FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-12-11 15:39  [Pytanie] Modele pinek
Powała 

 

Witam wszystkich, jestem na tym Forum po raz pierwszy.
Przeszukałem Forum, ale nie znalazłem. Poszukuję modeli kartonowych pinek "Żółty Lew", "Panna Wodna", "Biały Pies", "Discovery" (z eskadry kapitana Newporta 1608 r.) oraz kecza "Nonsuch" (Hudsons Bay Company). Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Pozdrawiam
Aleksander

--
navigare necesse est, vivere non est necesse

 
03-12-11 21:25  Odp: Modele pinek
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wydawnictwo Shipyard wydało któraś z tych pinek.

--
Fanatyk Kartonu

 
03-12-11 21:53  Odp: Modele pinek
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

A dokładnie Żółty Lew w numerze 7.

Poszukaj w sieci, bo może ktoś oferuje jeszcze ten model do sprzedania.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-12-11 23:15  Odp: [Pytanie] Modele pinek
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ogólnie z żaglowcami w kartonie jest marnie. Tyle mega tematów a wydawcy ciągle to samo. Shipyard też obiecywał modele z bitwy pod Oliwą i tylko Papegojan wyszedł. Bleh. Tych pinek nie uraczysz... Faktycznie Żółty Lew był ale to zamierzchła przeszłość - praktycznie nie do zdobycia na papierze, a pozostałych sobie nie przypominam...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-12-11 09:37  Odp: [Pytanie] Modele pinek
Powała 

 

Dzięki za wskazówki.

Hastur, czyżbyś bawił się też w ASG? Sądząc po avatarze, spotkałem pokrewną duszę.

--
navigare necesse est, vivere non est necesse

 
04-12-11 09:56  Odp: [Pytanie] Modele pinek
col. Kilgore 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co do "polskich" okrętów spod Oliwy to najpierw należałby wiedzieć jak naprawdę wyglądały te okręty, żeby projektować ich modele. Ja wiem, że są dostępne modele statków Kolumba albo modele Wodnika ale chyba każdy ma świadomość, że to raczej zbiór popularnych wyobrażeń na dany temat albo odwzorowanie cech charakterystycznych dla danego typu statków czy okrętów a nie model konkretnego obiektu.

 
04-12-11 12:31  Odp: [Pytanie] Modele pinek
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
col.Kilgore: problem planów konkretnego obiektu dotyczy znacznej większości dawnych żaglowców, nie tylko tych "polskich" z bitwy pod Oliwą. Nie mniej jak ktoś bardzo chce, może w bardzo przybliżony sposób zrekonstruować wyglad danej jednostki, nawet sprzed kilkuset lat. Są do dyspozycji: muzea morskie, biblioteki, archiwa, internet, inni shiploversi itd itp. Wszystko praktycznie zależy od Twoich zainteresowań marynistycznych, wiedzy okretowej, determinacji i przede wszystkim czasu. Często zebranie odpowiedniej dokumentacji do projektu zajmuje znacznie więcej czasu niż realizacja samego projektu. Więc nie ma się co dziwić, że wydawcy unikają wydawania żaglowców. Trzeba na prawdę wielkiego samo zaparcia i dużych kosztów by taki projekt zrealizować.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-12-11 18:02  Odp: [Pytanie] Modele pinek
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Powała, to na zdjęciu to Beryl.
Prawdziwy.
I lepiej się nim nie bawić... :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024