FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-12 18:55  [R] Talerz ze Stegny czyli...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Witam bardzo serdecznie w mojej pierwszej relacji na tym forum!

Chciałbym się przy okazji przywitać i przedstawić.

Na imię mam Tadeusz, niedługo (29.01) minie 20 lat odkąd mnie mamusia na ten świat wygoniła ( a było tam tak dobrze ). Aktualnie mieszkam w Elblągu, a pochodzę ze Sztutowa. Kredytów póki co nie posiadam i oby tak jak najdłużej.
Kartoniarstwem zajmuję się od lat 7-8 z dwoma przerwami.

O ile dobrze pamiętam to na forum jest użytkownik, do którego chodziłem na kółko modelarskie i który zaraził mnie tym hobby. Nie wiem czy mogę podać nick :-)

No dobra tyle by chyba wystarczyło, przejdźmy do sedna.

Temat powinien od razu podsunąć myśl, że chodzi o Amerykański samolot wczesnego ostrzegania Grumman E-2C "Hawkeye" z wydawnictwa AH.

Sam zeszyt jak na tamte lata prezentuje bardzo ładnie wydany model.
Papier kredowy ( kilka modeli już kleiłem na takim papierze, więc problemów nie powinno być ) Wg. mnie model mimo, że wydany dużo wcześniej, podoba mi się bardziej od tego z GPM. Strasznie podoba mi się przekrój samolotu z tyłu okładki.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć samego zeszytu:



Autor/rzy opracowania wykorzystali "okrętowy" sposób na wykonanie kadłuba.
Ma to swoją wielką zaletę - kadłub będzie prościutki.
Wszystkie wręgi kadłuba i silników wymagają podklejenia na 2 mm tekturę lub ( tak jak ja zrobiłem) 2 razy na 1 mm.



Najpierw wręgi wycinałem na 1 mm tekturze, potem przyklejałem je do kolejnej "jedynki", po czy już tylko zostało "obrysować" AK-3, drugą warstwę. Wszystko powolutku, a dokładniej. ( Na zdjęciu poniżej widać o co chodzi )



Następna porcja zdjęć ukazuje wręgi kadłuba już po wycięciu jako 2 mm, ale przed szlifowaniem na "600-setce"



Jak na razie wszystko ładnie pasuje- wręg nie muszę wciskać "na chama".
Tutaj mam też jedno pytanie, do kogoś kto kleił już ten model, lub będzie wiedział co zrobić?



Wręga "P" nie chce "zejść" niżej, stąd moje pytanie. Czy ma to tak być, czy mam dociąć dłuższą szparę, tak żeby włożyć ją jeszcze głębiej do styku z krawędzią podłużnej części "C" ?
Czekam na odpowiedzi i sugestie.

Tu jeszcze szkielety silników ( również przed szlifowaniem )



To by było na tyle, jeżeli chodzi o pierwszy odcinek w moim serialu.
Pozdrawiam Tadeusz ! :-)

--

Post zmieniony (10-01-12 18:59)

 
10-01-12 19:00  Odp: [R] Talerz ze Stegny czyli...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Skrzydełka będą "wyprostowane" :D

--

Post zmieniony (10-01-12 19:08)

 
10-01-12 20:27  Odp: [R] Talerz ze Stegny czyli...
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No to zasiadam bo mnie ten model bardzo interesuje ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
12-01-12 20:02  Odp: [R] Talerz ze Stegny czyli...
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Stoczyłem z modelem dzisiaj wielką bitwę i niestety poszycie 1 i 20 czyli 2 największe przy kadłubie wylądowały w pięćdziesięciu pięciu kawałkach w koszu. Jestem w trakcie załatwiania (szukania) drugiego egzemplarza, bo nie poddam się łatwo.
Oczywiście z mojej winy to, bo miałem wszystko wyliczone co do mm ale zapomniałem dodać, że klej też dodaje swoją grubość. Krzywo mi wyszły łączenia. Tymczasem biorę się za pozostałe poszycia, silniki i skrzydła. Mam nadzieję że szybko załatwię model. Na allegro chyba po 50 zł widziałem, więc tam niech się w nos pocałują :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024