FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-01-12 14:11  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
MOS Kiernozia 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 31

Marzeniem moim jest aby moi wychowankowie osiągnęli choc połowe prezentowanego wyżej poziomu.

Post zmieniony (23-01-12 14:12)

 
23-01-12 15:20  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

MOdel wykonany z rozmachem, z zapałem wszystko w miarę dobrze połączone. NIe mam do nieczego pretensji, prócz tych nieszczęsnych bulai :/ Ale to już zostało omówione. Mam nadzieję na kolejny modelik, który zobaczymy niebawem. Może jakaś relacja?

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
23-01-12 15:40  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziekuje za duzy odzew i opinie na temat modelu (to motywuje do dalszej pracy).
Mnie rowniez urzekl dynamiczny wyglad tego niszczyciela ,wloskie okrety podobnie jak samochody mają to "cos " w swojej sylwetce .

Jeśli chodzi o niedociagniecia w modelu-fakt, obecne bulaje i okapniki sa zdecydowanie za grube ,zdobylem cienszy drucik miedziany ,postaram sie w najblizszym czasie sprobowac z niego zrobic bulaje i okapniki ,mam nadzieje ze efekt bedzie zdecydowanie lepszy.
Wiem ze wiele brakuje pod wzgledem czystosci klejenia ,ten model byl klejony w calosci butaprenem +cyjanoakrylem, i to niestety widac na modelu.Obecnie zaczynam coraz czesciej uzywac BCG.
Olinowanie to zwykla cienka nitka ,probowalem zastapic ja cienszym drucikiem miedzianym ,ale nie bylem w stanie pokonac jego sprezynowania.Retusz krawedzi i elememntow drucianych jest ze pomoca farbek akrylowych (sa dostepne w sklepach dla plastykow). Niedociagniecia widoczne na zdjeciach sa wylacznie spowodowane moim brakiem umiejetnosci.Nie mialem problemu ze spasowaniem burt +pokladu+poszycia dna, ogolnie spasowanie modelu wg mnie jest wrecz wzorowe -brawa dla autora opracowania!!!

P.S. Przepraszam za brak polskich liter.
Pozdrawiam.Marcin.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
23-01-12 18:52  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Marcinie_jg - a że tak z innej beczki zagadam - Tyś to był na ostatnim zlocie we Wrocławiu ze swoją Zarą? Bo podobnego Tobie Marcina w onym czasie poznałem i z Jeleniej Góry był i za Dardo miał się zabierać. No albo przypadek, albo nie:) Ciekawym wielce.

Modeliku gratuluję. Dobrze zobaczyć go skończonego. W następnym modelu na pewno lufy dział są elementem, którego nie powinieneś powtarzać:) Choćby spiłowane igły lekarskie, owinięte cieniutkim papierem i będzie lepiej. No i farbka chyba zbyt rzadka, bo drut wyłazi spod niej ciut za mocno. Jeśli jest tak rzadka, to może pomalować kilka razy - dwa chyba wystarczy, jeno bez przesady, coby za dużej grubości przy okazji nie uzyskać.

Podziwiam wytrwałość, bo chyba wykonałeś wszystkie elementy na tym modelu, jakie były do wykonania - mnie to się jeszcze nigdy nie udało:).
Również czekam na relację z budowy następnego modelu!

Pozdrawiam

 
23-01-12 20:22  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Git majonez! Gratuluję debiutu, jednak na Twoim miejscu popracowałbym nad lufami, masztami i prostszymi relingami, a także stosował o wiele rzadszą farbę nakładaną w kilku warstwach - ale to takie niuanse.

--

Post zmieniony (23-01-12 20:46)

 
23-01-12 21:07  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tak Mariaszek ,to ja byłem z Zarą we Wrocławiu. Gratuluje super pamięci :)

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
23-01-12 21:21  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A widzisz, tuś mi bratku:) W takim razie powitać, powitać :) Cieszę się, że przywiało Cię w końcu na Forum. A skoro galeria już się udała, teraz czas na relację. A nowy model, bo nie wątpię, że taki będzie, to będzie znowu coś włoskiego? Choć tu wybór pomału się kończy.

Pozdrawiam

 
23-01-12 21:47  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No z "makaronów" w 1:200 to chyba zostały Conte,Roma no i Leone Pancaldo......ale te okręty jak na razie mnie nie interesują (może w przyszłości dołaczą do mojej floty Regia Marina :)
Dobra; zdradzę zatem co będzie następne -holenderski krążownik De Ruyter .Coś tam już przy nim dłubie ,mam prawie cały kadłub -dołujące są różne kolory pokładu :(, główną nadbudówkę,komin i samolociki.
Relacje i pierwsze fotki wrzucę pod koniec tygodnia......tylko te nieszczęsne bulaje + okapniki, są podobne do tych w Dardo :( .....teraz wiem że można je było zrobić lepiej.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
23-01-12 22:44  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Panowie, z Italiańców pominęliście Scypiona z Afryki od GPMu i Bartka od Colleonich z AH (trochę już przeczasiałe wydanie). :) Marcin_jg - jakich farb użyłeś do retuszu?

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
24-01-12 00:16  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fajny modelik, bardzo się podoba :-) Co do uwag, jak dla mnie za "grube" lufy dział.
Ale tak trzymać :-)
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024