FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-01-12 15:36  [Technika] impregnacja arkuszy
lukasz1   

mam pytanie czym impregnowac najlepiej wycinanke prosze o rady i jak to wykonac

--
lukasz1

 
25-01-12 16:08  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
lukasz1   

a moze wernix mat wycinanka to hood od hala nowe wyd .jak to zrobic prosze o procedure nanoszenia tego specyfiku bede wdzieczny.

--
lukasz1

 
25-01-12 16:09  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

> "...czym impregnowac... i jak to wykonac..." ?

- Dac do wykonania fachowcowi, ktory sie na tym zna. -_-

A tak poza tym to mozna impregnowac wiele rzeczy - nie tylko wycinanke.

 
25-01-12 16:20  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uruchom sobie funkcje ,, szukaj ,, to było wałkowane ,, x ,, razy.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
25-01-12 16:31  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

wlasnie - `~`

 
25-01-12 23:58  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja kleję Hooda od Hala arkusze zaimpregnowałem caponem (rozrzedzonym) ale on wsiąkł w karton i śladu po nim nie ma w innych wycinankach GPM i MM capon zdaje egzamin , można spróbować caponem nie rozrzedzonym :)

pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-01-12 00:49)

 
26-01-12 00:31  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Panowie lukasz1 i piotrmaniek. Zlitujcie się nad resztą forumowiczów i zacznijcie pisać poprawnie po polsku. Chodzi mi, oczywiście o znaki interpunkcyjne i duże litery na początku zdań. Pamiętajcie, że nie piszecie SMS-a do kumpla.

Na temat impregnowania wiem trochę, szczególnie impregnowania wydruków z "plujki". Jednak nie chce mi się odpowiadać komuś, kto nie potrafi pisać tak, żebym od razu zrozumiał o co mu chodzi.

--

Post zmieniony (26-01-12 01:43)

 
26-01-12 00:56  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uznam to za żart , wydruki z domowej drukarki można impregnować caponem po 72h ,

capon czy kapon ? jak to pisać Panie MBig ?

--
Modelarstwo jest sztuką...
Ząbkowice Śląskie (Wrocław) Siesty : Kłodzko
Tyle pięknych okrętów jest do sklejenia ......

 
26-01-12 01:42  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Tym razem ja uznam to za żart. Zobacz na opakowanie, tam powinna być prawidłowa nazwa handlowa.
Ja, do impregnacji wydruków z "plujki", używam Tamiya'owskiego lakieru bezbarwnego - satin lub gloss. Lakier matowy się nie nadaje, ponieważ lakier się wpije w karton, a talk zostaje na powierzchni. W miarę porządnie uodparnia druk na wodę.
Ostatnio zacząłem eksperymenty z bezbarwnym lakierem samochodowym w spray'u. Trzeba dość porządnie "nalać" na karton i zostawić poziomo do wyschnięcia. Ważne, żeby przenieść z powierzchni na której się "pryskało" na inną, suchą. Próbowałem, po wyschnięciu, kleić klejem BCG i nie zauważyłem zmian kolorów (nakładałem BCG cieniutko i na obie powierzchnie). Po lakierowaniu papier kształtuje się dobrze i nie rozwarstwia się, ale to może być spowodowane tym, że papier jest nowy.
Wniosek: po co przepłacać za małą puszkę lakieru Tamiyi (jest świetny), jak podobny efekt można uzyskać tańszym lakierem.

PS. Lakier schnie ok godziny, jednak ja lakieruję części dzień przed wycinaniem lub tnę dzień po lakierowaniu. Wada? Jest. Trochę śmierdzi.

PS2. Jak pomieszkasz 6 lat na obczyźnie, też będziesz dbał o poprawny język. Szczycę się tym, że jak przyjeżdżam na urlop do Polski, nie słychać u mnie żadnego obcego akcentu, żadnych naleciałości językowych typu "ponglish" itd.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-01-12 02:01  Odp: [pytanie]impregnacja arkuszy
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

" Jak pomieszkasz 6 lat na obczyźnie, też będziesz dbał o poprawny język. Szczycę się tym, że jak przyjeżdżam na urlop do Polski, nie słychać u mnie żadnego obcego akcentu, żadnych naleciałości językowych typu "ponglish" itd."


No sobie pożartowaliśmy :) teraz rozumiem pańskie uwagi , też zwróciłbym uwagę. po prostu tęskni Pan za krajem :)

--
Modelarstwo jest sztuką...
Ząbkowice Śląskie (Wrocław) Siesty : Kłodzko
Tyle pięknych okrętów jest do sklejenia ......

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024