FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-06-03 20:43  Re: tak się zastanawiam
pompier     

A ja się już martwiłem że jestem nienormalny ;))

 
03-06-03 23:05  Re: tak się zastanawiam
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Na ile to możliwe - zgodnie z oryginałem !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-06-03 23:41  Re: tak się zastanawiam
NowyWojtek 

 

Zgodnie z oryginałem i niekoniecznie kartonowo, bo, jak pisał Batonus, nie wszystko się da. Ale nie jest też tak, że rwę włosy z głowy i sprawdzam kształt lusterka. Jeśli modelarswo ma być zabawą, to niech takie zostanie - nie mam zamiaru zamartwiać się nieco niezgodnym z oryginałem kształtem kadłuba. Bardziej chyba chodzi mi o oddanie klimatu oryginału i estetyka modelu niż budowa perfekcyjnej makiety.

 
03-06-03 23:45  Re: tak się zastanawiam
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chciałbym aby model był jak najbardziej bliski oryginałowi, ale...
1. Zgromadzenie dokumentacji jest kosztowne i czasami trudne
2. Jak już jest dokumentacja to okazuje się, że trzeba dorobić lub zmienić wiele elementów
3. Jak już zacznę dorabiac i zmieniać to po jakimś czasie przechodzi mi ochota na dalsze prace
4. Po jakims czasie okazuje się, że dokumentacja którą mam różni się od innych opracowań. Kto ma rację, tego pewnie nie wie nikt.

Stosując powyższą metodę rozgrzebałem kilkanaście modeli których nie chce mi się już kończyć (nie tylko kartonowych). Rekordzistą jest Jak-1 (1:72) do którego zacząłem dorabiać klapy (które nawet są już zrobione). Leży w szafie od 1989 roku i czeka. Obawiam się, że się już nie doczeka.

Postanowiłem więc że od dzisiaj będę sklejał to co fabryka dała (Nie wiem czy się uda)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
04-06-03 08:08  Re: tak się zastanawiam
Michał P 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kiedyś postanowiłem sobie powiesić na ścianie napis "Należy przyjąć odpowiedni stopień uproszczenia", bo wg mnie w modelarstwie nic tak nie dopinguje jak postęp prac. Ja mam tendencję do tego, żeby robić wszystko w jak najdrobniejszych szczegółach, bo to przyznaćie, że daje stysfakcję. Ale ma to też negatywną stronę, taką że można się zniechęcić i zarzucić prace przy modelu na jakiś czas. Dlatego od czasu do czasu odpuszczam sobie któryś szcczegół, szczególnie jeżeli mam trudności z dostępem do dokumentacji Pozdrawiam Michal P.

 
04-06-03 08:26  Re: tak się zastanawiam
OldJoe   

Może jako Dziadek nieco inaczej patrzę na problem sklejania jako realizację marzeń całego dość długiego mojego życia, a na które nigdy nie miałęm czasu. Dla mnie jest to przede wszystkim sposób odreagowania poprzez tworzenie. Staram sie wykonać mode z jak największą starannością, zgodnie z tym co dostarczył i zaplanował projektant. Eksperymentuję przy tym z różnymi materiałami, narzędziami (wykonuję przy okazji nowe), klejami. Po prostu TWORZĘ i to sprawia mi największą satysfakcje. Produkt końcowy to już całkiem inna historia. Natomiast zaczynam poświęcać coraz więcej czasu na dokładne poznanie historii oryginału tego co sklejam, poprzez szukanie literatury, stron internetowych, filmów tzn wszystkiego co zawiera informacje na ten temat. Zapewne będę też chciał z kimś na ten temat podyskutować.

OldJoe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024