FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
17-01-12 12:38  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Śliczne cacko!
1. Pokład jest szary, czy niebieski, bo sprawia takie wrażenie?
2. Relingi pomalowałeś zgodnie z plamami kamuflażu... Masz jakieś bliższe informacje? Zetknąłem się z opinią, że (przynajmniej w RN) przeważnie malowano je jednolicie, którąś z farb użytych w kamuflażu danej jednostki... Trzebaby chyba szukać tylko ze zdjęć, chociaż Twoje rozwiązanie podoba mi się bardziej.
A.

 
17-01-12 12:51  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witaj.
Relingi klasa pierwsza tym bardziej, że na słupki zastosowałeś cieńszy drut (0,2mm, ale są też 0,25 w sprzedaży) ja używam zasadniczo 0,3mm i mam nieco łatwiej - sztywniej.

Jedna sprawka. Zauważyłem w kilku miejscach „zacieki” na poręczach. Jeżeli one faktycznie są (złudzenie fotograficzne ?), to postaraj się malować koniecznie rozcieńczoną rozpuszczalnikiem farbą ze dwa razy (raz drugi po podeschnięciu pierwszej warstwy).
Ale mogą one być też efektem przypadkowego „ubrudzenia” poręczy klejem, co zdarza się przy intensywnych klejowych operacjach na drutach (na mosiężnym słabo widać, wychodzi dopiero po malowaniu.)

Podzielam opinie kolegów. Ten kamuflaż okrętu i wykonie, są rewelacyjne.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-01-12 14:02  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo fajnie.
Ten kamuflaż mnóstwo daje, no i Twoje wykonanie - z sercem :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-01-12 14:10  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Art - Kupiłem obie grubości, ale przy takim maleństwie postanowiłem użyć 0,2. Dzięki, że mi poleciłeś te druty. Tak jak pisałem wcześniej znacznie ułatwiają pracę przy drutologii. Zacieki powstały niestety przy malowaniu drugiej warstwy, która była chyba za gęsta, a jak malowałem przy lampie wieczorem to nie zauważyłem tego. Mógłbym zmyć farbę i malować jeszcze raz ale boję się, że mogę coś poknocić i będzie jeszcze gorzej niz jest.
viltianus - niestety serce mam przepełnione troską o zdrowie mojego kociego stoczniowca, który dość mocno zapadł na zdrowiu i niestety niewiadomo co mu dolega. Prawdopodobnie ma jakieś wewnętrzne uszkodzenia, które wyniósł z pola walki.
--

Post zmieniony (17-01-12 14:15)

 
21-01-12 12:13  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie przybyło, ale zawsze coś. Jeszcze ,,surowe" maszty wykonane z patyczków do szaszłyków.



Wspaniale mi się je obrabia, wdzięczny mateiał także na wykonanie trapu.



Oraz żurawik i kompasy (chyba).



Doszło jeszcze trochę dupereli, ale spierniczyłem z ostroącią zdjęcia i nie nadaja się do pokazania, a części już pomontowałem na pokładzie. Jak dobrze pójdzie to w połowie przyszłego tygodnia może będzie wciągnięcie bandery i galeria.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-12 08:03  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kompasiki słodkie...
A.

 
23-01-12 09:37  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A co u stoczniowca?
Bo detale fajne.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-01-12 10:23  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nistety stoczniowiec w dość ciężkim stanie. Dzisiaj wieczorem kolejna wizyta u weterynarza i może już konkretniejsza diagnoza, mam nadzieję że w miarę dobra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-12 13:52  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wczoraj nastapiło podniesienie bandery na Kujawiaku. Ogólnie modelik dość prosty w budowie i zaprojektowany praktycznie bez żadnych błędów. Sklejało się go bardzo przyjemnie. Tak jak pisałem już w relacji pierwszy raz zastosowałem przy relingach drut mosiężny na słupki i już tylko taki będę stosował. Cały czas pracuję szczególnie nad poprawieniem ,,drutologii". Zakupiłem np polecany przez Arta w jednym z wątków - za kolejną pomoc dzięki :) ,,Przyspieszacz do klejów cyjanoakrylowych JOKER", który z pewnością pomoże w klejeniu drucików. Co do reszty wykonania to widać ja mi wyszło, A widać, że jest jeszcze parę rzeczy do nauczenia. Ale dosyć ględzenia, zapraszam do oglądania zdjęć.



Teraz razem z dawnym kolegą.



I jak to nazwał Marek1 - zdjęcie rodzinne moich okrętów z KMST.



Niestety podniesienia bandery nie doczekał jeden z moich stoczniowców, pomagający mi czasem jako podgrzewający docisk do podklejanych na karton elementów - Klemens, biegający sobie teraz w kocim raju.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-12 14:01  Odp: [R/G] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Moje gratulacje.
Dobra robota i świetny efekt końcowy.
Normalnie zrobiłeś mi smaka na zbudowanie sobie jakiegoś torpedowca.
Naturalnie nie w tej "pchlej" skali ;-)

PS
Może Twój Klemens bawi się tam teraz z moją sunią :-(

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024