FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-02-12 09:56  Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Prof. Volta   

[P] Szanowni koledzy.
Gdzie jeszcze w stolicy można kupić modele kartonowe? O Peltę nie pytam bo ją znam. Głównie chodzi mi o kartonówki GPM.

Post zmieniony (09-02-12 10:05)

 
09-02-12 10:00  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Akurat w Pelcie już kartonowych za bardzo nie kupisz ;)
Był jeszcze sklep na Dzielnej 7- dawno nie byłem, ciekawe, czy jeszcze istnieje...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-02-12 10:03  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 (dawna Wery Kostrzewy) i w rejonie Pawiaka ale nazwy ulicy nie pamiętam - tam są sklepy modelarskie a poza tym w Empikach i czasami w księgarniach i kioskach RUCH.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-02-12 10:47  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
JoBox   

Dzielna 7 to właśnie sklep naprzeciwko Pawiaka :) Był jeszcze słynny sklep HOBBY przy Siennej 89 (również należący do właścicieli tego przy Dzielnej 7) ale nie wiem czy jeszcze istnieje. Kilka lat temu kolega kupował archiwalne kartonówki w Jadar-Model przy Jagiellońskiej 58 (blisko pl. Generała Józefa Hallera); sklep istnieje ale nigdy tam nie byłem więc nie wiem czy wciąż sprzedają w nim modele kartonowe.

 
09-02-12 12:14  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sienna funkcjonuje bardziej jako punkt Lotto :P i sklep dla modelarzy RC. Jest też trochę plastików, ale kartonówki, to głównie starsze pojedyncze numery w trybie "z hipermarketowego kosza" na ladzie pod oknem do samodzielnego przeglądu. Kiedyś nawet TBiU bywały w tej stercie...
Dzielna też działa, ale nie wiem czy nadal mają ofertę kartonową (wg wieści z sieci, to mają). Z czasem obserwowałem to co w Pelcie - zubożenie oferty. Za to wybór tłoczonych kabinek Gomixu był duży.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
09-02-12 12:21  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czytam informacje życzliwych, skorych do pomocy kolegów i tak sobie myślę: a nie prościej po prostu kupić modele via Internet, drogi profesorze Volta?

 
09-02-12 12:49  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"macanie" modeli przed zakupem, przebieranie i oglądanie to była część rytuału modelarskiego który dla wielu juz nie wróci :-) poza tym, wielu sie nacieło na model kupując tylko wysyłkowo, szczególnie jesli chodzi o jakość druku.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-02-12 13:01  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

HAS HOBBY Sklep Modelarski Warszawa ul. Dzielna 7

W tej chwili chyba największy wybór w Warszawie. Modele są dość często uzupełniane o nowości i to co się sprzedało.

Dość często tam przeglądam sobie jakość wydrukowanych modeli zwłaszcza tych Modelikowych, czego niestety " via Internet" nie da się zrobić.

Jest jeszcze kilka tytułów, ale raczej starszych numerów FlyModel w Składnicy Harcerskiej na Ursynowie

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
09-02-12 15:50  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
belfast 

 

Na dzielnej jest spory wybór kartonówek ale uwaga, na niektórych modelach mają sporą marże własną!!!!! Np. Gagarin z GPM kosztuje tam 199 zl !!! warto pojechać obejrzeć i później kupić przez neta :)

--
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.. a jeżeli tak mówił to go zabij bo kłamał!!:)

 
09-02-12 15:58  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pamiętam, że kupowałem na Dzielnej Jastrzębia z WAK'u, miał naklejoną naklejkę 25 PLN. Nie przyglądałem się mu dokładnie i kupiłem. Nie dość, że przepłaciłem bo pod zerwaną naklejką było 15 PLN to dopiero w Mielcu zauważyłem że ma paskudnie przesunięte kolory. Dobrze, że wspaniałomyślny WAK podesłał mi inny egzemplarz - chwała mu za to. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-02-12 18:04  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Na Bitwy Warszawskiej jest raczej sklep z modelami RC. Był obok Mirage Hobby, ale już nie ma. Modele widziałem również na Świętokrzyskiej chyba 16 w Pelcie.

 
09-02-12 23:07  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kiedyś można było kupić Modeliki w kasie Muzeum Techniki w PKiN, Małe Modelarze w redakcji na Chocimskiej (polecam niezły klimat).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-02-12 00:13  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jadar Hobby posiada tylko pojedyncze egzemplarze modeli kartonowych, słabiutki wybór. Z tego co widziałem to tylko aktualizuja katalog o nowości WAK, poza tym starocie i resztki. Sprzedawca powiedział, że nie ma co liczyć na więcej. Ale na przykład FAMO mają taniej niż w innych miejscach. Tylko uwaga! Ponieważ są to pojedyncze sztuki to trzeba dobrze oglądnąć bo lubia być uszkodzone. Ostatnio kupiłem tam Mardera III z Hobby Model i dwa arkusze są załamane - na szczęście da się to naprostować. Podzielam zdanie, że "macanie" modeli, np.: w Hobby na Siennej to był rytuał :) Do tego sklepu jeździłem z ojcem jak miałem 10 lat i sentyment pozostał. :) Teraz zaopatruję się tylko przez internet, ewentualnie w Empiku w modele HAL'a i brakuje mi możliwości dotknięcia arkusza. O innych sklepach w Wawie niestety nic nie wiem :(

--

Post zmieniony (10-02-12 00:17)

 
30-03-18 17:57  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Adas' 

 

z góry proszę bez laurów za wykopaliska, ale.... byłem dziś na ulicy Dzielnej w Warszawie, i okazało się, że sklep HAS HOBBY został definitywnie zamknięty.... dla mnie skończyła się pewna epoka....

--
__________________________
od kiedy pamietam, to kleję... :)

 
04-04-18 09:18  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A jeszcze kilka miesięcy temu robiłem w nim skromne zakupy... czyżby internety zbierały swoje żniwo?

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
04-04-18 14:29  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Sklep ostatni raz był czynny 31 stycznia. Przez cały styczeń trwała wyprzedaż towaru. Pan Maciek zdradził mi jaki miał czynsz za wynajem lokalu od miasta i w zasadzie to wyjaśniło sprawę. Bez sprzedaży internetowej nie było szans tak dużego sklepu utrzymać. Dla mnie to też był kawał historii, kilka moich modeli wisiało tam pod sufitem.

Jakby kto szukał, sklep się nigdzie nie przeniósł, nie zmienił lokalizacji, właściciel udał się na wcześniejszą emeryturę i zamknął działalność.

P.S. Dość spory wybór kartonu (oczywiście nie taki jaki był na Dzielnej) jest na Świętokrzyskiej w JADAR MODEL. No ale... to nie ten poziom zaangażowania.

Post zmieniony (04-04-18 14:33)

 
05-04-18 08:29  Odp: Sprzedaż modeli kartonowych w Warszawie.
bonar   

OKAZJA! Unikalna kolekcja ( ok. 400 szt.) modeli samolotów do sklejania w oryginalnym opakowaniu z okresu II wojny światowej - Luftwaffe , japońskie i inne
Cena uzależniona jest od rodzaju modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024