FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-01-12 20:30  Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - potrzebna pomoc !!
Poniżej odezwa Roberta ( za: http://www.pancerni.com.pl/ ).

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy mojej działalności. Zwracam się z prośbą o pomoc w zbiórce środków na zakup protezy nogi dla mnie i w tym celu proszę Was o rozpowszechnienie tego apelu w Waszych lokalnych środowiskach. Poniżej załączam krótką notkę o mnie, o sytuacji, w jakiej się znalazłem oraz o mojej działalności w ramach Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej. Mam nadzieję, że zapisałem się dobrze w Waszej pamięci i mogę liczyć na Waszą aktywność w gromadzeniu środków na sfinansowanie protezy.
[Robert]

Robert Tirczakowski, Torunianin z wyboru.

Niemalże od początku zamieszkania w Toruniu włączył się w życie kulturalno –społeczne miasta, zostając członkiem, a później wiceprezesem Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Później współtworzył i został pierwszym prezesem Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Równocześnie włączył się w ruch rekonstrukcji historycznej budując wraz z kolegą w 2006 roku replikę polskiego samochodu pancernego Wz 34, z którym to przemierzał kraj po polach bitew września 1939 roku dla przypomnienia i upamiętnienia chwały oręża polskiego. Za swoją działalność został w 2009 roku uhonorowany srebrnym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP.

Rok 2010 w życiu Roberta zdominowała praca przy filmie Jerzego Hoffmana pt: „1920 Bitwa Warszawska”, dla potrzeb którego zbudował dwie repliki czołgu Renault FT 17. Rok ten był również początkiem istnienia Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej, której Robert Tirczakowski jest fundatorem i pozostaje jej prezesem do dzisiaj. W 2011 zdiagnozowano u Roberta mięsaka zlokalizowanego w udzie i jedynym ratunkiem okazała się amputacja nogi w stawie biodrowym, którą przeprowadzono w wrześniu 2011 roku. Pomimo zmagania się z chorobą i związaną z nią dysfunkcją ruchu, Robert pozostaje aktywny w swojej dotychczasowej działalności. W najbliższych planach ma budowę repliki sam. panc. Austin-Putiłow oraz tworzenie muzeum na kołach, którego celem będzie dotarcie do szkół w małych miejscowościach.

Robert jest pasjonatem historii, a także konstruktorem - amatorem, dlatego odnajduje sens swojego życia w pracy na rzecz Fundacji. Więcej informacji na temat aktywności i pasji Roberta można znaleźć na stronie <http://www.pancerni.com.pl/ > w poszczególnych zakładkach.

W celu umożliwienia Mu dalszej efektywnej działalności i w miarę sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym konieczny jest zakup protezy nogi.

Koszt tej protezy wynosi około 60 tyś złotych, co przekracza możliwości finansowe Roberta.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie zakup protezy nogi dla Roberta. Pieniądze można wpłacać na konto :
Fundacja „FENIKS” OPP Kijaszewo 6
87-640 Czernikowo KRS 0000235229
Nr konta 50 1680 1088 0000 3000 1318 5361
Z dopiskiem: Dla Roberta Tirczakowskiego

PS: Czesiu, pozwoliłem sobie wkleić na głównym by możliwie jak najwięcej osób mogło się zapoznać ze sprawą Roberta, jeżeli uznasz że powinno trafić do innego działu to przenieś, proszę, wg uznania.
Za ew. fatygę z góry przepraszam.
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
19-01-12 05:10  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
Tomek 

 - 2

Postaram się nagłośnić sprawę na Podkarpaciu i na najbliższych konkursach spróbujemy zrobić jakąś składkę na ten cel! Kokosów nie obiecuję, ale zawsze to parę groszy do przodu! Pozdrawiam i życzę optymizmu!

 
19-06-12 22:04  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogie Koleżanki i Koledzy,
Dziś rano dotarła do mnie smutna wiadomość, że nasz Kolega Robert Tirczakowski po długiej i nierównej walce odszedł wczoraj wieczorem na wieczną wartę.
Cześć Jego Pamięci!
Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy okazali wsparcie i chęć pomocy w tym trudnym dla Niego czasie.

--
GG 6801515

 
19-06-12 22:37  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

[*]

 
20-06-12 07:46  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

+Cześć jego pamięci+

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-06-12 08:41  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
Wojciech Cięciwa   

[`] - odszedł człowiek.
Niech na zawsze pozostanie w Naszej pamięci.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-06-12 12:59  Odp: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

[ * ]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024