FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-06-03 22:50  Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
igor   

Jaki jest dobry zarazem tani i łatwo dostępny klej którym można kleic modele kartonowe ??

 
03-06-03 23:06  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

BUTAPREN !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-06-03 23:19  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mam modelu w kolekcji w którym wykożyastałem choć kropelkę budaprenu..... :-)
Poważnie!

A M110 - skleiłem tylko jednym klejem :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
03-06-03 23:55  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
NowyWojtek 

 

Dla mnie Hermol i klej polimerowy, ale mam osobisty uraz do butaprenu, bo wiem, że większośc nie zamieniłaby tego kleju na jakikolwiek inny. Kiedyś po miesiącu rozpadł mi się na kawałki sklejony butaprenem "Cutty Sark", ale może to był produkt butaprenopodobny, bo akcja działa się w słodkich latach osiemdziesiątych. Drugiego podejścia nie było - po latach miała być próba, ale roczny wtedy syn przegryzł tubkę z tym specyfikiem i było niewesoło. Tak więc z butaprenem się nie kochamy:-(((

 
04-06-03 07:12  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
Witold   

Ja preferuję "Klej szewski" przeźroczysty poliuretanowy. Pokrywam w miarę cienka warstwą obie sklejane powierzchnie i mogę spokojnie nawet do dziesięciu minut poczekać z ich sklejeniem. Lecz im później powierzchne łączę tym trudniej takie połączenie korygować. Zwykle przygotowuję sobie parę elementów do sklejenia, smaruję je kolejno klejem i potem spokojnie łączę. Butaprenu nie lubię i używam tylko do podklejania większych powierzchni. Zaznaczam, że sklejam tylko standard i unikam nadmiernego stosowania tektury w modelach.

 
04-06-03 10:10  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
CIA 

 

Do modeli używam tylko butaprenu. Przetestowałem wszystkie inne kleje i butapren jest w/g mnie najlepszy do klejenia dużych okrętów. Trzeba uważac też na producenta butaprenu, bo butapren butaprenowi nie równy... Najlepszy i jedyny który polecam (jak juz wspomniałem kiedyś zadałem sobie trochę trudu i przetestowałem wszystkie kleidła) to butapren firmy DRAGON. Do robienia natomiast makiet architektonicznych uzywam tylko wikolowatych, ale to zupełnie inny rodzaj "kartoniatrstwa".

 
04-06-03 10:11  wikol! :-)
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja najbardziej lubie wikol - jest wodorozcienczalny i nie cuchnie, jak niektore inne specyfiki (np. butapren). Zapewnia bardzo mocne polaczenie po wyschnieciu. Nie zostawia tez zoltawych, jesli sie go nalozy za duzo (a ja mam do tego tendencje, hehe). Jego wada jest nasycanie czesci woda, wiec nie jest idealny do klejenia szkieletow, bo mozna latwo spowodowac ich znieksztalcenie.

Wikol stanowi wiec dla mnie klej podstawowy, ale w niektorych przypadkach nie gardze 'smierdzielami' ;-) typu butapren, czy kleje polimerowe. Czasem do malych czesci uzywam klejow typu 'superglue'.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-06-03 12:06  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja uzywam kleju Tytan uniwersalny....latwo dostepny tani (1,29zł) a i wydajny, nie śmierdzi nie brudzi a jak coś skapnie latwo sie wyciera, klei mocno i dosc czybko...tylko czasem sie ciagnie i zostaja nitki :( a do innych mniejszych czesci to superglu choc mniej odkad przy otwieraniu tubki troszke mi pryslo kolo oka.

Pozdrawiam CRS

 
04-06-03 12:41  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
Pancho   

Polimerowy Falco + Super Glue. Bez smrodu ,wichrowania powierzchni ,denerwujących nitek i żółtej spoiny.

 
04-06-03 12:56  Re: Jaki najlepszy klej pomóżcie !!
Gumik 

 

Wikol, butapren i cyjanoakryl to moje podstawowe kleje, których używam przy każdym modelu. Każdy do czego innego :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024