czy innej firmy akryle warte są tego aby się na nie przerzucić? Czy też różnice są tak małe że nie warte zachodu.
Moje pytanie adresuję do praktyków którzy przetestowali różne rodzaje farb i potrafią określić ich wady lub zalety w stosunku do w/w Pactry.

Dziękuję :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-02-12 13:25  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A na czym dokladnie polega "malowac sie nia nie da"? Ja od dawna uzywam Pactry zamiennie z Model Masterami akrylowymi, tych ostatnich uzywam wylacznie dlatego, ze ich stosunek ceny do ilosci jest korzystniejszy. Poza tym obie farby sa bardzo dobre, nie smierdza i ladnie kryja.

--

Post zmieniony (17-02-12 13:26)

 
17-02-12 13:44  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Swego czasu bardzo dużo malowałem Pactrą, jest to farba w miarę rzadka- nie zostawia smug przy malowaniu pędzelkiem, i dobrze kryjąca.
W tej chwili używam farb firmy Vallejo - są gęste, przez co bardziej wydajne, bo karton tak nie wciąga.
PIOTR za dużo sobie dopowiedziałeś, STARY pisze: "..wiem tylko tyle że malować się nią da." a nie nie da ;-)
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
17-02-12 14:06  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A to przepraszam, nie doczytalem i zasugerowalem sie tym, ze stary chce sie przerzucic na inne farby.
Pactra jest jedna z najlepszych farb jakich uzywalem i chyba nie ma sensu przesiadac sie na co innego.

--
pozdrawiam
Piotr


 
17-02-12 14:59  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja też używam Pactry. Jednak czasami potrafi zbyt szybko zasychać w aerografie, ale można chyba używać opóźniaczy. Nie próbowałem.

Post zmieniony (17-02-12 15:00)

 
17-02-12 18:53  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
Marcin K.   

Do wszystkich akryli warto dodawać opóźniacza przy malowaniu aerografem. Do Pactry dodaje opóźniacz Talensa kupiony w sklepie dla plastyków. Do Vallejo - tylko firmowy opóźniacz Vallejo - inne źle działają na tę farbę. Do Gunze C - firmowy Gunze, a do Tamijki - Talensa, ale pojawił się takze firmowy Tamiya, ale tego jeszcze nie próbowałem.

 
17-02-12 22:22  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
moskit   

Przez kilka ostatnich lat sklejałem modele plastikowe i do ich malowania używałem w większości Pactry. Zdecydowanie polecam jako rozcieńczalnika używać wódki (normalnej 40% - oczywiście rozcieńczać farbę a nie modelarza).
To czy podczas malowania aerograf pluje czy nie zależy nie tylko od właściwego rozcieńczenia farby, ale też od jakości aerografu - jeżeli wykonany jest z materiału niskiej jakości (o stosunkowo dużej chropowatości powierzchni) to przy malowaniu Pactrą trudno uniknąć efektu "plucia". Dobrze się wtedy sprawdzają kawałki ręcznika papierowego zamoczone w zmywaczu (np. Wamod) , którymi co kilkadziesiąt sekund należy przecierać dyszę. Wbrew pozorom nie jest to zbyt uciążliwe.
Po nabraniu odrobiny wprawy malowanie Pactrą jest naprawdę przyjemne.

 
17-02-12 23:22  Odp: [Technika] Farba farbie nierówna
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
O to właśnie mi chodziło. Nie ma co wydziwiać. Wasze opinie są pozytywne i to mi wystarczy.
Teraz pozostaje mi tylko znaleźć wspólny język z aerografem i jazda ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024