FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-06-03 18:03  Re: [Foto] Le Coureur
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jak dla mnie, to PIĘKNY ten pokład. Tak właśnie powinien wyglądać - zgadzam się w 100% z orinoko. Musiałeś się umordować z tymi patyczkami :)
te wszystkie klapy (szczególnie wypukłe) też są z patyczków? Sklejałeś je na styk, naklejałeś na kartce, czy jeszcze inaczej?
Co do dna - nie wiem, nie znam się - w sensie jak to się udaje w modelarstwie. Bo ogólnie żaglowce prawdziwe krzynkę kojarzę, stąd mój zachwyt pokładem :)

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
03-06-03 18:39  Re: [Foto] Le Coureur
Waldemar   

Ho,ho.Chętnie bym popatrzył na twoje,, niepoważne modele".Wy okrętowcy macie chyba jakąś inną miarę wartości swoich poczynań.

 
03-06-03 19:03  Re: [Foto] Le Coureur
Robinson 

 

Witam !
A moim zdaniem "deski" sa za szerokie i najprawdopodbniej nie trzymaja skali modelu. Generalnie modelik sliczny, zwlaszcza jak na pierwszy. Chcialbym tak kiedys ;-)

Pozdrawiam
Paweł

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
03-06-03 20:02  Re: [Foto] Le Coureur
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dsue - osobiście polecałbym Tobie jako materiał na pokład drewno ze skrzynek po owocach cytrusowych. Szczególnie do tego celu nadają się cieniutkie "deszczułki" tworzące jej dno. Ostrym nożykiem przy jakimś metalowym liniale wycinasz listwy o jednakowej szerokości, które następnie przycinasz na długość klepek pokładu. przygotuj sobie szablon pokładu z tektury. Zaznacz oś symetrii i zacznij od naklejenia wzdłuż tej osi kilku klepek. następnie naprzemian (po lewej i prawej stronie) przyklejaj kolejne klepki (osobiście używam kleju wikol). Połóż na tak sklejonym pokładzie coś płaskiego i w miarę ciężkiego. Pozostaw do wyschnięcia. na dziś wystarczy z powodzeniem 48 godzin. Po zdjęciu obciążenia pokład jest płaski, lecz należy go wyszlifować. Wystarczy wziąć papier ścierny ściśle dopasować do klocka (najlepiej już trochę używany). Szlifujemy następnie po krawędzi. Tak przygotowany pokład przyklejamy do szkieletu i wystarczy raz polakierować. Mamy wspaniały pokład.

O rety rety, ale się rozpisałem, to do mnie nie podobne.

Pozdrawiam - SpecModel

 
03-06-03 23:23  Re: [Foto] Le Coureur
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Z balsy można też zrobić "łaciaty" pokład trzeba tylko poprosić w sklepie o balsę różnej twardości ! Balsa tzw. twarda ma kolor ciemniejszy i im jest ona bardziej miękka tym jaśniejsza .
W czasie budowy pokłady tniemy na listewki balsę różnej twardości i kleimy "jaki kolor złapiemy" i mamy łaciaty pokład.

 
03-06-03 23:47  Re: [Foto] Le Coureur
NowyWojtek 

 

Pokład z patyków do szaszłyków może niezbyt pasuje do np. Victory'ego, czy innego okrętu, gdzie załoga całe dnie spędzała na cegiełkowaniu, ale jako pokład chińskiej czy wietnamskiej dżonki, czy czegoś równie egzotycznego byłby idealny. Muszę zapamiętać ten pomysł... żeby tylko ktoś zechciał taki model wydać...

 
04-06-03 08:16  Re: [Foto] Le Coureur
dsue   

Dziękuję za miłe słowa :)
Na pomysł z patyczkami wpadłem po tym jak pomalowałem burty i dno i wziąłem się za malowanie pokładu. Kolor jaki otrzymałem mi nie odpowiadał więc postanowiłem zrobić pokład z patyczków. Dlaczego patyczki? Jak już pisałem były pod ręką a po za tym po wycięciu "deski" pokrywała się ona z liniami wyznaczającymi deski. Fokker: jak zauważył Robinson jest to mój "pierwszy raz" od dłuuugiego czasu (no nie licząc Vacationera) :)

Pozdrawiam wszystkich

 
04-06-03 08:20  Re: [Foto] Le Coureur
dsue   

spec model : dziękuję za rady, zapamiętam.
Najtrudniejsze było szlifowanie że pokład miałem już przyklejony.

 
05-06-03 09:48  Re: [Foto] Le Coureur
dsue   

przepraszam, miało być jako że

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024