FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-01-12 15:02  [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Cześć wszystkim,

Żeby nie było że nic nie robię, pragnę zaprezentować niedawno ukończony model. Tym razem jest to wspaniały twór rodzimej gospodarki. Wg mnie najpiękniejszy myśliwiec świata :).

Dane dotyczące konstrukcji:
• Masa własna: 1147 kg
• Wymiary :
rozpiętość: 10,72 m
długość: 7,55 m
wysokość: 2,75 m
• Napęd: 1 silnik gwiazdowy Bristol Mercury V o mocy 600 KM
• Uzbrojenie:
4 karabiny maszynowe kal. 7,92 mm Vickers E lub PWU Wz.33
• Osiągi
prędkość maksymalna: 375 km/h
• pułap: 8040 m
• zasięg: 550 km



Prezentowany model przedstawia PZL P11c z 111 Eskadry myśliwskiej.

Uwagi do modelu:

Model wykonany w standardzie z małymi dodatkami. Skala 1:33. Autor opracowania: T. Grzelczak. Model przed sklejeniem malowany lakierem bezbarwnym Humbrol - połysk. Po sklejeniu nałożony lakier bezbarwny Humbrol - matowy. Model przyjemny w budowie nie mniej jednak wymaga sporej koncentracji. Ja niestety nie do końca stanąłem na wysokości zadania i uzyskałem małe przekoszenie kadłuba. Parę innych rzeczy też uważam można było zrobić lepiej. Pomimo tych paru niedociągnięć model cieszy oko. Polecam wszystkim to opracowanie. Dodam jeszcze że model budowany metoda łączenia poszczególnych segmentów paskami. Autor zaprojektował go jako wręga do wręgi.

Galeria:



I w parze z Bf-109 D (model z tego samego numeru)



--

Post zmieniony (09-01-12 21:55)

 
08-01-12 16:20  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Naprawdę model cieszy oko. Dokładnie i czysto sklejony. Jak dla mnie jeden z najpiękniejszych samolotów tamtego okresu. Gratuluję wykonania !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-12 17:09  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bardzo ładnie wykonany model.
Dla Nas Polaków, ten samolot jest najładniejszym samolotem myśliwskim świata.
Ja też wykonałem ten model, ale z Małego Modelarza i to w wersji bardzo zwaloryzowanej. Widzę że kolega model trochę uplastycznił i... chwała mu za to!

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
08-01-12 17:48  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

P.11 jest samolotem pięknym i jedynym w swoim rodzaju ... no dobra inne kraje tez próbowały coś podobnego budować ale nasz i tak jest najlepszy :) Model też elegancko zrobiony. Lata temu porwałem się na niego ale jako że były to moje początki niestety brak doświadczenia spowodował że poległem już pod sam koniec niestety, ale przyznam że kleiło się go bardzo przyjemnie. Do dzisiaj pozostał mi za to w 2D Messerek z tego zestawu i w końcu mam zamiar go zbudować w niedalekiej przyszłości.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-01-12 18:06  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Modele bardzo ładnie zrobione ! Brawo.
Podoba mi się też forma tej galerii z danymi technicznymi, to fajne jest :D.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-01-12 18:06)

 
08-01-12 18:58  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Czołem koledzy,

Dziękuje bardzo za słowa uznania. Cieszę się bardzo, że model przypadł Wam do gustu.
TRH - to jest moje drugie podejście do tego tematu. Podobnie jak Ty poczyniłem go kiedyś, kiedyś i efekt nie był zadowalający. Poczekałem kilka lat, trochę się podszkoliłem i spróbowałem ponownie. Bardzo mi sie to opracowanie podoba, pan Grzelczak potrafił tchnąć coś w swoje opracowania, jakiś magiczny pierwiastek ...
Zbig - Silnik jak najbardziej nie został podrasowany. Wykonałem go tak jak przewidział to autor.
Propeler - Znam Twoje dzieło. Fenomenalny kunszt wykonania przedstawiłeś, budując ten model. Jak dla mnie nieosiągalny poziom. Mam nadzieję że niebawem zaprezentujesz kolejny powalający model.

Pozdrawiam

--

 
09-01-12 12:32  Odp: [G] PZL P11c - Fly Model nr 108
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładne wykonanie,od tego modelu zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem,czytaj uzależnienie, z pożyczonego egzemplarza wykonałem rysunki tuszem, malowałem akwarelami był chyba rok 1970,więc zdobycie wycinanki było sztuką nie lada,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024