FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-12-11 09:48  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Panie ZbiGu.
1. Reling eks-szmaciany był na Chanzym a) pojedynczy, b) ciut niższy niż ten na głównym pokładzie. Spróbuję, jak mnie skleroza nie kopnie, zrobić na jutro fotkę z przymiarem, znaczy się z pacynką w skali 1/400.
2. KOT oczywiście jest przewidzian, aczkolwiek nie wiem jeszcze, jaki. Na pewno godny.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-12-11 08:56  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No. Zdjęcia z pacynką zapomniałam zrobić. Ale wstyd.

Uzbroiłam dziś mojego okręta w artylerię drobną, czyli 65, 47 i 37 mm:
Sekwencja budowy:

Zwróćcie uwagę, że podstaw pod działka 47 mm jest 8, gdy samych działek tylko cztery. Montowane one były na marsach bojowych obu masztów, po dwa na każdym, w razie potrzeby można je było przekładać na sąsiednie podstawy na tym samym marsie.

Po zamocowaniu:


Mając jeszcze chwilę czasu zamontowałam rynsztoki na burtach oraz podłogę rufowej galeryjki.

Następna relacja we środę, w poniedziałek i wtorek biorę urlop.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-01-12 08:59  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No tośmy trochę przez sylwestra popracowali.
Część zdjęć, które dziś wstawiam, pochodzi z wczoraj - na tych jeszcze nie ma żurawików na śródokręciu - część z dzisiaj.
Generalnie dłubałam żurawiki właśnie, legary pod łodzie, trochę drobnych dziabongów na pokładach. No i zrobił mi się, pardon, ****** na okręcie...



I zdjęcia dzisiejsze:


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-01-12 09:17  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,o koleżanko, poszliśmy na łatwiznę z balkonem admiralskim, całośc piekny,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-01-12 09:21  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A poszliśmy, poszliśmy. NIe wiedzieliśmy i na obrazkach, które mamy, nie umieliśmy wypatrzeć, które fragmenty galeryjki wycinać - czarne czy szare. Kompletnie też nie mielismy pomysłu, jak zrobić balaski galeryjki, więc zrobiliśmy galeryjkę z papierka.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-01-12 10:26  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

A żurawiki będą do wewnątrz tak, jak jest teraz? Gdyby były zwrócone na zewnątrz byłoby jeszcze "śmieszniej" - taka choineczka nieomal:) Tyle, że pewnie na pokładzie mogłoby być trochę pustawo. Choć może te "dźwigi" wystające z burt dadzą podobny efekt. Uformowanie relingu na dziobie bardzo mi się podoba. Ten modelik ma tyle fajnych kształtów, że naprawdę bierze na niego chętka.

Jak zwykle nie mogę wyjść z podziwu nad tym jak panujesz nad modelem. Teraz farba maźnięta jest trochę tutaj, trochę tutaj, a na koniec i tak będzie wszystko wyprostowane. Nie wiem zaiste skąd wiesz, że teraz trzeba pomalować to, a potem tamto. Wydaje się to przypadkowe, ale potem - na koniec wszystko wychodzi tak ja powinno i wszystko robi się jasne i oczywiste, że tak właśnie miało być. Prawie jak w jakim kryminale:)

Pozdrawiam

 
04-01-12 10:33  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"nie mogę wyjść z podziwu nad tym jak panujesz nad modelem..." - a czy możliwa byłaby sytuacja odwrotna? Nie wyobrażam sobie, by model odważyłby się Kasi sprzeciwić...
:-)

 
04-01-12 10:37  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Jeszcze raz , działa za drugim masztem są, albo za niskie lub jest tam ściągana górna nitka relingu,to ciekawość,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-01-12 08:54  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mariaszku, co do ustawienia żurawików i całego modelu na dioramie: zamierzam postawić Chanzy'ego na beczce gdzieś w tulońskim porcie, po jego prawej burcie na drugiej beczce stać będzie Lavoisier. Ogólnie klimacik senno-rozlazły, co postaram się pokazać również usytuowaniem okrętów względem siebie.
Wszystkie prawoburtowe łodzie Chanzy'ego będą zatem sklarowane na pokładzie (na legarach), żurawiki w pozycji marszowej. Na lewej burcie za to opuszczę na wodę małą łódkę z dziobowych żurawików i być może którąś z tych większych, pokładowych. Wtedy rzeczywiście będę musiała "przestawić" żurawiki do pozycji roboczej - ale to w sumie nie problem.
Na razie muszę zabrać się za przemyślenie olinowania żurawików, bo trochę tych sznurków tam bedzie. Potem malowanie - a malowanie to u mnie zawsze full spontan. To nie tyle ja panuję nad modelem, ile podczas "brudzingowania" go poddaję się swoim aktualnym emocjom (stąd gotowy model nie zawsze wygląda tak, jak sobie na początku zaplanowałam).

Marek - sprawdzę.

Dziś jedynie zrobiłam na Chanzym jedną szalupkę, z grubsza pomalowałam żurawiki i ponownie usztywniłam je glutkiem. Muszą być sztywne, bo będą przenosić naprężenia od olinowania.


A żeby nie marnować czasu, zabrałam się za takie, o coś...


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
05-01-12 10:45  Odp: [R] Chanzy: gorące popołudnie w Tulonie, 1899, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A takie, o, coś...
Kajtek

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024