FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-11-11 19:35  [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1



Na początek dwa słowa o sobie:
- sklejam bo lubię
- nie jestem zawodowcem
- nigdy nie prezentowałem publicznie mojej twórczości

Modelarstwem bawiłam się w latach osiemdziesiątych - koledzy trochę starsi znają problemy tamtych czasów. Później dłuuuuuugo, dłuuuuuugo nic. Kilka miesięcy temu wpadł mi w ręce MM, no i coś pękło.... Skleiłem Triplana i Camela (też MM) - popełniając tysiące błędów. Później przypadkiem natrafiłem na forum - trochę wstyd się pchać z moją marną twórczością, ale co mi tam....

Camel i Triplane zamieszczę kiedyś przy okazji.

Teraz o modelu nad którym pracuję od dłuższego czasu, tj. SU-76M. Dlaczego właśnie ten model?? - jest to pierwsza sklejka jaką skleiłem, porównując ją z dzisiejszymi technikami i możliwościami materiałowymi wstyd byłoby cokolwiek pokazywać. Ale na owe czasy byłem dumny z modelu.


Założenia:
- model bez dodatkowych modernizacji (tyle co w MM)
- malowany (to moje pierwsze spotkanie z tą techniką - pewnie uwalę wszystko)
- może kilka elementów ponownie przerysowanych w Corelu (mam wersję DRAW 9, zabytek, ale rysować się daje)
- wykorzystanie chociaż części wiedzy z forum ( patenty na różne okazje)


Relację rozpoczynam jak to się mówi: "po nie w czasie " - model mam ukończony w 90%, zostało troszkę kosmetyki i kilka elementów. Jak wspomniałem nie należę do zawodowców, więc pojawia się mnóstwo błędów - jestem tego świadomy, ale idę do przodu. Większość obecnych technik i materiałów jest mi obca, więc uczę się od podstaw. A tak na marginesie - jestem zupełnym samoukiem,

--

Post zmieniony (22-11-11 15:59)

 
08-11-11 19:39  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Zaczynamy:

Na początek dorobienie tego co ukryło się pod malowaniem - czyli nr boczny i orzeł. Wykonane w Corelu - wydruk na zwykłym papierze. Dopiero na fotce zobaczyłem, że jeden orzeł jest "trochę niedorobiony" - poprawię to.



--

Post zmieniony (09-11-11 02:29)

 
08-11-11 20:36  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie udało mi się obejrzeć zdjęć w fotosiku bo jakaś uparta reklama przeszkadza. Postaraj się linki do zdjęć poprawić zgodnie z tą instrukcją.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-11-11 21:10  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witaj Jarku!
Model "suczki" zaprojektowałem sobie od podstaw i skleiłem ponad 30 lat temu więc zanim jeszcze pojawił się w tym MM, który pokazałeś. Zdjęcia są w mojej Galerii.
Na Forum jestem od 5 lat, więc również jestem samoukiem i to do n-tej potęgi, bo swój kontakt z modelarstwem rozpocząłem 43 lata temu, więc bez bogatych materiałów źródłowych i dostępu do komputera. Także nie pretenduję do roli zawodowca, bo modele kleję dla siebie i tak jak Ty-bo lubię.
Również jak Ty zanim nie pojawiłem się na Forum nigdzie nie prezentowałem swoich dokonań, więc wiele mamy wspólnego. :-)
Jeżeli pozwolisz to moja rada, abyś uniknął błędów, które także popełniałem stosując przekalkowane wtedy i wycięte oraz naklejane oznakowania.
Mając teraz tak wspaniałe narzędzia jak programy graficzne nie naklejaj wyciętych szablonów oznaczeń, numerów czy godeł, bo nawet na najcieńszym papierze będą wyraźnie "odcinały się" od płaszczyzn pancerza i wyglądały nienaturalnie. Ja "pocieniałem" krawędzie oznaczeń, szlifując drobniuteńkim papierem ściernym, ale nie dawało to oczekiwanego, pełnego efektu,
Lepiej wyciąć w papierze wnętrze oznaczenia i traktując to jako szablon do malowania odwzorować kształt cyfr i orła na pancerzu lub przekalkować kształty (dawniej służyła do tego kalka maszynowa) bezpośrednio na miejsce gdzie było umiejscowione, by następnie pomalować ten zarys na biało. Nawet kiepskie malowanie jest o całe niebo lepsze jak naklejanie.
Trzymam kciuki za satysfakcjonujący Ciebie model i nie przejmuj się tak bardzo ewentualną krytyką, abyś się nie zniechęcił. To jest Twoje dzieło i Twoje hobby.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
08-11-11 21:14  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Linki poprawione :) - a tak na marginesie, to kto jeszcze ogląda reklamy??Firefox i mały programik AdBlock - i już nie zobaczysz żadnej reklamy NIGDZIE....;))) To tak na marginesie, ale zastosuję się do ogólnie przyjętych zasad na forum.

Dzięki Sławku za cenne uwagi - jak wspomniałem, malowanie to mój pierwszy raz - i każda uwaga jest bardzo cenna - czyli siadam do wykonania szablonu od początku :).

Postaram się zrobić dzisiaj kilka fotek detali, a galerię owszem podziwiałem już jakiś czas temu - to ona zainspirowała mnie do malowania.

--

Post zmieniony (08-11-11 21:20)

 
08-11-11 21:23  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie.Ja też jestem kompletnym samoukiem w pełnym tego słowa znaczeniu.Wszystko,co potrafię zawdzięczam forom modelarskim i mojej osobie,która przenosiła teorię z forum na praktyczne zastosowania w moich modelach.Co nie znaczy,że zjadłam już wszystkie rozumy.
Ja się zgodzę z kolegą Sławomirem w kwestii oznakowań.Lepsze będą malowane niż naklejane.Nie przejmuj się jak wyjdzie krzywo i tak oznaczenia były malowane przeważnie ręcznie,więc wyjdzie całkiem naturalnie.Życzę powodzenia i dobrej zabawy przy modelu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-11-11 21:42  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Yans   

Znalazłem tak stronę może ci się przyda przy opracowywaniu modelu link poniżej:
http://www.armchairgeneral.com/rkkaww2/galleries/SP_guns/SU_76_bp.htm
http://www.armchairgeneral.com/rkkaww2/galleries/SP_guns/SU_76M_bp.htm

 
08-11-11 21:51  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
kolejny_cichy   

Jeśli mogę wtrącić słówko, opracowanie SU-76M z MM jest bardzo dobre, ale warto poprawić jedną sprawę - z prawej strony (patrząc od przodu) warto poszerzyć nadbudówkę aby tworzyła niszę nad błotnikiem. Ja sam popełniłem ten model dawno temu, choć zdjęcia nie są najlepsze to mozna go zobaczyć tu: http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=62&modelId=195

Sporo znajdziesz tu: http://www.battlefield.ru/ i tu: http://www.jagdtiger.de/index2.htm

pzdr i życzę fajnej zabawy

cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
08-11-11 22:03  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dzięki za wszelkie rady - model jest w sporej części ukończony - i zgodnie z założeniami wykonany wg MM (czyli bez poszerzenia). Z następnym modelem, zanim zacznę budowę wrzucę temat, zbiorowa wiedza jest o wiele większa niż najlepsze googlowanie.

Wrzucam kilka fotek, abyśmy wszyscy wiedzieli na jakim jestem etapie.



--

Post zmieniony (09-11-11 02:28)

 
08-11-11 22:24  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Może uprzedzając pytania:
- model budowany jest ze "śmieci" czyli tego co mi wpadło w ręce

Tylna chłodnica (czy coś co ją przypomina) to stare sitko od sokowirówki, siatka widoczna z lewej strony modelu to materiał podtrzymujący opatrunek, reflektor wykonany w/g przepisu z forum. To na razie tyle - nie wiem czy jest się czym chwalić??

Wiem, że była zbyt mała przyjaźń z papierem ściernym podczas budowy, ale nie miałem drobnego, a 80-tką niewiele mogłem podziałać.

--

Post zmieniony (08-11-11 23:24)

 
08-11-11 23:31  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Reflektor całkiem niezły zmajstrowałeś,ale folię le[piej kleić od wewnątrz.Z zewnątrz powinien być jeszcze papierowy pierścień.Wnęki kratek wentylacyjnych szurnij w następnym modelu na czarno.Lepiej to wygląda,czyli nie rzuca się tak w oczy.Jeszcze jak byś mógł pomalować siatkę????

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-11-11 23:46  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Co znaczy lepiej kleić od wewnątrz (reflektor) ?? - nie rozumiem sugestii.

Co do pozostałych opcji - przyjęte do poprawki. Kratki wentylacyjne zrobię od nowa, a i pierścień też nie stanowi problemu.

Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami wykonałem szablon do malowania - teraz pozostaje pytanie: jaką techniką nanieść farbę?? Pędzel odpada, bo się rozmaże, aerografu nie posiadam. Jakieś sugestie??

I tak jutro muszę kupić białą Pactrę, bo nie mam


--

Post zmieniony (09-11-11 00:17)

 
09-11-11 00:10  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Chodzi mi o to:

Żle się wyraziłam.Mam na myśli to,że folię należy przykleić tak,aby jej nie było widać na krawędziach.Tak jak jest u Ciebie w tej chwili.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
09-11-11 02:12  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Lampa została poprawiona.




Skrzynia do poprawy jutro - muszę ją przerysować, bo nie podoba mi się klejenie na górnej krawędzi - wolę by było niewidoczne
--

Post zmieniony (09-11-11 02:26)

 
09-11-11 07:31  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Od razu lepiej :)

Będę kibicował, gdyż lubię pojazdy WP na Wschodzie.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
09-11-11 09:47  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
kolejny_cichy   

Fajnie Ci ten model wychodzi.
Rozumiem, że gąski będziesz brał oryginalne z MM. Niewiem, czy jakość papieru daje jeszcze radę, jeśli nie, to ja takie stare modele przedrukowuje na zwykły karton z bloku technicznego. Tzn. na skanero-drukarce przerzucam obraz na brystol. Najlepiej w kolorze choć gaski są szaro czarne więc delikatne ksero też powinno być ok.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
09-11-11 12:39  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Gąski są już zrobione - te z kartonu nie nadawały się zbytnio do klejenia, więc wykonałem nowe rysowanie w Corelu, oczywiście na podstawie tych z MM.




Wracam do pytania odnośnie naniesienia malowania emblematów - chodzi o technikę bez aerografu

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-11-11 12:42  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
karolx   

Witam,
a może tak delikatnie gąbką maczaną w farbce??
Myśle że powinno być ok.
pozdrawiam Karol
model super!!

 
09-11-11 15:49  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Takie gąsienice zamierzasz dac na taki model? Lepiej sklej gąsienice z pojedynczych ogniw, efekt będzie o wiele lepszy.

Co do znaków przynależności. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale wydaje mi się, że cienki pędzelek też da radę.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
09-11-11 16:36  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Do cienkiego pędzla, to trza mieć talenta malarskiego :) - ja takowego nie posiadam, więc zostaje szablon.
Co do gąsienic - zgodnie z założeniem model jest sklejany z tego co znajduje się w MM. Może po nabraniu wprawy kolejne modele będę bardziej modyfikował, na razie przerysowanie musi wystarczyć

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-11-11 17:41  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jeżeli zechcesz skorzystać z mojej rady dotyczącej malowania znaków, to biorąc pod uwagę Twoje zdolności i możliwości, o których piszesz polecałbym patyczek do czyszczenia uszu.
Ja robiłem tą metodą, gdy jeszcze w Polsce nie było takich kosmetycznych czy modelarskich akcesoriów, więc posługiwałem się zapałką z mocno nawiniętym kawałkiem waty.
Jest to lepsze od proponowanej przez Kolegę karolxa gąbki, gdyż gąbka nierównomiernie wchłania farbkę-nawet w drobniutkich porach gromadzi jej się dużo więcej, niż na strukturze otaczającej pory, więc malunek jest bardzo "punkcikowy".
Proces malowania wacikiem polega na tym, że zanurzało go się bardzo delikatnie w farbie, odsączało dodatkowo jej nadmiar na bibule, ligninie lub papierze toaletowym czy kawałku szmatki, próbowało na kartce i dopiero wtedy punktowało miejsce koło miejsca otwór w szablonie przymocowanym np. taśmą modelarską (można też malarską) do płaszczyzny modelu.
Jedna zasada-lepiej w miejscu malowania kilka razy "kliknąć" śladową ilością farby na waciku (tak, aby tylko delikatnie zabielić) niż zrobić to raz, a mocno i pozwolić na rozlanie się farbki pod szablon. Straaaasznie wkurzające ;-)
Tą "wacikową" metodą nanosiłem też np. zielonkawe plamki kamuflażu na najstarszym z moich zachowanych modeli czołgów z MM, a mianowicie radzieckim BT-7
Dodatkowo jej zaletą jest możliwość "cieniowania" miejsca malowanego przez liczbę "kliknięć" w dane miejsce. (Galeria)
Teraz mam wprawną dłoń i mimo wieku nie drżą mi ręce :-), więc maluję pędzelkiem nawet małe i skomplikowane insygnia czy numery, ale także dlatego, bo są znakomite wąziutkie pędzelki i profesjonalne farbki czego dawniej nie było, więc człowiek musiał sobie radzić projektami racjonalizatorskimi.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-11-11 23:53  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

No to zaczęło się !! - pierwsze malowanie. Przychyliłem się do technologii Sławka - kilkanaście prób na gazecie i różnych cienkich szablonach, następnie przygotowanie modelu:



i po strachu :))



Nawet odważyłem się wykonać retusz pędzelkiem - z efektu jestem zadowolony - przypomnę, że to moja pierwsza przygoda z malowaniem, a z pędzelków to trzymałem w dłoni wałek malarski (co nie co inaczej się maluje). Jak dobrze zaschnie to papierkiem przeciągnę cyfrę 2, troszkę za grubo farby.

Wróciłem do tematu poprawy skrzyni wentylatorów, obecnie jest już w fazie sklejania z malowanym na czarno wnętrzem. Nie przychylę się jednak do drugiej uwagi - odnośnie malowania samej siatki. Malujemy, by imitować różne materiały (ew. kamuflaż), moja siatka jest wykonana z metalu - to czego mam jeszcze od niej oczekiwać?? By po pomalowaniu imitowała metal??



--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
12-11-11 02:03  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

No i mamy poprawioną skrzynię wentylatorów - popełniłem błąd drukując na papierze technicznym o gramaturze ok 150g/m - pudełko wyszło za wiotkie - cyjanopan jakim się ratowałem pogorszył tylko sprawę. Ale, jako że kleję dla przyjemności - dałem sobie spokój z dalszymi poprawkami. Efekt na foto:



Pozostało już tylko założyć gąski, wbić antenę i (o zgrozo!!!) zrobić plandekę - tej ostatniej boję się jak ognia. Patrząc na arcydzieła jakie są tworzone przez innych, to boję się że zepsuję cały model - i tak postanowiłem wykonać kilka (kilkanaście) testów poza modelem.

--

Post zmieniony (12-11-11 02:40)

 
16-11-11 02:47  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

W wielu bólach i cierpieniach rodziła się plandeka. Jako, iż jest to mój pierwszy raz - korzystając z ogólnych przepisów na forum, z efektu końcowego jestem zadowolony w 90%.

Sześć plandek wylądowało w koszu, a to chusteczka za cienka, a to się rozpłynęło, a to pozostał odcisk znaku wodnego. Wiem jedno - serwetki to jest to!! Najlepsze świąteczne :).
I tak po wielu próbach przedstawiam końcowy efekt mojej pracy (wykonania plandekowania) . Pozostaje ocena, a ta przysługuje oglądającym.



Z prac zostało już tylko zagąsiennicowanie - lakier jest pod warstwą farby, więc ten temat mam już z głowy. No i oczywiście galeria, coby potomni mogli podziwiać marne talenta :).

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
16-11-11 08:31  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Plandeka naprawdę elegancka,ładnie model wyszedł:) Nieźle tez nadaje się ten materiał z którego robi się takie nasączane ściereczki do kurzu-po ich wysuszeniu oczywiście:)
No to teraz czas na gąski:)

 
22-11-11 15:59  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

No, cóż... pora pożegnać się z przygodami przy "suczce" i pokazać końcowy efekt. Zdjęcia robiłem dwoma technikami - lampa błyskowa i oświetlenie lampami (z automatycznym balansem bieli). Niestety marna pogoda nie pozwala na zrobienie fotek w plenerze.










Życzę miłych wrażeń - i proszę o śmiałą krytykę.

--

Post zmieniony (22-11-11 16:01)

 
22-11-11 18:30  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Fajnie wyszedł, ale gąsienice psują cały efekt.

Naprawdę nie dasz rady już nic z tym zrobić?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
22-11-11 18:45  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Pewnie się da, miało być bez modyfikacji (tyle co w MM), ale widzę, iż od tematu poprawy gąsek się nie wymigam :))

W takim razie apel:
- kto ma projekt gąsek do w/w SU??? (wystarczy szkic ogniw)

Nie chce mi się znów wywarzać otwartych drzwi - zapewne ktoś już to zaprojektował.

 
22-11-11 18:57  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Do QŃ-ia napisz.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
22-11-11 19:58  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Modelik wyszedł bardzo ładnie,ale powtórzę się za innymi-gąski psują cały efekt.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-11-11 10:42  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Kofi ma racje.
QŃ może pomóc, bo sam umieścił ten model w projekcie MM.

Zobacz jak fajnie zmodyfikował gąsienice:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=127&i=7&t=7

Przy okazji dobrze byłoby dodać twój SU-76 do projektu. Rzadko się trafiają takie prawie 30-letnie modele.

--

Post zmieniony (25-11-11 10:43)

 
25-11-11 19:54  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

No i wyszło nieźle. Tylko jak będziesz ewentualnie robił drugie podejście do gąsienic to załóż je prawidłowo, bo na modelu są założone w różnych kierunkach-zdarza to się czasem w pośpiechu ;-)

--

Post zmieniony (26-11-11 16:30)

 
27-11-11 19:36  Odp: [R/G] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dla wszystkich zawiedzionych gąsienicami - jestem już w posiadaniu super wypasionej wersji. Pozostaje tylko pytanie czy mi wystarczy samozaparcia by posklejać te kilka tysięcy elementów w jedną całość.

BYLE DO WIOSNY... pewnie wówczas będą gotowe - ogólnie fajna zabawa się zapowiada.

Faktycznie nie zauważyłem przeciwbieżnego montażu - przy drugim podejściu, a zapewne takowe będzie - zwrócę szczególną uwagę na ten aspekt.

Co do "starych modeli" - to moje początki przygody i w szufladzie siedzi jeszcze kilka numerów MM z tamtych lat. Dziś mamy nowe technologie, więc i MMy poleżą pewnie jeszcze kilka zasłużonych lat, ale kto wie? - jak mnie coś natchnie to może skleję znów coś ze staroci. :))

Pozdrawiam wszystkich kibicujących i oglądających.

--

Post zmieniony (27-11-11 21:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024