FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-01-12 19:22  [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Mam pytanie odnośnie zawieszenia tego transportera, zacząłem robić koła nośne i niestety nie mogę dojść do ładu z rozstawieniem tarcz i szerokości gąsienicy. Moje pierwsze przypuszczenie że tarcze są zbyt dużymi stożkami przez co całe koło jest za szerokie. Testowo przerobiłem trochę te tarcze by były bardziej płaskie.Mimo tego gąsienice są chyba za wąskie. A zrobić tak by kola mieściły się na gąsienicy fizycznie się chyba nie da. Czy ktoś kto kleił ten model albo ma trochę wiedzy na temat mógłby pomóc?
Może trochę nieskładnie to wszystko napisałem ale piszę na gorąco ;-)

Pozdrawiam.

--edit--

dodaje zdjęcia dla zilustrowania problemu


zielone linie na pierwszym zdjęciu to krawędzie gąsienicy a czerwona to krawędź zewnętrznej tarczy drugiej pary kół nośnych, juz po modyfikacji i przybliżeniu ich do siebie.

Post zmieniony (27-01-12 19:44)

 
27-01-12 19:43  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Może tutaj będą jakieś uwagi: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=45428&t=45416#reply_45428

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
27-01-12 19:51  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Niestety nie ma wzmianki :( ale na zdjęciach widzę ze koła wychodzą za gąsienice tak jak u mnie czyli mniejsza szansa że to ja coś skopałem ;-).

 
27-01-12 23:12  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie pamiętam jak to kleiłem i czy coś modyfikowałem, ale wydaje mi się, że u mnie koła wystają troche mniej na boki.


Podejrzyj też klejenie modelu bliźniaczego:
tutaj

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-01-12 08:35  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Dziękuję za odzew :-) Wypatrzyłem że u kolegi Mariusza gąsienice są troszeczkę szersze. Mnie wyszło po modfikacji, że ok 1,4 mm tarcze wystają(nie zwróciłem uwagi, że na zdjęciu troszeczkę się przekrzywiła ;-) ). Czeka mnie więc modyfikacja gąsienic na szersze, przy okazji będę mógł je zrobić bardziej podobne do oryginału.

Jak skończę pochwalę się jakimś zdjęciem, chociaż na razie mam wenę na robienie modeli a nie ich zdjęć ( na galerię czekają 3 sztuki a jak dobrze pójdzie to 4 ;-)

Pozdrawiam

 
28-01-12 18:33  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Taka mała uwaga. Z tego co pamiętam to Mariusz w swoim modelu używał prototypów gąsienic ciętych laserem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-01-12 23:11  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
kolejny_cichy   

Ja klejąc ten model i pochodne konstrukcje tego autora, zrobiłem nowe gąski samemu. Troszeczke szersze niz w wycinance. Koła pamiętam były za szerokie i klejąc to wszystko do kupy "dociskałem" je na siłę, aby nie wystawały poza obrys.

mój model http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=43&modelId=78

pzdr cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
28-01-12 23:25  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zgadza się!
To były prototypy gąsienic laserowych.
Te z wycinanki wyglądały...były jak dla mnie nie do przyjęcia ;-)
Ciesze się,że moja relacja się do czegoś przydaje ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-12 07:01  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Dzięki interwencji forumowiczów model nie trafił na półkę oczekujących na sklejenie skąd został ściągnięty po jakiś 2 latach ;-) Koła są dalej produkowane bo już wiem, ze trzeba je modyfikować. Muszę jeszcze sprawdzić czy nie będzie dało się oryginalnych gąsienic przerobić na szersze i bardziej podobne do prawdziwych, drugą rozważaną możliwością jest że rozrysuję je w corelu albo czymś podobnym. Rozglądam się też za laserowymi, ale to zobaczę jak model będzie się prezentował po skończeniu zawieszenia, bo jest on po ciężkich przejściach takich jak zalanie, zgniecenie i jako zabawka dla dość małego dziecka ;p co bardzo negatywnie wpłynęło na jego kondycję i wygląd. Ale mam zasadzę że wszystkie modele kończę.

 
30-01-12 13:32  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
kolejny_cichy   

Takie gąski są dostępne w jednym sklepie internetowym (nie wiem czy można podać nazwę sklepu :) ). Pytanie czy na szerokość są dobre, czy do wycinki był brany wzór z wycinanki. Musisz się podpytać. bezpośrednio.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
30-01-12 13:58  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkodniku, chyba nie musisz rysować ich sam bo jak pamiętam to były tu w FK do ściągnięcia

--

Post zmieniony (30-01-12 13:59)

 
30-01-12 14:10  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"... wszystkie modele kończę..."
Brawo!
To są słowa prawdziwego Modelarza!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-01-12 14:12  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szkodnik - doszedł mój mail?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
30-01-12 21:30  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

@kolejny_cichy : znalazłem w dwóch, ale nie wymieniając nazwy, w jednym z nich jest złe zdjęcie więc nie mogę ocenić czy się nadają
@Łosu: mail doszedł, odpisałem. Dziękuję :-)
@Mariusz: tak jakoś mam, model T-72 który zacząłem w wieku 11 lat dalej czeka na ukończenie czyli już jakieś kilka lat ponad 15 lat :D. Ale jest skończony w ok 95% , choć nie najlepiej, to od czasu do czasu jakiś 1 element do niego dorabiam. Ale tak ogólnie staram się mieć cykl jeden zaczęty i skończony model + podłubanie przy kiedyś zaczętych co skutkuje tym, że od czasu do czasu zaczynam jeden a kończę dwa modele . Dlatego po skończeniu sdkfz 265 zabrałem się za ten transporter.
@Jaroslav : muszę przejrzeć fanatyka, ale jeśli są tak opracowane jak gąski do Pzr III/IV by QŃ które swoją drogą są naprawdę rewelacyjne i pięknie się prezentują, to może mi starczyć cierpliwości na 5 ogniw ( przetestowane ).

Post zmieniony (30-01-12 21:39)

 
31-01-12 01:12  Odp: [Pytanie] sdkfz 250 Modelik
kainek 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

szkodnik
sa dosc proste i przyjemne w klejeniu nawet ;)
powstaly w oparciu o wycinanke gpmu

http://imageshack.us/g/809/20070104655.jpg/

http://www.icpnet.pl/~kokoc/pliki/fkm27.rar

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024