FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-02-12 19:05  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W kolejnym wpisie chyba najbardziej charakterystyczna część tego okrętu-nadbudówka .
Ma nietypowy kształt jak na okręty II-wojenne, przez co jak dla mnie jest ciekawa.
Wiem że bulajom brakuje sporo do ideału ,ale obiecuje że następne będą już lepsze :)
Do druciarni użyłem częściowo strun gitarowch- stalowy drut strun w porównaniu z drutem miedzianym jest o wiele prostszy.








Na jednym z dwóch archiwalnych zdjęć z lat 40-tych które posiadam(okręt miał już wtedy kamuflaż) zauważyłem podcięcia w przednich częściach osłony pomostu namiarowego i pomostu górnego.Na zdjęciach z lat 30-tych tych podcięć nie widać.....


--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
04-02-12 22:16  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
daniel 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze to wszystko wygląda.Sam myślałem o zakupie tego krążownika, ale zniechęciłem się nieco przez domniemane różnice tonacji.
Czy w tym egzemplarzu też był błąd drukarski w postaci wklęsłego pokładu ?

 
05-02-12 13:35  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cześć Daniel;
No właśnie tu zaczynają się schody; o ile różnice w kolorach poszycia dna nie rzucają się za bardzo w oczy ,to rożne kolory deskowania pokładu to duży problem (szczególnie pierwszy fragment od strony dziobu).
Mam niestety wersje modelu bez erraty i tu jest wklęsła cześć środkowa pokładu (trzeba będzie coś kombinować z zapasem koloru :( Na szczęście kolory burt są w miarę identyczne w moim egzemplarzu.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
05-02-12 19:40  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
bardzo ladnie ,podoba mi sie Twoja dbalosc o szczegoly...........bede czekal z niecierpliwoscia na dalsze postepy w budowie Twojego krazownika.
Pozdrawiam krzysztof.
P.S da sie taka drutologie jak w Twoim modelu skleic" kropelka "?........szukam kleju ktory lapal by juz przy pierwszym podejsciu !?

 
15-02-12 13:43  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam,

OGGO,cala drutologia w tym i poprzednim modelu jest klejona kropelka.
Mam pytanko do szanownego grona doswiadczonych modelarzy ,z czego zrobilibyscie siateczke na relingu jak na ponizszym zdjeciu? (siateczka z woreczkow do herbaty ma za drobne oczka....)



--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
15-02-12 15:54  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przejdź się do kwiaciarni. I wybierz jakąś wstążkę. Jak to wygląda możesz sobie obejrzeć na radarach w moich okrętach.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-02-12 16:06  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na Allegro w dziale materiałów modelarskich jest kilkanaście siateczek o różnej grubości drutu i wielkości oczek, to może coś byś dopasował.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-02-12 17:44  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam :)

Dziś mija dokładnie 70 lat od zatopienia tego okrętu .......wypadało by coś pokazać :)
Odnośnie losów De Ruyter'a w bitwy na morzu jawajskim polecam ciekawy artykuł na ten temat w lutowym MSiO.
A teraz fotki -nadbudówka rufowa (jeszcze bez Boforsów )







--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
28-02-12 20:15  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ten uroczy falbanek na górnej części tej siatki ma jakleś poparcie w dokumentacji lub fotach okrętu?
Bo przyznam że wygląda troszkę dziwnie.
Sama nadbudówka wygląda w/g mnie bardzo dobrze.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-02-12 22:06  Odp: [R] STM 2/09 Models holenderski lekki krążownik De Ruyter 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Z czego ta siatka zamiast relingu ? :) Narazie to świetnie ci wychodzi ten model :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024