FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-01-12 16:12  pytanie GPM czy Haliński
churchil   

Witam,
konkretnie chodzi o modele F-117 i E2 Howkeye
Model którego wydawnictwa lepiej się prezentuje po sklejeniu?
pozdrawiam
churchil

/wątek przeniesiony z działu lotniczego/

 
29-01-12 18:18  Odp: pytanie GPM czy Haliński
mondo   

Hmm,mogę coś powiedzieć tylko o Hawkeyu.Model z AH jest na kredzie więc mogą wystąpić kłopoty z czystością klejenia.Natomiast GPM to typowy karton,są tutaj też delikatne ślady eksploatacji i mechanizm składania płata,deczko skomplikowany,ale można się bez niego obyć..

 
30-01-12 18:38  Odp: pytanie GPM czy Haliński
mondo   

Przejrzałem też swoje F -117 i najładniejszy moim zdaniem jest ten z Fly Model,ma wypasioną:) flagę amerykańską na spodzie kadłuba i skrzydeł,takie malowanie okazjonalne..

 
30-01-12 19:07  Odp: pytanie GPM czy Haliński
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Najlepiej prezentuje się model dobrze sklejony.
Obojętnie jakiego wydawnictwa ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-12 20:50  Odp: pytanie GPM czy Haliński
churchil   

Witam,
dziękuję za odzew,
oczywista oczywistość że po to się skleja model aby wyglądał dobrze.
co kredowego kartonu to nie stanowi problemu, sklejałem już F-4 ,F-14 ,Me-109 N-4 i He-219 uhu z wydawnictwa pana Halińskiego,jeszcze została F-18-ka.
Po prostu Howkeya skleję dwie sztuki .
pozdrawiam
churchil

 
05-02-12 19:07  Odp: pytanie GPM czy Haliński
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Sklejałem oba te samoloty. Zdecydowanie polecam Hawkeye'a z GPMu, ale F-117 z AH (klei się łatwiej). W Hawkeye'u z AH przerażała mnie kreda, natomiast w tym z GPMu podobała mi się walorka. Poległem na F-117 z GPMu ze względu na własne umiejętności. Model klei się na zasadzie doklejania kolejnych pudełek (nie wszystkie są zamknięte, przez co nie są sztywne). Za to ten z AH kleił się wyśmienicie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
09-02-12 19:42  Odp: pytanie GPM czy Haliński
Hologen   

Halinski jest zbyt drogi wiadomo ze dobre modele wydaje - sam mam kilkanascie (yamato, p-51, fusho czy jakos tam ;), ariacobra, ms406, p-47, uss pandelfish czy cos takiego itp) co na konkursach wygrywaly, ale teraz za te pieniadze wole tansze i tez dobrze opracowany.

 
09-02-12 19:43  Odp: pytanie GPM czy Haliński
Hologen   

Mam tez tomcata I miejsce w konkursie ogolnopolskim, phantoma i f-16 :).

 
09-02-12 21:14  Odp: pytanie GPM czy Haliński
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ja kleiłem F-117 ze Stegny i powiem że klieło się bardzo przyjemnie, no nie wliczając w to moich błędów.

 
09-02-12 21:32  Odp: pytanie GPM czy Haliński
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

ja_cham, a masz zdjęcia swoich zwycięskich modeli?
Co do pytania w pełni zgodzę się z kolegą MBig.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024