FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-03-14 08:46  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Jańcio na Geko przytargasz te cudności oczywiście.
I wtedy my je sprowadzimy do odpowiedniego poziomu zrobimy tu i tam małe poprawki co by było lepsze
Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
19-03-14 09:12  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Patrzę, patrzę i napatrzeć się nie mogę. Cudeńko tworzysz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-03-14 14:11  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Jańcio chciałbym tak kleić po poprostu kopara opada.

--

Post zmieniony (26-03-14 11:56)

 
19-03-14 22:08  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Jańcio kleisz z wielką precyzją. Detale wychodzą Ci rewelacyjnie, dopracowujesz każdy ich szczegół. Piękna robota.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
20-03-14 08:20  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Masz na usługach jakieś krasnoludki, czy coś????

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-03-14 09:04  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładny model - czysto, z precyzją sklejany z dbałością o szczegóły.
Pozdrawiam

 
20-03-14 09:17  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetna robota.

 
20-03-14 13:57  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio, mordeczko ty moja. Doprowadzasz mnie do depresji. A nie mogę się doczekać Wrocławia aby osobiście pogratulować.

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
20-03-14 18:45  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Serdeczne dzięki za uwagę i pracuję dalej .


Pozdrawiam .




Jańcio




HHEY HEY !

--

 
25-03-14 12:48  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To jeszcze moje achy na stertę tych, przez które już przebrnąłem od ostatnich zdjęć.
Ale pytanie merytoryczne - jak zrobiłeś takie fajne srebrzyste, idealnie gładkie dziurki w pasach?? Wyglądają, jakby były obrębione metalowymi kółkami.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
26-03-14 10:12  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hmmm.
Mi to wygląda na cieniutki drucik-te srebrne obwódki dziurek w pasach. Można dostać ciężkiej depresji... ;-)
Przepraszam,że wychodzę przed orkiestrę,ale moja metoda na takie srebrne obwódki dziurek w pasach to (poza zrobieniem dziurki oczywiście) malowanie srebrną farbką. Nanoszę ją cienko zaostrzoną,lekko umoczoną w farbie wykałaczką-lekko obracając w dziurce pasa.


--

Post zmieniony (26-03-14 10:52)

 
26-03-14 13:56  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Jańcio do Przeciszowa skończysz:-)? Pięknie to się prezentuje. Po Twojej relacji widać że sama wycinanka pomimo uproszczeń i błędów ma potencjał.
U mnie niestety poszycie ma wszystkie odcienie khaki jakie tylko mogą być...

 
26-03-14 16:23  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Tomek , dobrze kombinujesz . W otwory w pasach ( 0,7 ) są wklejone kółka z drutu srebrzanki 0,2 który był nawinięty na igłę lekarską 0,4.
MARIUSZ , ja już jestem za stary na Twoją metodę i na pewno nie byłbym w stanie zrobić to tak jak Ty . Co do terminu to na prawdę nie wiem na kiedy się wyrobię . Dużo już nie zostało a do tego sporo elementów jest już przygotowana do końcowego montażu, tak że trzymajcie kciuki .
Vincent , ja aby uniknąć różnicy w kolorach robiłem lotki i stery z odciętych części skrzydła i stateczników a nie z dodatkowych elementów , chociarz ogonowa część kadluba ma trochę inny odcień w tym wypadku nie dało się nic zrobić.




Pozdrawiam



Jańcio




HEY HEY !

--

 
26-03-14 17:22  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,budowa samego płatowca ,a w zasadzie kadłuba to nie lada wyzwanie,a Ty jeszcze takie szczególiki zapodajesz,,lubię to,piękności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-03-14 08:46  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańcio - jaki za stary...? To ja jestem za stary na takie cudeńka z cienkiego drucika jak Twoje ;-) Łapy latają jak w febrze ; wszystko bym pogubił zanim bym skleił... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-03-14 07:20  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Januszku, metoda Mariusza jest łatwiejsza, nie musisz nawijać drucika, nie musisz ciąć na kółeczka, nie musisz je wklejać,a przy bliższym spojrzeniu będzie widać że jest to drucik.

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
29-06-14 17:51  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Witajcie , kolejny raz !


Gwoli archiwizacji wrzucam kolejną partię zdjęć z przydługiej budowy Karasia .
Zabrałem się za bomby które to można już było obejrzeć na spotkaniu we Wrocławiu . Aby sobie pomóc wymyśliłem mały patent na łączenie poszczególnych segmentów na styk i to za pomocą BCG . Są to małe tulejki z z folii do bindowania (zdjęcie nr 3 ). Stożek tulejki jest pośredni między jednym a drugim segmentem i w momencie sklejania elementy są lekko ściskane i formowane . Mam nadzieję ze w miarę jasno to opisałem . Stary jestem , ręce nie te tak że każda podpórka mi się przydaje .









Z podwoziem właściwie nie było większych kłopotów . Jedynym problemem była szerokość widelca którą musiałem zmniejszyć gdyż za cholerę nie pasowało mi oprofilowanie koła . Na trzecim zdjęciu widać odchudzony widelec a reszta to już betka . Aha , na drugim zdjęciu widać kopytka do profilowania owiewek .










Przeglądając zdjęcia zauważyłem że Karaś w miejscu podwieszenia bomb właściwie miał gładką powierzchnię więc zrezygnowałem z części które były w opracowaniu modelu ale postanowiłem uplastycznić same wyrzutniki bomb przez dorobienie kroplowych owiewek zamów . Widać to na załączonych zdjęciach .






Ja na razie jestem na etapie kształtowania osłon .






Tak to wygląda na dzisiaj ale mam nadzieję lada chwila wygospodarować na tyle czasu aby te wszystkie części zacząć składać do kupy .



Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

 
29-06-14 18:12  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jańcio, lub ktoś inny mógłby mi odpowiedzieć jak jest. Zaznaczyłem na zdjęciu dziwne zniekształcenie w podwoziu, domyślam się po co one było. Czy w każdym Karasiu tak było? Dlaczego Jańcio tego elementu nie zrobiłeś w ten sposób. Tak samo lampy reflektorów u Ciebie są wypukłe a na zdjęciu mam wrażenie, że są płaskie.

--

Post zmieniony (29-06-14 18:27)

 
29-06-14 20:39  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Zaznaczony element to "płasz" na szkielecie zakrywający lukę oddzielającą część stałą podwozia (tą od strony skrzydła) od ruchomej/amortyzowanej owiewki koła. takie rozwiązanie sprawiało, że "pracowało" koło wraz z owiewką, a nie samo koło wewnątrz owiewki.

 
29-06-14 20:40  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Dobrze Ramm piszesz ze masz wrażenie że lampy są płaskie . Nie wiem jak to wyglądało w polskich okrętach ale w polskich samolotach wyglądało to tak :-))))





A te pomarszczone fragmenty podwozia to elastyczna osłona amortyzatorów chyba nawet z brezentu . Na Twoich zdjęciach wygląda jakby brakowało wewnętrznego stelaża podtrzymującego tą osłonę . A dla czego tego nie zrobiłem?

Z LENISTWA !


I dlatego że nie było to uwzględnione w opracowaniu .


Pozdrawiam


HEY HEY !

--

 
29-06-14 21:45  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie no Jańcio nie możesz tego tak zostawić. Zrobiłeś tyle szczegółów i chcesz na takiej *******ce odpuścić?

--
Rock Honor Ojczyzna

 
09-07-14 18:19  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Helołsik , to znowu ja .

A wszystko to przez Ramma . Moje lenistwo sięgnęło szczytu a ta cholera zmusiła mnie do rzeczy których już nie chciało mi się robić czyli fartuchy na podwoziu Karasia . Wydawały mi się te elementy mało interesujące i miałem nadzieję że nikt już tego nie zauważy .W końcu MARIUSZ i Kołodziej zrobili swoje . A tu taka zmora wytyka mi to w bezczelny sposób jakby były to elementy występujących w polskiej flocie wojennej .No to masz !






Nie byłem w stanie wymyślić nic ciekawego . Okleiłem golenie pomalowaną i wymiętoloną bibułą do papierosów wcześniej przykleiłem druty i tak to wygląda jak widać . Jedna rzecz jaka mnie pociesza to ta że już teraz pozostaje mi tylko składanie tego wszystkiego do kupy . Trzymajcie kciuki a może już lada chwila będzie to wszystko coraz bardziej przypominało Karasia .


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

Post zmieniony (09-07-14 18:20)

 
09-07-14 18:47  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio, jest świetnie, powiem więcej, całkiem dobrze. Czy następną "szachownicą" będzie Wilk ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-07-14 07:07  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest super.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
10-07-14 09:57  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo pięknie! Świetnie wyoblone owiewki - to najtrudniejszy element modelu,decydujący o jego chgarakterystycznym wyglądzie!
Wyszło pięknie!
Może "troszku" za bardzo gładkie te "miechy" na owiewkach...Tak mogły wyglądać na podwoziu odciążonym... Przy obciążonym marszczyły się ;-)
Ale już się zamykam...;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-07-14 16:05  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Karaś" nie "szmatopłat" jeno rybny ptak, tys pikny jak mawiają !
Podziwiam precyzję wykonania !
Super!

 
10-07-14 18:11  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja to robiłem tak - w Karasiu - bibułkę zginasz w harmonijkę ,formujesz i przyklejasz harmonijkę - efekt jak prawdziwy.
Jańcio spróbować możesz? to popraw a będzie super

Post zmieniony (10-07-14 18:14)

 
10-07-14 19:39  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

MARIUSZ , no cóż nie wszystko wchodzi tak jakbyśmy sobie zaplanowali . Ja użyłem bibułki papierosowej ze względu na jej małą grubość .Obawiałem się zbyt wyraźnej krawędzi po naklejeniu na golenie .Bibułka ta po pomalowaniu była gładka jak d..a niemowlaka więc ją miętoliłem jak biust młodej panienki jednak jak widać za mało . Lata nie te to i techniki mi trochę zabrakło . Przed przyklejeniem wyglądało to trochę lepiej lecz potem to cholerstwo za bardzo mi się wygładziło . No cóż , trudno już tak zostanie chociaż tak jak pisałem poprzednio mało być na goło to i tak jest jakiś postęp .Nie możemy być bezbłędni aby nie drażnić bogów ;-))
Modellot1 , dzięki za radę ale tak już zostanie i chyba jest to spowodowane zmęczeniem materiału . Czas już powoli kończyć ten model toż to już ponad trzy lata go skubię a Wilczek czeka panie Ostoja :-))


Pozdrawiam Wszystkich !


Jańcio .



HEY HEY !

--

p.s. Ramm , dziękuję za ocenę !

Post zmieniony (10-07-14 19:44)

 
10-07-14 19:45  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jańcio napisał: Wilczek czeka panie Ostoja :-))

Oooo, i to jest bardzo dobra wiadomość.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-07-14 13:26  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańciu : ja swojego Karaska męczyłem też 3 lata...
Nie mogę się doczekać galerii końcowej!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-08-14 14:34  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Witajcie !

Wielkimi krokami zbliżam się do finału . Powoli zaczynam się czuć jakbym składał model plastikowy ,prawie wszystkie elementy mam już porobione i teraz pozostaje poskładać to do kupy . Ale , ale okazuje się że tu powstają problemy , nie wszystko pasuje tak jakbym miał nadzieję więc zdarza się ze muszę tu coś przerabiać tam coś dopasowywać . Mimo to Karaś zaczyna powoli przypominać coś takiego jak samolot chociaż jeszcze nie bombowy .


Skrzydełka dostały łapcie i mechanizmy wyrzutników bombowych .







Tutaj w końcu udało się spasować kabinę pilota i owiewkę z resztą kadłuba . UFF!










Teraz należało to złożyć do kupy a połączenie w miarę możliwości jakoś zamaskować .










No jeszcze te same elementy ale już od dołu .
UFF , UFF , UFF !










Piątek , sobota , niedziela bezowocna . Nalot syna , synowej i ukochanych wnucząt zaowocował tym razem jedynie relacją ale staram się z zakończeniem prac nad Karasiem tak aby zdążyć z nim do Przeciszowa .


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”

--

--

 
03-08-14 20:02  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przepiękna maszynka !!! Wykonanie I klasa.

 
03-08-14 22:42  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No to działaj, bo ja tym razem w Przeciszowie strasznie mam nadzieję się pojawić i chętnie bym toto pooglądał na żywo.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-08-14 20:49  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Normalnie cudeńko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-08-14 21:55  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak "celujesz" na Przeciszów, to już wiem, który model zaliczy "pudło" - i nie mam tu na myśli "chybienia celu" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-08-14 08:02  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wiem czy będę w tym roku w Przeciszowie, chciałoby się obejrzeć dokładnie to cudo ale czy zdrówko pozwoli?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-08-14 20:25  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

To znowu ja .

Tym razem mała aktualizacja . Uzbroiłem Karasia w bomby no więc zaczyna wyglądać bombowo no ale nie całkiem .

Najpierw zdjęcia potem problem .







No może to wygląda ciekawie gdyby nie mój stary problem malowaniem lakierem matowym . Karaś był malowany praktycznie dwa razy lakierem nitro więc się błyszczał jak psu więc trzeba było go pomalować matem . Przy Łosiu miałem problem z akrylem Pactry więc tym razem pomalowałem Tamiją . Lakier niby mat ale powstały takie smugi że pomalowałem to drugi raz tym razem mat zaczął się błyszczeć chociaż smugi może mniejsze ale jednak były . Kurna i co dalej ? Myślę to wszystko pociągnąć teraz Pactrą ale co z tego wyjdzie nie wiem . Radźcie ludkowie co tu robić bo przyjdzie trzy lata roboty umieścić w koszu .Czekam na waszą pomoc . Maluję oczywiście pędzlem .
HELP !!!


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”
----------------------------------------------------------------------------------

--

 
13-08-14 20:51  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio moja rada to Pactra gloss, może być z pędzla, a na to Pactra matt z aerografu, ale tylko jedna warstwa. Wyjdzie satyna, ale lepsze to niż smugi. Spróbuj gdzieś na boczku bo może się gryźć z wcześniejszymi "sosami".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-08-14 21:38  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeżeli nie chcesz aero tak jak Chopin radzi w przypadku matowego lakieru, to może pomyśl o lakierach w sprayu? Tamiya i Gunze mają w ofercie takowe, a są to dobre lakiery. Tyle do sposobu, a co do technikaliów ile jakiego gdzie to niech mądrzejsi się wypowiedzą, bo nie chcę przypadkiem wprowadzić w błąd.

 
15-08-14 14:03  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

HEY HEY !
>
Moja desperacjia siegneła szczytu , szczytu stu zł wydanych na różnego rodzaju lakiery matt .Kupiłem : Italeri - flat clear akryl , Gunze -flat matt ( spray ) , Revell - matt , Pactra - clear matt a 48 ,Humbrol - mat cote , do tego jeszcze Model Master - gloss clear jako pierwszy podkład .
No to widzicie co mam do dyspozycji tylko teraz co dalej .Moje małe doświadczenie w tym temacie doprowdza mnie do depresi . Czekam na wasze dalsze rady bo jak na razie pozostaje mi do realizacji sposób Chopina . A tak przy okazji znalazłem w Zabrzu dobrze zaopatrzony sklep modelarski który ma swój sklep stacjonarny oraz operuje w internecie .Polecam .

http://panoramafirm.pl/%C5%9Bl%C4%85skie,,zabrze,pu%C5%82askiego,17/andrzej_jakus_max_hobby-aprmur_cjt.html





Pozdrawiam i czekam na Wasze rady .


Jańcio


HEY HEY !

--

Post zmieniony (15-08-14 14:20)

 
15-08-14 14:17  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio ja mam tylko doświadczenie z Pactrą i samochodowym Brico Color. Dlatego najpierw zrób gdzieś na boku próbę, jak wcześniej wspomniałem. Wiem, że czasem dwa, niby całkowicie wyschnięte, sosy potrafią się pięknie zważyć po nałożeniu jeden na drugi.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-08-14 16:31  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jeżeli malowałeś Karasia błyszczącym lakierem nitro to nie rozumiem dlaczego nie pomalujesz go na koniec nitro matowym? Byłoby chyba najprościej.

--
serwusik

 
15-08-14 19:30  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Najlepsza opcja to Gunze mat w aerolzolu. Tylko nakładaj ostrożnie szczególnie pierwszą warstwę jak najcieniej i z większej odległości. Nie dopuść do zlewania się farby czyli jak najmniej nanoś. Odległość i szybkość ruchu decyduje jak lakier się położy. Lepiej nie domalować w jakimś miejscu niż dopuścić do zalania. Wbrew pozorom mat jest łatwiejszy do położenia niż błyszczący. Gunze należy do najlepszych lakierów modelarskich.

 
15-08-14 21:37  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Vincent , akurat mam Gunze w aerozolu ale jak on zachowuje się w kolejnych pokryciach . Czy pogłębia się matt czy są jakieś innne problemy . Szczerze mówiąc zawsze miałem problemy z matem i właściwie cały czas się uczę i nie mam jakiegoś konkretnego sposobu . Na razie maluję całość glosem Model Masterem i tak jestem szczęśliwy że tracą się smugi . Teraz będę experymentować z tym co mam . Wypróbuję Twój sposób bo wydaje mi się perspektywiczny ale na razie na czymś innym i zobaczę co z tego wyjdzie .,, Wbrew pozorom mat jest łatwiejszy do położenia niż błyszczący."- Jak na razie dla mnie to jest kosmos , za dużo miałem z tym problemów . Dziękuję Ci za porady .Będę walczył z moim problemem może w końcu nauczę się czegoś na stare lata .
\
Pozdrawiam


Jańcio


\HEY HEY !

 
15-08-14 22:11  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Tym Gunze maluje swoje modele plastikowe jako lakier końcowy. Nie piszę tego przez pryzmat doświadczeń w budowie kartonów bo zrobiłem ich do tej pory tym sposobem...1 sztuka:-). Ale na plastikach pokrywałem powierzchnie które były malowane prawie wszystkim , od Sidoluksu przez lakiery Humbrola, czy akrylowe Paktry, Vallejo, Tamiyi. I taki sposób jak opisałem wyżej nigdy nie zawodził,właśnie przez to że lakier dolatując z daleka jest jakby pozbawiany tych rozpuszczalników agresywnych i nie powoduje zniszczeń tak jak malowany z bliska i wciąż "mokry" na powierzchni rozpuszcza warstwy pod sobą. Właśnie to powoduje że może się ścinać lub robić brzydkie niespodzianki. Czym zabezpieczysz oszklenie przed malowaniem?

Post zmieniony (15-08-14 22:14)

 
15-08-14 22:28  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Kabinkę pilota i obserwatora zabezpieczyłem wytłoczkami których urzyłem jako oszklenie a miejsca połączeń zabezpieczyłem maskolem , mniejsze powierzchnie tylko maskolem Humbrola , myślę że powinno wystarczyć ale daj znać gdyby tu się coś gryzło . Jutro mam zamiar skończyć malowanie reszty gllossem tak jak radził Chopin a potem wezmę się za matt. Dzięki za rady i trzymajcie za mnie kciuki


Pozdrawiam


Jańcio



HEY HEY !

Post zmieniony (15-08-14 22:29)

 
15-08-14 22:45  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Vincent 

 

Ten Gunze z każdą kolejną warstwą staje się coraz bardziej głęboko matowy. Ale koniecznie odczekaj aż wyschnie poprzednia warstwa wystarczy żeby podeschła 1-2h. Jak się pośpieszysz to może powstać brzydki zaciek albo coś znacznie gorszego.


Za taki MODEL to podwójnie ;-)
edit. Chociaż zastanawiam się czy nie powinieneś zgodnie z wyglądem oryginału pomalować całość satin-półmatem.

Post zmieniony (15-08-14 22:51)

 
15-08-14 22:56  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Jańcio, jeśli nie masz doświadczenia z lakierami na bazie rozpuszczalników organicznych to wg mnie lepiej nie ryzykuj. Myślę, że sposób Chopina (tzn akryle na bazie wody,alkoholu) będzie dobry - nawet całość pędzlem. Moja rada to cierpliwość w kolejnych warstwach. Niech dobrze wyschną - mnimum 48 h i powinno być ok.
Jak byś jednak coś zepsuł i chciał umieścić model w koszu do daj znać - chętnie przejmę ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
20-08-14 12:55  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Jańcio jeżeli przyniesiesz model na GEKO to i tak zakonserwowany zostanie piwem :-) Karaś nabierze żółtego koloru jak to było w starych lakierach. Jeżeli go przyniesiesz to ja sobie siądę jak najdalej żebym nie musiał tego cudeńka poprawiać :-))

--

Post zmieniony (20-08-14 12:56)

 
05-10-14 23:10  Odp: [ Relacja ] PZL P-23 Karaś Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

Witajcie Ci którzy jeszcze wytrwali !


Z braku czasu , zdrowia w tym w szczególności zdrowia psychicznego , możliwości itp. itd. czyli z czystego lenistwa galeria Karasia dopiero teraz mimo że był już prezentowany w Przeciszowie . Z tego względu że termin mnie trochę gonił nie było już czasu na zabawę z relacją tak więc tutaj już tylko galeria i finito .Przepraszam za jakość zdjęć ale fotograf ze mnie marny a i nie potrafiłem dogadać się z aparatem i sztucznym światłem .Tak że Sorry ! Dziękuję tym którzy od czasu do czasu zaglądali na moją relację .


Galeria

































Naćkałem tego trochę a Wy się teraz męczcie ;-))

Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY!


„Nic z bliska nie wygląda tak dobrze jak wyglądało z daleka. ”
----------------------------------------------------------------------------------

--

Post zmieniony (05-10-14 23:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024