FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-06-03 11:46  Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ja sklejam Me 410 z MM. Chodzi o to że nia ma tam żadnego zabarwiania krawędzi czy lini cięcia. Przecież kiedyś chyba tylko tak się kleiło. Nie wiem jak wyjdzie ten model ale jestem bardzo ciekaw efektu końcowego. Co sadzicie o czymś takim w ramach rekreacji lub przerwy w budowie czegoś wielkiego. Mój 410 jest przerywnikiem w trakcie budowy Tigera od Hala.

 
05-06-03 11:53  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Czemu nie ?
Wszystko co kartonowe jest dobre - czegoś uczy.
Przekonałem się o tym na zwykłych druciakach.
Nabyte doświadczenia wykorzystywałem później
i wykorzystuję nadal w "dyżych sprawach".

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
05-06-03 12:33  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
Kitakami   

Właśnie takie "czyste kartonówki" kleję najczęściej. Modele z założenia są wykonywane dla mojej osobistej przyjemności i nigdy nie trafią na wystawę lub konkurs. Klejenie bez retuszu uczy dokładności, cierpliwości i pokory dla materiału i modelu. Jedynymi elementami malowanymi są druty. Na moje skromne wymagania jest to wystarczająca nagroda - dobrze sklejony czysty model.

Pozdrawiam
Kitakami

 
05-06-03 15:20  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
Zielony   

Hmm dobrze sklejony i do tego jeszcze czysty....... eech może kiedyś się uda.
MACIEK

 
05-06-03 16:36  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
Kinio 

 

Ja tam rzadko retuszuję krawędzie- żle dobrany kolor w/g mnie wygląda dużo gorzej niż brak retuszu, a zwłaszcza na zdjęciach- tam to po prostu wygląda makabrzycznie :)...

Kinio GG :1789427

 
06-06-03 10:13  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Ja już mam sklejone oklejki i wygląda to super, na dodatek jest to bez retuszu. Praktycznie nie widać krawędzi lączenia ani żadnych białych lini. Ciekawe jak mi wyjdą łączenia poszczególnych segmentów. Jak kiedyś będę miał cyfrówkę to wrzucę tu trochę zdjęć. Jeśli macie takie modele to chętnie zobaczę kilka zdjęć.

 
07-06-03 07:52  Re: Czy sklejał ktoś czyste kartonówki?
Witold   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To jest mój czysty karton. Tak czysty, że nie ma w nim nawet grama tektury. Elementy na rufie nie sa jeszcze przyklejone. Jednostka nazywa się TOGO.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024