FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-01-12 14:14  [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Cześć :)

Mam na imię Marcin .Choć jestem od kilku lat regularnym "oglądaczem" jest to mój pierwszy wpis na forum-w razie błędów proszę o wyrozumiałość :)
Chciałbym Wam zaprezentować model włoskiego niszczyciela z okresu II wojny światowej "DARDO".Przegladając to i sąsiednie polskie fora nie zauważyłem relacji ani galerii tego modelu (poza galerią surówki -wykonaną przez autora opracowania), więc moja galeria będzie pierwsza. Pierwsze koty za płoty :)

Model wydało wydawnictwo Orlik ,autorem opracowania jest Pan Roman Cholewiak.
Do budowy modelu wykorzystałem lufy i relingi fototrawione z GPM-u.
Opracowanie bardzo przyjemnie się sklejało, jest praktycznie bezbłędne. Moje prace nad tym modelem trwały ponad poł roku.

Poniżej kilka zdjęć.
Miłego oglądania i proszę o wpisywanie swoich opinii/uwag które mam nadzieje wykorzystam przy następnym modelu ,który już się "robi".
Pozdrawiam wszystkich modelarzy kartonowych :)
Marcin.



















--

Post zmieniony (21-01-12 17:47)

 
21-01-12 14:36  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajny kajak, podoba mi się :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-01-12 15:08  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pewnie, że fajny :) Parę uwag jednak by się znalazło. Bulaje znacznie lepiej i realistycznie wyglądają gdy są wciskane w otwór do środka, a nie tak jak nam to zaprezentowałeś naklejane. Poszukaj także lepszego drutu, najlepiej mosiężnego, do kupienia są w przystępnej cenie różne grubości, fajnie się formuje i wygląda. Ogólnie popracuj trochę nad formowaniem drutu, bo z kartonem radzisz sobie dużo lepiej :) No ale modelarsto okrętowe to nie tylko karton ale także a czasami przede wszystkim drut :) Maluj rozcieńczoną farbą, miejscami są zacieki i nierównomierne skupiska. Ale model jak najbardziej na duży plus :)

--

 
21-01-12 16:18  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny okręt , ładne wykonanie ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
21-01-12 19:20  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Ładny okręt. Widać, że włożyłeś dużo pracy w ten model i chyba nie szedłeś na uproszczenia.
Nie napisałeś nic o sobie, o doświadczeniu modelarskim. Jeśli to jeden z pierwszych
bardziej skomplikowanych modeli to gratuluję. Krawędzie wyretuszowane, drutologia dość bogata no i budowa ukończona.

Warto byś popracował nad dokładnością wycinania i formowania detali.
Olinowanie mogło być lepiej naciągnięte i chyba z lepszego materiału.
Następny model z pewnością będzie lepszy, a z pomocą kolegów z forum postępy będą szybko widoczne. Pozdrawiam.

 
21-01-12 19:27  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Skoro następny model już się robi to można się spodziewać jakiejś relacji czy tylko końcowej galerii?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-01-12 07:52  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Okręt ładny, widać dużo pracy i serca włożonego w ten model! Nie jest to jeszcze ideał, co sam przyznajesz, ale na pewno nie jest źle, zaś doświadczenie przychodzi z praktyką. Postarałeś się o bogatą detalizację i całkiem nieźle Ci to wyszło. Moim zdaniem najbardziej psują efekt grube miedziane obręcze na iluminatorach; powinny być mosiężne(złote), cieniutkie i wpasowane w płaszczyznę poszycia, a nie wystawać! Przyjrzyj się fotografiom prawdziwych okrętów z tego okresu; ktoś kiedyś umieścił na forum bogatą galerię zdjęć naszej BŁYSKAWICY - doskonały przykład i wzorzec.Reszta nie jest zła, a będzie lepiej!
Powodzenia
Andrzej

 
23-01-12 09:36  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Strasznie lubię ten okręt, podoba mi się jego architektura, te wszystkie finezyjne pomościki, relingi, detale. Typowe włoskie, niefunkcjonalne piękno.
Andrzej juz pisął o bulajach, całkowicie się z nim zgadzam. Mogłeś też nieco inaczej rozwiazać olinowanie tenta - sam sznurek zrobić nie z drucika, a z niteczki. Niepotrzebnie zaokrąglałeś przebieg sznurka na rufie. W oryginale był naciągany pomiędzy słupkami, czyli układał się na planie wielokąta.
Patrzę na tego Twojego Darda, patrzę, i aż mam ochotę rozdłubać swojego...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-01-12 14:01  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
ja chce Ci tez pogratulowac pieknego modelu,wybrales sobie bardzo ciekawy temat.Wszystkie wloskie okrety jak dla mnie sa ciekawe ,jeszcze w dodatku zaprojektowane przez Romana.Ja mojego Dardo musialem odstawic na bok (praca ,kursy),ale ogladajac Twojego az mi sie chce znowu do niego wrocic.....ja w moim zastosowalem szkielet laserowy.....ale to nie byl dobry pomysl...na dziobie wyskoczyla mi mala szczelina (bo zgranie liter "DA"bylo najwazniejsze),dopasowujac poklady do szkieletu musialem je minimalnie przyciac,to oczywiscie odbilo sie na spasowaniu nadbudowki do pokladu,czyli jak widzisz nie tak gladko jak u Ciebie.......moze zabiore sie za niego jeszcze raz.Twoj niszczyciel bardzo ladnie uplastyczniles.......trzeba dodac ,ze ten okret w skali 1:200 jest stosunkowo maly,to poteguje ogrom pracy jaki w niego wlozyles.....BRAWO !!!!
pozdrawiam Krzysztof.

 
23-01-12 14:07  Odp: [G] Orlik 2/2011 -włoski niszczyciel DARDO 1:200
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładny model!
Najbardziej podoba mi się jego dziarska,piękna sylwetka!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024