FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-01-12 21:46  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Kroolo dzięki... Właśnie o takie coś mi chodziło... Pozdrawiam...

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 
26-01-12 22:06  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
marlonbrandon 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Kroolo podał Ci sztandarową relację, gdzie początkujący modelarz, do których się zaliczam, może potraktować jako mini podręcznik, jak kleić modele. Takich jest wiele na forum, tym i innych.

Relacja, która została przytoczona, została znaleziona i przez zemnie kilka lat temu, gdzie rzetelnie studiowałem forum, nim zabrałem się za pierwszy model. Link do relacji od razu trafił do "ulubionych". A odnalazłem ją poprzez magiczne zaklęcie "SZUKAJ".

Obiecałeś, że odrobisz zadanie domowe. Zrobiłeś to?

Jeżeli nie, możesz liczyć na kolegę z ławki (zrobiłem to za Ciebie; sprawdziłem czy na forum konradus.com działa to magiczne zaklęcie) i dam ci tym razem ściągnąć. Tylko nie wiem jaka jest jakość tej ściągi, wziąłem pierwsza lepszą z brzegu....

ściąga

--

 
27-01-12 07:34  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Panowie nieoceniona jest Wasza wyrozumiałość i chęć niesienia pomocy "mniej doświadczonym". Dzięki za ściągę marlonbrandonie. Panie ZbiG, proszę nie przepraszać bo poniekąd ma Pan rację. Moja wina, bo nie zauważyłem opcji "szukaj". Jednak czyż nie na błędach się człowiek uczy. Pozdrawiam Pana gorąco. Faktycznie Pan Ostoja może być autorytetem. Przeglądnąłem Pańskie relacje. Nic dodać - nic ująć. Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję.

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 
27-01-12 13:17  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

max:
Nawet najlepiej opisane metody nic Ci nie dadzą,kiedy nie wypróbujesz ich sam.
Każdy z nas jest inny, ma inną sprawność manualną,inne narzędzia lub wręcz lepszy lub gorszy dzień.
Każdemu ten sam model wychodzi troszkę inaczej.
Zatem wszelkie dobre rady należy traktować jako wzbogacenie swojej ogólnej wiedzy, a nie jako "magiczny chwyt" umożliwiający sklejać wspaniałe modele bez jakiegokolwiek doświadczenia.
Bardzo dawno temu powstało przysłowie aktualne do dziś:
"Doświadczenie czyni mistrza"

A wracając do tematu:
W modelarstwie kartonowym istnieją pewne kardynalne zasady, bez których najlepsze tricki nic nie dadzą: jedną z takich zasad jest cierpliwe ,delikatne i zdecydowane ukształtowanie każdego elementu do postaci ( kształtu),jaką ma zajmować na modelu. Wtedy użycie kleju tylko utrwala uzyskany efekt.
To samo dotyczy krawędzi natarcia: cierpliwe,delikatne i zdecydowane kształtowanie PRZED sklejeniem.
A Koledzy podsunęli już jakimi narzędziami się posłużyć - czyli - jakimi oni się posługują.
Ty musisz w swoim otoczeniu wybrać chociaż jedno podobne narzędzie i zacząć swoją przygodę z kształtowaniem krawędzi natarcia skrzydeł.
Jestem pewien,że pierwszych kilka nie będzie Cię satysfakcjonowało!
Ale to zależy już WYŁĄCZNIE od Ciebie jakiej techniki i narzędzi użyjesz,byś był zadowolony z efektu.
Nie dziw sie zatem,że kilku osobom podniosłeś ciśnienie domagając sie SZYBKIEJ i pewnej uniwersalnej metody. Nie ma takiej.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-12 20:48  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zajrzyj tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=142169&t=142169&filtr=0&page=2
i do paru moich innych relacji - może znajdziesz coś ciekawego.

--

Post zmieniony (30-01-12 20:49)

 
31-01-12 11:12  Odp: [Technika] Kształtowanie krawędzi natarcia
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Panie QN, dziękuję za linka... Okazał się on bardzo pomocny... Pozdrawiam Pana i gratuluję pięknych modeli. Naprawdę dzieło sztuki :D

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024