FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 24Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
06-11-12 22:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć
Borowy chciałbym się spytać na czym wzorujesz się malując Burze? Posiedziałem w temacie i co nieco bym u Ciebie zmienił.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
07-11-12 11:07  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Posiłkuję się samą wycinanką, rysunkami w Modelarstwie Okretowym. pudełkiem plastikowej Burzy z Mirage oraz w zasadzie jedynym w miarę wyraźnym zdjęciem Burzy z tamtego okresu które posiadam. Jest to nieukrywam zlepek tego wszystkiego. Jeżeli masz jakieś materiały to chętnie skorzytam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 00:06  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masakra.
Czy chodzi o to zdjęcie?

Wg mnie powinieneś pomalować kawałek 2go kominu, nadbudówkę kotłowni oraz działo na śródokreciu na biało. Czy aparaty torpedowe?Dodam też, że niebieski przyjąłbym taki jak na naszej Błyskawicy. Tm że na burcie nie ma nr taktycznego bym się nie przejmował. Cenzura nie takie rzeczy wymazywała.


Fajnie jakbyś końcówki dział maznął na srebrno
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/Wicher's_main_guns.JPG
--

Post zmieniony (09-11-12 09:52)

 
09-11-12 15:26  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swego czasu w czasopiśmie Żołnierz Polski, ukazał się taki malunek, ORP Burzy w kamuflażu. Jest to kamuflaż zbliżone do sugestii Ramm’a. Może to nic, ale trzeba wziąć to pod uwagę. Pozdrowienia

 
09-11-12 16:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

rykol, z tego rysunku wynika, że kominy nie są "niebieskie" tylki jakieś takie białe albo ... może srebrne (?) ... a powinny być niebieskie.
Słowem jest to raczej "radosna" twórczość rysownika. ;-)
----------------------------------------------------------

 
09-11-12 17:44  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - Tak chodzi o to zdjęcie. Analizowałem je, nawet pociemniając, rozjaśniając i kombinując w programie do obróbki zdjęć żeby uzyskać jakieś lepsze porównanie. Zaznaczyłeś na nim granicę pomiędzy kolorami i wg mnie (porównując dodatkowo na 100 % biały pas na nadbudówce dziobowej) wszystko powyżej pokładu jest ciemniejsze, czyli niebieskie (nawet poniżej granicy kolorów), przynajmniej widziane moimi uzbrojonymi w okulary ślepskami :). Ale nawet gdybym chciał przemalowywać na tym etapie to co mam sklejone to bez problemu nadaje się do tego tylko wyrzutnia torped. Wszystko inne bym musiał dosłownie rozp...ć bo sklejam przeważnie SG i straty by były ogromne, a szczerze mówiąc nie chce mi się sklejać tego jeszcze raz. Więc myślę, że nikt nie będzie miał pretensji jeśli przyjmę moją interpretację zdjęcia (oraz autora pudełka Burzy z Mirage) i pozostawię kolory tak jak są. W każdym bądź razie dzięki za porady i ,,doglądanie" mojej relacji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 18:05  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,klej dalej , relacja jest drogowskazem ,jest pięknie ,kolega Ramm więcej czujności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-11-12 18:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To była ostatnia moja podpowiedz w wątku Borowego bo swojego ORP Sępa nie skleję przez Burze.

:)
powodzenia

--

Post zmieniony (09-11-12 18:49)

 
09-11-12 18:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dla mnie wszelki podpowiedzi są cenne i dziękuję za nie. A jeżeli nie mnie to może komuś kto następny bedzie sklejał taką Burzę się przydadzą.

Ramm - sklejasz Sępa i się nam nie pochwalisz ? Niedobrze, niedobrze :) :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 19:11  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Sory Borowy, Ramm co ma ORP Sęp do Burzy,nie kumam,możesz przybliżyć?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 24Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024