FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-02-12 12:12  [relacja]Mogador 1:200 Modelik
daniel 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Jestem nowy na forum, a ponieważ nie chcę zamęczać pytaniami technicznymi, sam postanowiłem założyć relację.Wybór padł na niszczyciel lub jak kto woli kontrtorpedowiec Mogador ,bandery Il de France.
Zdjęć wydania nie zamieszczam, można sporo znaleźć w sieci, natomiast dodam od siebie że model wydany jest bardzo starannie, druk bez różnic w tonach itp.Jednak co zaskakuje w tym wydaniu to dość duża detalizacja , myślę że wiele elementów wycinanki trzeba będzie traktować raczej jako szablony, przydały by się tutaj może jakieś zestawy laserowe, jednak wydawnictwo oferuje jedynie szkielet.

relację rozpocząłem od wykonania pomostu dowodzenia z charakterystycznym przeszkleniem.Skrzydła pomostu zostały dziurkowane.



Dalej podjąłem walkę z okienkami, ale zamiast wycinać każde z osobna , usunąłem całość, a następnie z paseczków +/- 0,5 mm , zrobiłem poprzeczki wklejane na klej a,la BCG( dla mnie to absolutna rewelacja), a następnie pomalowane.
Jeśli mógłbym doradzić, to lepiej chyba jest te poprzeczki wklejać od strony nie zadrukowanej, dociskając delikatnie do stołu - równiej się układają, ale spostrzegłem to już po fakcie, a że efekt nie był zły , tak zostało(kilka słupków delikatnie koślawych,ale trzeba wiedzieć gdzie patrzeć)



Następnie wszystko zacząłem montować. osobiście polecam odciąć cały front pomostu i wkleić oddzielnie.Wnętrze pomalowałem , wkleiłem porzeczkę z czarnego kartonu, i wstawiłem "szybę" z opakowania po pralinkach z lidla(idealne), ale nie wklejałem jej aby nie brudzić, a wyciąłem pasek pod wymiar, który sam się zaklinował.Całość zamknąłem z góry.







Pozdrawiam i proszę o uwagi.

 
04-02-12 12:38  Odp: [relacja]Mogador 1:200 Modelik
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Z przyjemnością popatrzę, tego modelu chyba nie widzialem na forum, a już sklejonego to na pewno :-)
Powodzenia

 
04-02-12 13:57  Odp: [relacja]Mogador 1:200 Modelik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No cóż, skoro prosisz o uwagi to ja mam na razie tylko jedną. Odnośnie fotek.
Lepsze doświetlenie elementów (za dużo cienia jest w tym momencie), kadrowanie i jednolite tło bez zbędnych przedmiotów.
Dla zobrazowania skali modelu praktykuje sie często monetę jednogroszową ale nie ma takiego przymusu oczywiście.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024