FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-11-13 16:16  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powstały dwa pierwsze pokładniki; trzeci najbardziej skrajny z uwagi na skomplikowany kształt jest w trakcie budowy. Pierwsza jego wersja trafiła do kosza. Pokładniki sklejone są z czterech warstw tektury o gr 1 mm, zalanej CA i oszlifowanej do pożądanego kształtu.



Post zmieniony (26-11-14 13:50)

 
04-12-13 08:24  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Raptor1981 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo przepraszam za off top ale chyba te miejsce jest najbardziej trafne do zadania tego pytania.

Podczas tej relacji była załączona w tle relacja z czeskiej strony pewnej DORIS, laska wymiata w robieniu modeli z Shipyardu.

Chciałem zapytać czy może ktoś wie z czego ona robi te ozdoby (rzeźby) w 3D na okrętach które później pozłaca???

Jeszcze raz bardzo przepraszam za offtop.

Pozdrawiam
Marcin.

Post zmieniony (04-12-13 08:46)

 
04-12-13 08:57  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

tu masz wyjaśnione
http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=177&t=68385&start=405#p1419315

 
04-12-13 16:43  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkoda, że nie każdy kuma po czeskiemu, czy słowackiemu :/

 
04-12-13 18:47  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostatni, najbardziej skrajny pokładnik, był budowany przy wykorzystaniu szablonu ze względu na swój specyficzny kształt. Po pierwsze pokładnik ten jest mocowany ukośnie względem linii wodnej, a nie prostopadle jak pozostałe, a po drugie jest zakrzywiony w dwóch płaszczyznach – z powodu krzywizny pokładu i krzywizny galerii rufowej.



Pierwsza z czterech listewek została przyklejona punktowo do szablonu.



Kolejne trzy były już przyklejane wyłącznie do pierwszej. Po wyschnięciu całego elementu odciąłem go od szablonu i tak jak poprzednio wstępnie oszlifowałem, zalałem superglue, ponownie oszlifowałem i ostatecznie pomalowałem.



Post zmieniony (10-12-14 10:34)

 
18-02-14 10:31  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pierwsza warstwa poszycia ułożona. Długo to trwało, ale sporo pracy wymaga prawidłowe ustawienie lawet i wykonanie ambrazur. Zaczyna to powoli przypominać kadłub okrętu. Uprasza się Szanowne Grono Forumowiczów o niezwracanie uwagi na szpary w poszyciu i nieco przybrudzoną część denną;) Wszak to pierwsze poszycie i będzie przykryte właściwym.



W burtach górnego pokładu działowego wykonałem dodatkowo dwa otwory na szybry, przez które będą przechodzić szoty foka i grota. Te otwory nie były przewidziane w oryginalnej wycinance.



Nieco zmodyfikowałem też pokład dziobowy, który uzupełniłem o malowany na czarno waterway. Tak przynajmniej wygląda to na oryginalnym okręcie.



Nie wiem czy fotki będą dobrze widoczne, ale po zmianie dokonanej na serwerach ImageShack jakoś nie mogłem sobie poradzić ze wstawianiem fotek w dotychczasowy sposób.
CDN...

Post zmieniony (26-11-14 13:45)

 
18-02-14 10:47  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Fotki widoczne i jestem pod wrażenem
Pzdr

 
27-03-14 18:31  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pierwsze z pomieszczeń na rufie ukończone. Nie jest ono niestety dokładnym odwzorowaniem oryginalnego wardroom z Victory. Pomieszczenie to powinno być dłuższe, powinien znajdować się w nim również duży stół z krzesłami. Niestety na wykonanie wardroom zdecydowałem się zbyt późno, a gdybym chciał zrobić je tak, jak mniej więcej wyglądało ono w rzeczywistości, wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w strukturę już sklejonego szkieletu. Spośród elementów "oryginalnych" wykonałem zatem fragment bocznych ścian oddzielających część dzienną od pomieszczeń sypialnych znajdujących się bliżej każdej z burt oraz skrzynię zakrywającą głowę steru.


--

Post zmieniony (26-11-14 13:39)

 
28-03-14 23:42  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo przyjemnie się to ogląda. Niezwykle staranna praca. Będzie to trwało latami niechybnie. Oby Moc była z Tobą. I obyś nie stracił ochoty.

Pozdrawiam

 
12-04-14 14:14  Odp: [Relacja] HMS Victory (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mariaszek - niewątpliwie budowa potrwa lata. Chciałoby się nie pracować tylko budować model, ale parafrazując Panią Minister, sorry, takie czasy:)
Kolejny etap prac to lokum admirała.



Pierwszy z paneli oddzielających kajutę Nelsona od reszty okrętu został wykonany z forniru z gruszy, naklejonego na tekturę (gr. 1 mm). Próbowałem malować karton na brązowo, ale efekt nie był dla mnie satysfakcjonujący. Po sklejeniu fornir zabejcowałem bejcą koloru tek. Podczas bejcowania stosowałem metodę tzw. suchego pędzla; przed nałożeniem bejcy na fornir wycierałem pędzel w papierowy ręcznik, tak aby był niemalże suchy. Dzięki temu (zasadniczo) nie powstały zacieki. Pozwalałem bejcy chwilkę wsiąknąć (tak przez kilka sekund) a następnie przecierałem fornir suchym ręcznikiem papierowym, usuwając nadmiar bejcy. Bejcę kładłem dwukrotnie, a ostatecznie polakierowałem lakierem akrylowym. Zdjęcie nie do końca oddaje rzeczywisty kolor elementu, który jest mlecznoczekoladowy, a nie czerwonawy jak na fotce. Nie mogłem jakoś dobrać odpowiedniego balansu bieli. Gdyby ktoś pytał to klamki w drzwiach będą, tylko muszę je wytoczyć.

Do wykonywania szprosów sporządziłem sobie taki mały szablonik. Myślę, że zdjęcia w pełni obrazują metodę i nie wymagają opisu.



CDN...

Post zmieniony (10-12-14 10:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024