FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-02-12 07:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4

- 1

Witam

Zasiadam i ja do podglądania. Właśnie jestem z tym modelem na etapie wręg i oklejania poszycia (robię w standardzie) . U mnie to jeszcze daleka droga z braku czasu więc Twoja relacja będzie dla mnie super pomocą.

Pozdrawiam Paweł

--
"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat
J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

Odpowiedz na tę wiadomość 

07-02-12 10:45  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3

- 2

Witam. Przez niedzielę i wczoraj walczyłem z ryflami. Jak podpowiedział mi DaFiX zrobiłem nowe na kalce technicznej. Oczywiście pierwsze dwie próby spaprałem. Na zdjęciach trzecie podejście po położeniu pierwszej warstwy farby. Na kalce wyciska się je o wiele łatwiej i wg mnie wyglądają lepiej, są delikatniejsze. Teraz będzie szlifowanie ,,farfocli" papierem 2500 i docelowe malowanko.
sony - dzięki, jak będę w potrzebie to napewno poproszę o pomoc.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

07-02-12 11:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
DaFiX 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5

- 1

Różnica jest i to duża.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Kacper

07-02-12 12:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 12
Galerie - 5

- 14

Witam,ktoś kiedyś napisał ," modelarze to pracowite ludki",o niebo lepiej,szykuje sie piękny model,pozdrawiam marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

07-02-12 12:26  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7

- 2

Jakiej farby użyłeś na ryflach?
Pytam, bo zastanawiam się, jak można by uniknąć tych farfocli.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

07-02-12 17:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3

- 2

Witam.
viltianus - maluję Humbrolem. Do malowania pokładu otworzyłem nową puszkę i coś mi podpadało bo miałem problem z rozmieszaniem barwnika z rozcieńczalnikiem. Nie wiem, czy czasami farba nie była stara, albo coś. Część tych farfocli to ,,kłaczki" papieru powstałe podczas wyciskania, a część pochodzi z farby, myślę że to nie do końca rozmieszany barwnik. Zauważyłem je dopiero po wyschnięciu. Ale dużo roboty ze zeszlifowaniem ich naszczęście nie będzie.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

W budowie:
Krupp Protze OSP

11-02-12 16:15  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3

- 2

Witam. Mała aktualizacja, bo za bardzo nie mam czasu na klejenie.
Najpierw kadłub oklejony paskami imitującymi pasy blach. Żeby ułatwić sobie rozmieszczenie i wykonanie bulajów skopiowałem burty i wydrukowałem na zwykłym papierze.

Z wikolu wykonałem uplastycznienie kluz kotwicznych. Spodobały mi się takie w Wichrze, który buduje jhradca. Po pierwszej warstwie farby dopiero widać co jeszcze trzeba ,,dopieścić"

I ,,surówka" maty antypoślizgowej rufowego działa, zrobiona także na podstawie relacji jhradcy. Dzięki tej relacji mam doskonały wzór jak robić mój model.

--

Wykonane:

W budowie:
Krupp Protze OSP

11-02-12 16:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Mam pytanie odnośnie tych pasów blachy a konkretnie miejsca w którym się zaczynaja.
Czy nie powinny od samego dziobu iść?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy

11-02-12 16:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 12
Galerie - 3

- 2

Witam. Robię je tak jak jest w Planach Modelarskich i jak zrobił jhradca w swoim Wichrze.

--

Wykonane:

W budowie:
Krupp Protze OSP

11-02-12 17:08  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Jasne.
Nawiasem mówiąc relacja jhradcy to doskonała ściąga :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  =>