FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-12-11 12:36  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Bardziej żeby złozyć życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bozego Narodzenia i bogatego oczywiście w modele Gwiazdora. Co do modelu to dobiegają końca prace ,,szpachlowo-podkładowe" nad kadłubem



Przemalowałem przód nadbudówki (tak jak na zdjęciu oryginału, a nie w planiku) oraz zaczynam działać nad wyposażeniem mostka.



Kończę też ,,komin i okolice"



Mam pytanie odnośnie malowania torped. Kiedyś czytałem, że głowice torped ćwiczebnych były malowane w biało-czerwone ,,ćwiartki", ale nie pamiętam czy to chodziło o naszą MW. Jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat to będę wdzięczny jeżeli sie nią podzieli.
A teraz - smacznego karpia !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-12-11 12:58  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Pięknie Ci to wychodzi,aczkolwiek jak zauważyłeś, potrzeba jeszcze ciyt wprawy w używaniu taśmy maskującej co by kolory były lepiej oddzielone a nie od ręki( chyba) malowane ;) Kwestia wprawy pewnie. Ale tak czy siak jest super malowanie :D Pozdrawiam i Wesołych itp ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
02-01-12 01:43  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Kamil1983 

 

Panie Borowy, akurat tak się składa że też pracuję nad tym okręcikiem, w wersji podstawowej co prawda i wiele części muszę samodzielnie ,,dorabiać" ponieważ stan wycinanki którą udało mi się zakupić w przydworcowym antykwariacie jest bardzo słaby,żeby nie napisać tragiczny,dlatego mam prośbę czy dało by radę zamieścić zdjęcie sekcji z kominem zrobione z góry,chodzi mi o świetliki między kominem a nawiewnikiem. byłbym bardzo wdzięczny za tą przysługę.A jeszcze tylko pytanko o plany modelarskie -jaka jest ich cena?Proszę wybaczyć ciekawość.

--

 
02-01-12 17:01  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mam awarię swojego komputera, ale w środę jak dobrze pójdzie zamieszczę skan z Planów Modelarskich. Co do ceny PM to niestety nie pamiętam bo kupowałem je w komplecie z wycinanką. Takie dwa w jednym :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-01-12 21:14  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Kamil1983 - zamieszcam zdjęcie z PM sekcji z kominem


Gdybyś czegoś więcej potrzebował służę pomocą.
Tak dla pokazania co się aktualnie dzieje z Kujawiakiem to ... niedużo bo ledwo udało mi się wygospodarować trochę czasu żeby pomalować kadłub ostatnią warstwą białego. Jutro może uda mi się pomalować albo pokład albo czarne plamy.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-12 16:13  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Zabrałem się za malowanie kadłuba. Jako pierwszy poszedł czarny.Tym razem użyłem taśmy maskującej firmy Tamiya, z której jestem super zadowolony. Prawdopodobnie będę poprawiał malowanie nadbudówki i komina używając tej taśmy. Samo oklejanie kadłuba zabrało mi dobre 2 godziny.



Potem trzy warstwy Humbrola.



I gotowe.



Dzisiaj zabieram się za malowanie pokładów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-12 16:18  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kto powiedział,że będzie łatwo,jaki kolor będzie pokładu,czy regulaminowy?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-01-12 17:24  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny kamuflaż!

--
Pozdrawiam!

 
05-01-12 18:50  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

BARDZO podoba mi się kadłub tego Kujawiaczka :D
Popieram Twój pomysł przemalowania na nowo - z taśmą - tego co wymieniłeś
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-01-12 20:40  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Malowanie kadłuba kapitalne. Dobrze, że zdecydowałeś się przemalować również resztę. Natomiast nie potrafię się przekonać do tak wyraźnego zaznaczenia bulajów. Nie masz wrażenia, że są jednak troszkę zbyt grube?

Powodzenia w dalszych działaniach!
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024