FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-04-12 22:06  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bulaje dopiero będę ,,szklił", a ster już poprawiłem - oddzieliłem od kadłuba. Dużo takich ,,baboli" wychodzi na zdjęciach w powiększeniu i gdyby nie to oraz Wasze uwagi (dzięki) mógłbym je przeoczyć.
kari - nie wytrzymałem i JUŻ rufa jest odpowiednio wyprofilowana. Musiałem ją obciąć, podszlifować, lekko przeciągnąć szpachlem dla wyrównania i jutro będzie gotowa do podmalowania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-04-12 22:54  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czyściutki i elegancki kadłubik , masz już swój styl, jak podpis, tymczasem,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-05-12 11:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trwają prace nad nadbudówką dziobową. Dużych postępów nie ma, ale zawsze coś. Górny pomost nie jest jeszcze przyklejony (dopiero jak zrobię relingi).



Górny pomost. Krawędzie wygięte przy zastosowaniu kleju BCG.



I wyposażenie nadbudówki.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-12 13:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,oj podoba mi się bardzo ,pełno tych korbeczek i zawiasików,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-05-12 18:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

...o ja pierdziu!!! O_o zarąbiście to wygląda. Aż mi głupio że moja nadbudówka taka "łysa" :P Piękna robota. Strasznie mi się to podoba

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
08-05-12 14:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Prace przy kadłubie dobiegają końca. Mam w planach w tym tygodniu zrobić jeszcze relingi. Rufa wymaga jeszcze małego podmalowania w związku ze zmianą kształtu, którą słusznie ,,wytknął" :) mi kari. Numer malowałem wg szablonu. Żeby nie wycinać na kadłubie przykleiłem taśmę na pudełko wiertwł, na to zeskanowany kawałek burty z numerem, a po wycięciu przeniosłem delikatnie na burtę i malowanko.



Kotwice i śruby.



No i całość już z osłonami śrub.



Na ostatnim zdjęciu jakoś dziwnie ster ,,zlał" się z kadłubem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-12 15:04  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,miodzio,poproszę o takie śrubki i kotwiczki,czy wejście pod nadbudówkę śródokręcia w pokład dziobowy było tak zaprojektowane ?tak powinno być w Gromie,pozdrawiam marek

--kotwiczki takie nie złamane wejdą ?

Post zmieniony (08-05-12 15:07)

 
08-05-12 18:10  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ster wygląda troche jak z kiepskiego modelu plastikowego...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-05-12 18:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - tak model był zaprojektowany, czy dobrze tego nie wiem. Kotwiczki już są wygięte i wklejone.
Korsarz - takiej krytyki ster nie wytrzymał i się odkleił od kadłuba :). Obiecał, że się poprawi.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-12 23:27  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

Borowy, całkiem sympatycznie wygląda ta rufa po "fejsliftingu", a także pióra śrub (prawie jak wykonane z mosiądzu).
---------------------------------------------------------------------

 
10-05-12 11:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to chyba Twojehttp://images.google.com/hosted/life/772d151d45a109db.htmlpozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-05-12 15:48  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witaj. To jest chyba Vickers 40 mm wz 28 (tak przynajmniej myslę), a w ,,mojej" Burzy już były zdemontowane. W 1943 roku z dział była uzbrojona w 2x130mm, 1x76mm, 1 pom-pom 4x40mm i 4x20mm. Nie zmienia to faktu, ze zdjecie ciekawe.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-05-12 16:29  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

To już chyba Twoja Burzahttp://i1192.photobucket.com/albums/aa330/ramm2712/Life/d386c346691e6632_large.jpgpozdrawiam marek

--cały dzien buszuję szukając materiałow ,jeżeli to nie Twój okręt to i tak przepraszam za zamieszanie,...http://fow.az.pl/forum/viewtopic.php?f=32&t=3914&start=320 Pod koniec tego linku jest parę fotek Wichra

Post zmieniony (10-05-12 18:25)

 
10-05-12 21:41  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Może to być Burza, ale nie w okresie z którego ja robię :). U mnie za ostatnim kominem (na zdjęciu typowe kominy dla Burzy/Wchra) jest wyrzutnia torpedowa, potem mała nadbudówka z reflektorem, następnie platforma z działem 76 mm i dopiero nadbudówka rufowa z pom-pomem. Na zdjęciu widać, ze pomiedzy kominem, a wyrzutnią torpedową jest poczwórne działko. Niestety nie wiem z jakiego okresu i okretu to zdjęcie pochodzi. Niemniej dziękuję za ciekawe zdjęcia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-12 14:19  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nareszczie znalazłem trochę wolnego czasu na Burzę. Na poczatek ,,ostatnie piętro" nadbudówki dziobowej. Trochę ,,dupereli" dodałem od siebie korzystając z materiałów które udało mi się zgromadzić.



Rozpoczęta został także produkcja uzbrojenia. Wykorzystałem gotowe lufy z GPM, ale musiałem je przerobić (zalać SG i oszlifować) gdyż miały przetoczenie którego w rzeczywistości nie było (nie ma go na żadnym zdjęciu, które posiadam)



Maski dział z dodanymi klapami i same działa z poprawionymi lufami.



I wszystko ustawione ,,na sucho" razem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-12 14:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widzę ,że trochę do wiwatu dały Ci brezenty,mi też.Ja swoich nie zawijam na górną poręcz i robię swoje z herbacianych torebek ,chyba sie lepiej obrabiają,są cieńsze,Maluję swoje gwaszem,akwarelą,lakierem nitro,osłona armaty i mostek piękności,pozdrawiam marek

--To z relacji RomanaC moim oczywiście daleko do nich http://i162.photobucket.com/albums/t261/romanc_2007/Wicher/048.jpg

Post zmieniony (09-06-12 21:38)

 
09-06-12 23:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

... te lufy rodem z GPM-u trochę nie stykają; chyba nieodpowiednia śr. zewnętrzna i końcówki luf.
... w rzeczywistości powinno wyglądać to tak:
http://www.dws-xip.pl/wojna/bron/polska/p44.html
... reszta ok.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-06-12 13:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - praktycznie w każdym już wykonanym modelu coś kombinowałem z brezentami. Tutaj chciałem zrobić tak jak na zdjęciu, które ,,kiedyś i gdzieś" widziałem w necie (nie mogę go teraz znaleźć). Co prawda nie wyszło mi to w 100% tak jak bym chciał - pofałdowanie brezentu, a nie naciągnięcie ,,na sztram" :) jak to się u nas gada :) ale lepiej już nie potrafię.
kari - te lufy są do luftu :) i nadają się chyba do wszyskich modeli oprócz Burzy i Wichra, ale innych nie mam i przy moim wykonaniu aż tak bardzo nie będą razić swoją niedokładnością(i kształtem i wymiarami) na tle innych ,,baboli" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-06-12 13:42  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,powiedz proszę z czego wykonałeś te brezenty, i czym je kleiłeś i na jakim relingu?,ja swoje kleiłem na bcg więc mogłbym je odkleić mocząc wodą pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-06-12 13:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Reling wykoany tradycyjnie z drutu (klejony SG) i pomalowany Humbrolem. Brazent to pomalowana baaaardzo rozcieńcziną szarą Pactrą chusteczka higieniczna i po malowaniu rozdzielona ( z trzech warstw jedną wywaliłem). Następnie wyciety pasek posmarowałem dość grubo BCG i dawaj go na reling. W czasie schnięcia kilkakrotnie go formowałem żeby wyszedł taki pomarszczony.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-06-12 14:01  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja kleiłem chusteczki, mi się jakoś z nimi zle pracowało, może u mnie to brak wprawy,rozłaziły się , herbaciane torebki są bardziej spójne,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-06-12 14:06  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak chusteczkę pomalujesz przed wycinaniem pasków to farba ją usztywni i wystarczajaco mocno sklei poszczególne warstwy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-06-12 14:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Nie chciałbym sie wymądrzać ,ale zagruntowanie farbą nie jest dobrym pomysłem, lepsze było by bcg,farba usztywnia i potem chusteczka nie daje sie dobrze formować,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-06-12 15:08  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Żadne tam wymądrzanie :). Farbę nabieram na pędzelek i go zanurzam w wodzie, tak ze farby jest tam minimalnie i po posmarowaniu BCG chusteczka robi się mięciutka.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-06-12 19:04  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj skromnie bo tylko pom-pom 40 mm. Zakupiony w GPM wycinany laserowo + lufy.



Teraz pracuję nad działem 76 mm wraz z pomostem, ale muszę poszukać jakiś materiałów dotyczących tego typu działa, bo to w wycinance wyjatkowo mi się nie podoba.

--

Post zmieniony (15-06-12 19:25)

 
15-06-12 19:28  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Pięknie! Pięknie,teraz to żeś mnie Pan podpuścił ;p Chyba sobie do Piorunka kupię takie cacko :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
25-06-12 19:53  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trwają prace równolegle nad wykończeniem nadbudówki dziobowej (relingi, drabinki i inne duperele) oraz nad platformą i działem 76 mm plot. Zdjęcia dziobowej wstawię jak już będzie gotowa w 100 %, a narazie plotka jeszcze bez stelarza do brezentu i drabinek. Dodałem wzmocnienia boków i stojaka oraz wymieniłem pokład z desek, gdyż ten z wycinanki zbytnio mi się nie podobał. Point oraz PhotoScape i wyszło takie ,,cóś" :).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-06-12 20:44  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jeśli owo działo nie jest jeszcze przyklejone, proponuję wymienić ten pokład z desek. Wydaje mi się, że na razie bardziej to przypomina korek - ma ten sam kolor i zbyt wyraźne bruzdy. Swoją drogą - tam rzeczywiście były deski? Nie znam szczególnie detali Burzy, ale jakoś tak wygląda to specyficznie (choć to może mylne wrażenie).

Pozdrawiam

 
25-06-12 21:11  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mariaszek napisał:
"...na razie bardziej to przypomina korek - ma ten sam kolor i zbyt wyraźne bruzdy."

Chociaż nie bardzo się na tym znam to jednak popieram Mariaszka. Bardziej by się to nadawało na zimmerit dla niemieckich czołgów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-06-12 23:37  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Choć w realu nie jest to aż tak wyraźny wzór to kierując się Waszymi uwagami deskowanie już zerwałem i jutro zrobię nowe. Za wzór odpatrzę chyba coś z galerii żaglowców albo pomaluję na niebiesko, bo tak szczerze to mi te deskowanie nie pasuje do reszty, ale skoro autor tak zaprojektował to chciałem je zrobić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-06-12 09:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,cały czas podglądam, cos o pokrętłach ,w swoim Garlandzie reflektor przystroiłem takimi pokrętłami ,na kartonowy krążek nakleiłem pierścionek z drutu,pozdrawiam marek



--Nic tam nie psuj ,bardzo ładne działo,to jest pomysł,wykonany w 100 ce

Post zmieniony (27-06-12 10:12)

 
27-06-12 16:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przy samym dziale już nie będę nic zmieniał, ale pomysł wykorzystam przy wykonywaniu kolejnych pokręteł, choć kusi mnie zamówić je sobie http://allegro.pl/fototrawienie-i2433870531.html . Podłogę w platformie do działa już przerabiam na ,,blaszaną" pomalowaną jak reszta pokładów. W necie znalazłem kilka zdjęć modeli (tylko) z takimi platformami i działami, na których widać podłogi i deskowane i pomalowane jak pozostałe pokłady (marek1 - Garland). A wobec tego, że jak pisałem poprzednio deskowanie nie pasuje mi ,,wizualnie" przerabiam to.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-06-12 18:55  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja kupiłem pokretełka i drabinki tu,pozdrawiam marekhttp://aber.net.pl/detal/desc/ships_ladders_125221020/ spójrz tehttp://aber.net.pl/detal/desc/hand_wheels___various_scale__1_selection_/

--

Post zmieniony (27-06-12 19:07)

 
30-06-12 09:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na nadbudówce powstał reling (dzisiaj przykleję siatkę) oraz jakieś okrągłe pojemniki na liny ? (tak mam na zdjęciu Burzy) oraz jeszcze jedna duperelka na stanowisku dowodzenia.



Zmieniłem podłogę na platformie do działa 76 mm na ,,metalową". Od siebie dodałem zwinięty brezent (w realu nie jest taki jasny) oraz drabinki. Nigdzie nie mogłem znaleźć w jaki sposób były mocowane tratwy do tej platformy więc zrobiłem to tak jak na Piorunie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-06-12 11:49  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czy tratwy są z cyny ,czy to nie ta relacja? pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-06-12 11:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam . Tak, tratwy są z cyny o średnicy 2,5 mm. Fajny materiał do tego, łatwo się kształtuje, w miejscu łączenia trzyma szpachel (do modeli plastikowych), klej (SG) i farbę (Humbrol). Linki zrobiłem z drucika wyciągnietego z kabelka od słuchawek do komórki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-07-12 09:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to jest po czasie ,ale może się komuś przydać jak powinny wyglądać blachy na dziobie,pozdrawiam marekhttp://imageshack.us/f/58/babcia001jy6.jpg/orazhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Muzeum-ORP%22Burza%22.jpg

-tu widać blache przy kotwicy wyglądała inaczejhttp://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/140693/ Przepraszam, znowu zamieszałem na pewno to wszystko znasz

Post zmieniony (01-07-12 10:46)

 
01-07-12 10:54  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. marek1 - jak będę potrzebował jakiś materiałów z netu to piszę natychmiast do Ciebie :). Gdzie Ty to wszystko znajdujesz ? :) A na poważnie to c o prawda zdjęcia są powojenne, ale nie chce ni się wierzyć żeby ktoś zmieniał te blachy od ,,nowości". Budując Burzę sugerowałem się Planami Modelarskimi i relacją jhradcy, a nie miałem żadnego zdjęcia takiego jak te które zamiesciłeś. Teraz już za późno na zmiany, ale tak jak piszesz jesli ktoś kto będzie robił w przyszłości Burzę to juz będzie wiedział jak było w rzeczywistości. Dzięki za zdjęcia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-07-12 11:05  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Człowiek szuka czegoś dla siebie i wydaje mu się ,że coś ładnego upolował w dobrej rozdzielczości ,a potem widzi ,ze niepotrzebnie zamieszał,na ostatnim linku widać jednak ,że blachy pod kotwicą były innego kształtu,przepraszam za gorliwośc,pozdrawiam upalnie marek,.

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-07-12 12:28  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Burza miała w 1940 roku kolizję z trałowcem i straciła część dziobu.
Podczas remonty otrzymała nowy dziób.

http://wpk.p.lodz.pl/~bolas/main/uzbrojenie/PMW/burzakal.htm

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-07-12 18:27  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - wcale nie mieszasz, a każde zdjęcie które zamieszczasz w relacjach coś do nich wnosi. Przynajmniej ja jestem za to wdzięczny i gdy tylko coś takiego będziesz miał, czy to w relacji z ,,Burzy" czy w następnych to śmiało wklejaj.
stary - czytałem kiedyś o ,,stłuczkach" Burzy, ale tak szczerze to nie pomyślałem o tym pisząć poprzedni post. Rzeczywiście podczas ,,sztukowania" dziobu mogła mieć zmieniony kształt blach. Serdeczne dzięki za tą wiadomość.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-07-12 12:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejna odsłona niewielkiej ilości wykonanej pracy. Na poczatek częściowo wykonany reflektor.



Świetliki i pomost do reflektora także jeszcze nie wykończone. Nadbudówkę pod reflektor wykonałem całkowicie od podstaw (wg Planów Modelarskich) gdyż ta w modelu ,,trochę" się różniła.



I początki nadbudówki rufowej.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-07-12 18:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejna wzorcowa relacja. I kolejny nick w tabeli "Mistrzowie". A te pokrętełko na reflektorku to rozwala na atomy... Brawo!!

 
29-07-12 21:27  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a pokrętełko zapewne fototrawione ,pomału ale przybywa,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-07-12 14:11  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pełen szacunek! Reflektor faktycznie skosił mnie na wysokości kolan. Przy kokazji pokrętła na reflektorze wpadłem na pomysł coby poszukać w moim złomie nodelarskim elementów fototrawionych które mogły by sie nadać aby dodać pikanterii modelikowi. Na razie zlazłem znowu do kadłuba i doprowadzam małżonkę do szału pyłem ze spachli :))))) Powodzenia i jeszcze raz gratuluje cierpliwości i dokładności.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
30-07-12 19:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Super te drobiazgi się prezentują.
Reflektorki ładnie zdetalizowałeś, a mnie szczególnie podoba się wykonane świetlików.
Brawo.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-07-12 20:33  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Sklejam pancerkę ale takie detale budzę moje uznanie. Szacun.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
04-08-12 11:32  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

witam


Jestem własnie na etapie świetlików w kormoranie, w skali 1:100 wiec tym bardziej podziwiam twoją robotę 1:200 :)

Pozdrawiam
Jacek

 
07-08-12 13:12  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak usiłowałem robić pokętła to mnie zawsze coś trafiało :). Więc poszedłem na łatwiznę i zamówiłem sobie na Allegro fototrawione. Przesłałem wzór oraz wymiary i dostałem taką blaszkę ( 98 szt. śr. 2,0 mm i 180 szt. śr 1,5 mm)



Kadłub osadziłem na docelowej podstawce.



Skończyłem też pomost reflektora ,



oraz sam reflektor



I wszystko razem ,,do kupy"



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-08-12 14:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Duża detalizacja przy tej wielkości robi wrażenie. Szczególnie w porównaniu z grosikiem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024