FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-11-11 01:23  [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Z braku relacji z budowy tego pięknego obiektu, postanowiłem zrobić go z pokazaniem poszczególnych etapów.

Wydawnictwo Orlik 10/2006 nr kat. 033 (Do wydawnictwa: - Błąd na okładce nr piszemy bez kropki! - moja nauczycielka od polskiego strasznie za to "goniła")



Od razu zastrzegam - cudów nie będzie, jest to relacja jak najbardziej dla początkujących w temacie modelarskim. Przed przystąpieniem do budowy modelu któremu chcę poświęcić wiele uwagi (kolejny projekt to M/S Ziemia Szczecińska) , małe odprężenie przy budowie czegoś łatwiejszego ( z pozoru).
Nie będę rozpisywał się na temat historii tego obiektu - zainteresowanych odsyłam strona o historii .

Skupię się na technice, narzędziach i tak ogólnie pokażę co się dzieje.

--

Post zmieniony (09-01-12 23:28)

 
12-11-11 01:31  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Początek to dobór farby do retuszu - to co widać w buteleczce powinno wystarczyć prawie na cały model (część poniżej dachu), jako że piszę dla tych co zaczynają - wspomnę, iż w buteleczce jest mieszanina czarnej i białej farbki plakatowej z dwiema kroplami wody. Do wycinania używam głównie nożyka i zwykłej plastikowej linijki. Klejenie głównie BCG ( klej wodny do kupienia w każdym papierniczym, taki płynny z siateczką do dozowania)

Problemem do wycięcia mogą być łuki - sporo ich w tym modelu, ale po chwili ćwiczeń poza modelem można bez pośpiechu wycinać otworki na okna bez przykładania wzorników.



Zaczynamy - na początek zgodnie z opisem ściany boczne, przy okazji wyszły dwa błędy - które pokazałem na zdjęciach element 2kL i 2kP trzeba będzie troszkę przyciąć.



Retusz trzeba wykonać przed sklejeniem, elementów - malując delikatnie krawędzie wycinanych elementów. Na zdjęciach w dużym powiększeniu widać każdy nawet najdrobniejszy błąd, ale w rzeczywistości gdy plakatówka wyschnie (robi się jaśniejsza) drobne "wyjechania" są zauważalne dopiero po bardzo wnikliwym oglądaniu modelu.

No i gotowa sklejona ściana.



W między czasie, podkleiłem wszystkie wzmocnienia tekturką i przycisnąłem kilkoma tomami pokaźnych książek - poczekają tam minimum do jutra. WAŻNE - podklejamy przy użyciu rozcieńczonego kleju polimerowego lub butaprenu. Użycie kleju wodnego może spowodować rozciągnięcie się papieru i właściwie cała nasza praca pójdzie na marne.

Dla tych co mają komputer i skaner - warto zrobić sobie kopię, jak coś pójdzie nie tak zawsze możemy wydrukować i poprawić element.

--

Post zmieniony (12-11-11 01:45)

 
12-11-11 12:49  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Podglądam z zainteresowaniem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-11 15:39  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Zaczynamy wycinanie wręg lub wzmocnień, jak kto woli...

Dwie uwagi odnośnie technik:

- jeśli zapomnieliśmy docisnąć podklejonych elementów i rano stwierdzamy wygięcie kartonu "w pałąk", nie ma tragedii. Spryskiwacz do kwiatów - delikatnie zwilżamy karton (od strony bez elementów) - okładamy go kilkoma warstwami gazet (lub reklam) i pod książki. Ważne, by gazety nie były "śliskie" - to one mają wchłonąć wilgoć. Niestety czas schnięcia może wynieść nawet kilka dni.

- należy pamiętać o pionowym prowadzeniu nożyka podczas cięcia. Niby sprawa oczywista, ale ile to się naczytałem o "zwiórkowanych" linijkach. Tak się dzieje gdy nożyk przechylimy "do nas". Gorzej gdy nożyk ucieka "od nas". Wówczas mamy pozornie dobrze wycięty element. Najlepiej zilustruje to przykład:



Na pierwszym zdjęciu element widoczny od strony cięcia, na drugim ta sama krawędź widziana od spodu.



--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
12-11-11 18:52  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A może jest lepiej wycinać z minimalnym zapasem i to szlifować prostopadle ?


--

Post zmieniony (12-11-11 18:57)

 
12-11-11 19:51  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

krzysiek napisał: A może jest lepiej wycinać z minimalnym zapasem i to szlifować prostopadle ?

Jak ktoś lubi mieś więcej roboty to czemu nie, chyba lepiej mieć od razu dobrze wycięte.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-11-11 20:36  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
krzysiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ostoja, jak chcesz zaoszczędzić sobie roboty to kupujesz lasery :)

--
Pozdrawiam !

 
12-11-11 20:48  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

krzysiek napisał: Ostoja, jak chcesz zaoszczędzić sobie roboty to kupujesz lasery :)

Czasami cały problem jest w tym słówku: "kupujesz". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-11 01:39  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jak w tytule: dla początkujących - czyli takich co to nie wiedzą czy pokochają karton ze wzajemnością. Nie mówiąc o inwestowaniu powyżej tego co niezbędne. Czyli wycinanki laserowe odpadają, no chyba, że laser z Blue-Ray'a w ręce potrzymamy i dziurkę wypalimy ;))).

A teraz troszkę poważniej:

wzmocnienia wycięte i gotowe do pasowań na sucho



Wycięte również wnęki okien. Tutaj objawił się kolejny błąd - części 2b i 2c oznaczono jako przyklejane do 2a. W rzeczywistości należy je przykleić od tyłu części 2, a następnie przykleić okno (pokażę to później). Elementy są w stanie surowym bez szlifowania i retuszu. Kolory nienaturalne, bo do zdjęcia użyłem lampy błyskowej.



Miało być prosto, ale nie mogłem pokusić się o małą modyfikację, po kilku dniach googlowania znalazłem w końcu witraże gotowe do wydruku na folii. Zainteresowani mogą tutaj pobrać plik : WITRAŻE FOLIA!!! Technika wykonania pewnie za kilka dni...

Podkleiłem również podstawkę - chwilowo nie mam żadnej deseczki, więc część nr 1 nakleiłem na tekturkę 1,5mm. Docelowo przewiduję deseczkę.



Tyle w kwestii kolejnych kroków.

--

Post zmieniony (13-11-11 13:14)

 
13-11-11 10:52  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Również z ciekawością sobie podglądam Twoją relację, przypominając sobie swoją walkę z tym modelem ... zerknij może Ci się przyda jakiś pomysł .... http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=158814&t=158814&filtr=0

Post zmieniony (13-11-11 14:12)

 
13-11-11 13:13  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Najtrudniej wyważyć otwarte drzwi :) - nie przekopałem do końca stron Orlika. Poprzedni post poprawiony i link przekierowany do właściciela pliku. Tym samym usunąłem plik z mojego serwera. Nie chcę naruszać praw autorskich. Pozdrawiam.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
13-11-11 13:33  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pdf. na stronie Orlika nie chce się otwierać na mojej starej maszynie cyfrowej, poprzednio otwierał się.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-11 14:12  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Dzięki ;-D

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
13-11-11 14:13  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

W takim razie mam dylemat moralny - czy ponownie zamieścić plik na moim serwerze? Niech bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się, plik jest ogólnie dostępny - jakie praktyki są stosowane na forum?

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
13-11-11 14:26  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Kliknąłem w link w Twoim poście i pdf się otwiera bez kłopotu. Zapisuje się na HDD również bez kłopotu ... tak samo jak i drukuje ... także jest wszystko OK. Kolega OSTOJA musi powalczyć ze swoim sprzętem ... upsss ale to zabrzmiało :)
Co do zamieszczenia w/w pliku na swoim serwerze to może lepiej zapytać ORLIK'a niż Użytkowników Forum ??

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
13-11-11 14:31  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Ok - kolejna opinia przechyla szalę - zostaje tak jak jest TERAZ. Czyli link do właściciela pliku.

Koniec dyskusji o plikach i serwerach - to nie forum informatyczne, pora brać się za klejenie ;)).

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
14-11-11 01:20  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Miało być prosto i łatwo, ale każdy lubi sobie komplikować życie. Urzeczony modelem w skali 1:100 postanowiłem na początek wykonać maleńką modernizację. Nie podobają mi się oryginalne drzwi wejściowe ( są niestety "płaskie'), usiadłem więc do Corela i maznąłem mały projekcik. Na koniec pracy wrzucę PDF'a z wszystkimi wykonanymi rysowaniami do tego modelu.

Kilka fotek, by pokazać efekty pracy:



Zastanawiam się jedynie w jaki sposób wykonać klamki - bo będą naprawdę "tyciusieńkie"

Dalej zaczynam sklejać część nr 3 - czyli frontową ścianę.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
19-11-11 00:07  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Po kilkudniowych bojach z SU-76M wracamy do klejenia naszej budowli.

W części nr 3 mamy okrągły otwór (witraż) - zawsze pojawia się dylemat jak to wyciąć? Niektórzy preferują metodę "na dzięcioła" - czyli powolutku czubkiem nożyka nacinamy milimetr po milimetrze. Druga metoda to zainwestowanie kilkudziesięciu zł w nożyk do wycinania otworów (koszt dwadzieścia parę zł) - ja wybrałem metodę nr 3.

Idziemy do sklepu - kupujemy najtańszy cyrkiel regulowany śrubą (mój kosztował 2,99zł) doklejamy skalpel i mamy nożyk do otworów. Oczywiście to nie "ferrari, ale też jeździ". Wycina co najmniej 10razy szybciej niż metoda dzięcioła.



Mamy już czym wyciąć - pozostaje pytanie jak znaleźć środek okręgu. Ja wykonałem sobie wzornik z folii do rzutników diaskopowych. Folię taką można nabyć na Allegro za 10zł/10arkuszy A4. Kiedyś bardzo popularna dziś w dobie komputerów mało kto używa tych rzutników na wykładach szkolnych. Wzorniki takie są również do kupienia w sklepach modelarskich, ale ich cena jest spora.



No i gotowy wycięty otworek:



Wzornik do określania środka koła można pobrać klikając na miniaturkę i zapisując duży obrazek na swój HDD.



Za chwilę witraże...

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
19-11-11 01:42  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jak obiecałem - tak są witraże:



Na zdjęciu wyglądają jak wydrukowane na kartce, ale to tylko z tego względu, iż nie chciałem by refleksy światła popsuły efekt. Dwa słowa o wykonaniu. Do wydruku użyłem tej samej folii do rzutników co do wydrukowania wzornika. Mam zwykłą drukarkę atramentową, więc przed wydrukiem musiałem utworzyć lustrzane odbicie. Folia bowiem z jednej strony posiada warstwę w którą wsiąka atrament, z drugiej jest "foliowa". Folia po naklejeniu została podklejona białą tekturką, by lepiej oddać efekt (no chyba że ktoś pokusi się o iluminację wnętrza - wówczas można sobie darować podklejanie ;)

Analogicznie wykonano pozostałe ściany.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
29-11-11 14:36  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Czas leci, model się buduje, a forum "leży". Od ostatniego wpisu minęło co prawda parę dni - przez ten czas skończyłem walkę z SU-76M. Teraz mogę cały wolny czas (a jest go niewiele) poświęcić na dokończenie budowy tego modelu. Założenie jest takie, iż prace zostaną zakończone przed Bożym Narodzeniem, a czy to się uda czas pokaże.

Wracamy do naszego modelu:
- całość została sklejona w jedno pudełko i przyklejona do podstawki:


oczywiście nie udało się uniknąć potknięć, drobna szczelina jaka powstała pomiędzy ścianą a podstawką została zniwelowana przez obciążenie książkami. 'Poważniejszy" problem powstał wewnątrz, tzn. zbyt "szeroko sklejone ściany" - o tym szerzej w kolejnych odsłonach.

Wycinając element nr 6 - warto poddać go małej modyfikacji zgodnie z poniższym zdjęciem:



Czas na zewnętrzne kolumny. Ja osobiście do zaginania krawędzi używam dwóch narzędzi:
- wypisanego długopisu
- OSTREGO czubka noża.
Wiem, że większość zaraz skrytykuje ten ostry nóż, ale do załamywania wszystkich zakładek nadaje się idealnie. Oczywiście trzeba trochę poćwiczyć by nie obciąć zakładki, a jedynie lekko ją naciąć:



Na ten moment tyle - mimo, iż model jest już bardziej zaawansowany, ale muszę dopracować część merytoryczną relacji.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
08-01-12 23:38  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

No i relacja utknęła w "martwym punkcie" zwanym BRAK CZASU.

Model zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami został "oddany do użytku" dokładnie 24 XII 2011, a relacja została daleko w tyle. Ale bez obaw dokumentacja fotograficzna jest kompletna, w miarę upływu czasu będę umieszczał kolejne posty wraz z opisem działań.

No i wykonane podpory:



Wracam do tematu zbyt szeroko sklejonych ścian. Po głębszej analizie okazało się, że to wina mojego skanera który wykonując kopię przeskalował sobie lekko kartkę. Postanowiłem już tego nie poprawiać, tylko dla wzmocnienia wkleiłem kawałki kartonu 1mm w szczeliny przy wręgach



Przyszedł czas na sklejanie drobnicy - na pierwszy ogień poszły schody - niestety mimo szczerych chęci, nie udało mi się zachować przedłużonego pierwszego stopnia do zakrystii - po prostu murki wyszły ciut za długie (0,1mm) i dla lepszego efektu wyrównałem schody. Oczywiście drzwi do zakrystii w/g mojego projektu



--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-01-12 21:23  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kolejnym etapem który wykonałem to wieża. Na samym początku mały błąd. Część 19a** ma niewłaściwą szerokość dolnej krawędzi:



sugeruję przycięcie dopiero po wykrojeniu elementu z kartonu i po oszlifowaniu.

Przygotowane elementy wieży do suchego pasowania:



--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-01-12 21:50  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kolejny element którym się zająłem to zakrystia i montaż schodów. Zanim została przyklejona zakrystia do bryły kościoła zmontowałem ją łącznie z dachem - dzięki temu uzyskałem sporą sztywność całego elementu. Muszę przyznać, że pomimo walki z ekierkami bardzo trudno było zachować wszystkie kąty i pionowości, ale udało się.



Montaż schodów i przednich podpór:



Suche (bez klejenia) przymiarki wieży i żebrowania dachu:



--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-01-12 22:36  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Przymiarka dachu na "sucho":



i już po sklejeniu:



Teraz najciekawsza część modelu - wykonanie zwieńczeń wież. Muszę powiedzieć, że wycięcie krzyży zajęło mi ponad godzinę i dopiero trzecie podejście dało zadowalający efekt. Gdy efekt nas już zadowoli radzę szybko zaimpregnować wycinankę cyjanopanem (kropelka bądź podobny). Należy przy tym uważać, by nie przykleić krzyża przypadkowo do palca lub pęsety :) . Podstawy krzyży zostały wycięte za pomocą dziurkacza rymarskiego, a te które nie pasowały średnicą - po prostu metodą na dziobaka i oszlifowane:



Kolejna mała pomyłka w numeracji:




No i na koniec małe szaleństwa na temat waloryzacji. Jako, iż model lekko rozjechał się z miejscami przyklejenia podstawy postanowiłem zamaskować wszystkie błędy. Na początek poszła posypka z drobnej gąbki przyklejana na BCG (polimer za szybko mi wysychał) - później wykonanie chodników z papieru ściernego 320.



A jak już coś robić to na całość - położyłem jeszcze kamienny chodnik. Kamienie zostały skopiowane na skanerze, naklejone na tekturkę 0,5mm (opakowanie po czekoladkach) i pojedynczo wycięte i wklejone. Oczywiście dla efektu powiększyłem szczeliny pomiędzy poszczególnymi kamieniami. Skutkowało to dopasowywaniem zewnętrznych kamieni, ale nie stanowiło to problemu. Fajna zabawa - muszę przyznać, że uporałem się z tym w kilkanaście godzin.



Jutro galeria i zamykam temat...

--

Post zmieniony (09-01-12 22:39)

 
09-01-12 23:28  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Galeria miała być jutro, ale dysponując chwilą już dzisiaj wrzucam fotki gotowego modelu.

Dwa słowa o pracy:
- model klei się bardzo przyjemnie
- troszkę skąpy opis i rysunki, osoby troszkę mniej doświadczone mogą mieć kłopoty
- duża ilość "krzywych" do wycinania może zniechęcać początkujących, ale nie ma jak wprawienie się w modelarskim fachu
- efekt końcowy rekompensuje wkład pracy jaki trzeba włożyć w budowę modelu
- drobne niedociągnięcia i wpadki daje się łatwo maskować i tylko budujący wie gdzie popełnił wpadki
- POLECAM WSZYSTKIM mniej i bardziej doświadczonym modelarzom (ja zaliczam siebie do tych pierwszych)

Gotowy model:











No i koniec pięknej przygody z Orlikiem - teraz na tapecie jest Malbork wydawnictwa GPM (prezent od "świętego").

Pozdrawiam i proszę o zasłużoną krytykę.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-01-12 23:54  Odp: [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podglądam,choc to nie moja domena, bardzo ładnie wykonany model,ja dzisiaj oglądałem budowlę z MM,na którą się chyba skuszę,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-01-12 09:05  Odp: [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny modelik. Trzy pierwsze zdjęcia mylące, zupełnie jak zdjęcia rzeczywistej budowli. Nadruk też wspaniały, widać fakturę kamiennych murów. Gratulacje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-12 10:20  Odp: [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uuuu... ale będziesz mial plusa u proboszcza...
Model na tle lasu najlepiej się prezentuje.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
13-01-12 13:58  Odp: [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dzięki za słowa uznania.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
16-01-12 00:24  Odp: [R/G] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dla początkujących - to była relacja, czyli z troszkę szerszym opisem. Chciałem, aby ci co zaczynają mieli podane na tacy jak zbudować coś ładnego, bez większych nakładów (finansowych). Nikt nie mówił, że relacja będzie na drastycznie niskim poziomie. Nie jestem "zawodowcem" daleko mi do mistrzów tego forum, ale kleję bo lubię. Małym zboczeniem jest chęć dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, nawet w formie pisanej.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024