FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-12-11 23:02  [R/G] Supermarine walrus 1/200
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam Wszystkich w mojej nowej relacji/galerii.
Pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu bez potrzeby, postanowiłem więc wrócić do sklejania Oriola. Jako, że miałem dość długą przerwę w klejeniu, postanowiłem zbudować coś małego na szybko w celu rozruszania paluchów. Sporo naoglądałem się na forum malutkich modeli, które to miały wpływ na to, co trafiło na warsztat. Tak mi się spodobały mikro modele prezentowane na forum, że postanowiłem i ja coś malutkiego skleić. Zainspirowany modelem 4TP Jaroslava pomyślałem, że co mi szkodzi spróbować lekko zwaloryzować ten modelik - dlatego też kleiłem go sobie po cichaczu, aby w razie porażki nie spalić się ze wstydu :oops
Wybór padł na tytułowy samolocik - Walrus z "Fanatyka Kartonu" w skali 1:200
Krótki opis
Wybrałem ten samolocik, ponieważ ma bardzo ciekawą konstrukcję.

Model postawiłem na małej dioramce, przedstawiającej miejsce "x" ( bliżej nie określone ) gdzie mamy kawałek lądu i kawałek jakiegoś zbiornika wodnego, na którym to odbyło się lądowanie. Miałem bardzo duże obawy do tego, jak wyjdzie mi ta woda i czy dioramka nie poleci do kosza, ale myślę, że najgorzej nie wyszło ;) ( na pewno lepiej jak przy "Burzy" ) To jednak pozostawiam Waszej ocenie.
Oto kilka fotek z budowy ( pstrykane komórką, więc jakość taka sobie.Przepraszam )



GALERIA


Jestem świadom popełnionych błędów, np. naciągi są za grube i w dodatku wyszły "trochę" krzywo... i kilka innych. Mimo wszystko jestem zadowolony z efektu.Udało mi się wykonać przeszkloną kabinę <szok>
Zapraszam do komentowania, krytyka mile widziana, wskazówki na przyszłość również... :)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
15-12-11 00:05  Odp: [R/G] Supermarine walrus 1/200
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

W tej skali naciągi sobie lepiej odpuścić, że o żebrowaniu nie wspomnę... pół milimetra daje 10 cm wysokości, prawie jak kierownice strug na odrzutowcach :P a silnik ma paskudnie gruby karter, jakby wielki silnik Wankla z wyroślami na obwodzie. Kadłub i ogon sympatyczne, że o tle nie wspomnę... ale komora płatów i silnik skutecznie ten efekt psują...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-12-11 01:19  Odp: [R/G] Supermarine walrus 1/200
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

No Sony, po takiej rozgrzewce relacja "Orieła" ruszy z kopyta:)

 
15-12-11 12:37  Odp: [R/G] Supermarine walrus 1/200
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Sympatyczny :). Też go kleiłem ale nieco większy klik, faktycznie w takiej skali trudno ulepszyć model...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024