FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-01-12 14:33  [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
marlonbrandon 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Dzień dobry.

Chciałbym zaprezentować moją wariancję na temat bryły samolotu myśliwskiego FW 190. Jest to mój drugi model w dorobku. Autorem wycinanki jest Pan Bohdan Wasiak. Arkusze wycinanki pokryłem dwukrotnie Caponem. Karton był gruby, rozwarstwiał się i łamał przy formowaniu. Z założenia model miał być retuszowany tylko i wyłącznie czarną farbką - posiłkowałem się w tym wypadku akwarelą. Na tym etapie wyłożyłem się; widać to choćby na pokrywie silnika, gdzie najpierw skleiłem elementy na styk, a dopiero później zacząłem retuszować, brudząc przy okazji wszystko dookoła. Sama wycinanka nie posiadała zbyt dużo elementów (łącznie chyba ~55 cz. ) - zawzięty modelarz mógłby się uporać z tym modelem w weekend. Mi zajęło to trochę więcej czasu. Co do pasowania elementów - praktycznie żadna część nie pasowała do siebie, lecz to nie deprymowało mnie do ukończenia modelu. Model powstał w celu przećwiczenia kilku technik, zaczerpniętych z forum. Elementami wyróżniającymi się, są między innymi kołpak śmigła, oraz łopaty, które powstały od nowa posikując się zdjęciami z Internetu, w celu nadania im odpowiedniego profilu (chyba w jakimś stopniu się to udało). Miałem wielką frajdę tworząc ten model. Doświadczenia wyniesione podczas jego powstawania, mam nadzieję zaprocentują w przyszłości.















W kolejnej odsłonie najprawdopodobniej: Polski trałowiec ORP Jaskółka (Mały Modelarz 3/2000).

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia


--

Post zmieniony (09-12-12 20:59)

 
24-01-12 14:55  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Modele Wasiaka miały to do siebie ze nic nie pasowało,a jakoś praktycznie każdy się dawał skleić:) Mi się podoba pomimo uproszczeń projektu:)

 
24-01-12 18:20  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

He heee... Miałem go w łapkach ;-) Na żywo prezentuje się naprawdę zacnie. Wykonanie jest na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli to jest dopiero drugi model to ja ze swoim "wieloletnim stażem" chylę nisko czoła. Aż strach pomyśleć co będzie przy piątym i następnych ;-) Oby tak dalej a panteon "wymiataczy" poszerzy się w szybkim czasie. Gratuluje modelu i zacięcia. Oby tak dalej. Oczywiście miejsce na WSMK A.D.2012 jest już ustalone i zarezerwowane ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-01-12 20:44  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Focke-Wulfem bym tego nie nazwał, raczej Focke-Wasiak :-) Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo ładnie sklejony model. Gratuluję, tym bardziej, że mi nie zdarzyło się nigdy skończyć, żadnego modelu tego autora.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-01-12 21:22  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Jaki był ten model, taki był, ale ja go miło wspominam. :-)
Całkiem fajnie sklejony.

--


 
25-01-12 08:27  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Podoba mi się Twoje podejście do modelarstwa i to co zamierzasz czynić w przyszłości.
Masz we mnie wiernego kibica .


Pozdrawiam -Staszek .

--

 
25-01-12 09:16  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Aż się prosi by Foczkę umieścić tutaj a Fokkerka tutaj. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-01-12 11:50  Odp: [Galeria] Focke-Wulf FW 190 F Mały Modelarz 3/1991
marlonbrandon 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Odniosę się jeszcze do tego co napisał Pan Chopin - "Oby tak dalej a panteon "wymiataczy" poszerzy się w szybkim czasie." Nie, no proszę Cię, nie żartujmy z siebie, przynajmniej nie na forum.
Nie mam takich aspiracji. Jest tak wiele determinantów... Do zobaczenia na spotkaniu!!!

Panie Ostoja, i ja chciałbym tam trafić. Już dwa razy wysłałem zgłoszenie. Nie wiem jaka jest dalsza procedura. Czy ktoś mnie powiadamia? Czy, to ja mam się do kogoś zgłosić? Nie wiem. Czy obowiązuje taki sam login i hasło jak do forum, przy dodawaniu galerii? Wcześniej czy później się z tym uporamy.

Panie stanisław.z, kibicujmy sobie nawzajem.

_______________________________________________
Edytowany przez Rafaela

Na prosbe autora watku usunalem kilka wpisow zwiazanych z galeriami MM. Wiem, ze jeden zniknal przy okazji - bardzo przepraszam i mam nadzieje, ze autor tamtego sie nie obrazi...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024