FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-11-11 18:45  [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No to poszczuje Szanowne Towarzystwo :D
Niedawno szukałem malowań do serii Douglasów O-2, O-38 i całego tego ciągu rozwojowego wliczając M-2. Jako, ze nic ciekawego się nie znalazło oprócz najbardziej rozpowszechnionych takoż postanowiłem zastosować standardowe "light blue - yellow" dla "wody wspak" czyli Douglasa O-2H, którego juz jakis czas meczę.
Na początek pierwsza wersja kadłuba ze sprawdzeniem kabiny, kolorystyki oraz skrzydeł - powstała ponad pół roku temu, ale sezon motocyklowy nie dawał mi skończyć ;)



Sezon się skończył, ENek w garażu czeka wiosny więc i wena do papieru wróciła zatem dokonałem poprawek i powstała wersja kadłuba nr. 2 W sumie poprawki ograniczyły się do połączenia w jeden większy segment okaptowania silnika.



Jako, ze się skleiło bez większych problemów przy minimalnej starannosci puściłem wszystko w kolor uzupełniając o detale i rozpocząłem klejenie kolorowej surówki - na początek kabina ze szkieletem:



Okleiłem kadłub (gdzie wyszedł jeden babol przy stanowisku strzelca /dziwne bo wcześniej było wszystko OK/, ale dałem po kawałku kolorowego paska i jest git;):



Zmontowałem skrzydełka:



Dorobiłem stery kierunku i wysokości:



I po połączeniu wszystkiego do kupki wyszło cóś takiego:



Tak więc pozostaje dorobić kółka, śmigło i km i będzie gotów - ale o tym w następnym odcinku.
Zaznaczam, że model jest klejony na szybko, niestarannie i nie będzie brał udziału w żadnym konkursie ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
13-11-11 19:10  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Brawo ! Brawo !

Złota Era Awiacji w natarciu - tylko się cieszyć.

Brawa były z tylnych rzędów bo nie zdążyłem zająć fotela z przodu. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-11-11 19:42  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
indianscout   

Szanowny Kolega wozi się Vulcanem a ja Rebelką 450 . Dobrze że jest zima bo by nie było czasu na kartoniaki . Modelik ma ciekawe kolorki ,

 
13-11-11 19:48  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Pięknosci ! Po cichu kibicowałem, byś wybrał to malowanie :)

--

 
14-11-11 21:57  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Hmm... tak się zastanawiam, dlaczego jeszcze nikt nie krzyczał, że mam skopane malowanie steru kierunku... I ponad 450 odsłon wątku! A przecież ten błąd aż wali po oczach ;)
Podwozie już zaprojektowane, podobnie jak śmigło a przy okazji druku poprawie ten ster bo mnie hamerykanie zagryzą ;)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
15-11-11 19:52  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No i ster kierunku w prawidłowych barwach:


Ponadto powstało podwozie - jeszcze nie pokolorowane więc na białych oponach :)



Woda ma również czym do nas machać:



A tak wygląda od spodu po dodaniu wyrzutnika rac, płozy ogonowej i anteny radiowej:



ps.
proszę nie zwracać uwagi na nieład w okolicy modleu - tam i tak jest dzisiaj porządek :D

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
15-11-11 20:48  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Nie tak wali, bo raz - temat nowatorski a dwa - malowanie, w którym kolor dominujacy przestaje być w pewnych miejscach rejestrowalny dla oka albo uznawany jest za oczywisty ;)

--

 
16-11-11 11:37  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ostoja - zgodnie z posiadaną dokumentacją kółka były pionowo w locie. Na postoju miały kąt nachylenia ze względu na dociążenie - ale może z tym kątem trochę przesadziłem - sie naprostuje i będzie Pan zadowolony :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
16-11-11 12:00  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie posiadam dokumentacji ale znalazłem zdjęcia:

Na postoju:

W locie:

Z których wynika, że chyba przesadziłeś. :-)

--

Post zmieniony (16-11-11 12:03)

 
16-11-11 19:12  Odp: [R/G] woda wspak czyli Douglas O-2H
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Tak to jest jak się pisze z pamięci - byle szybciej :/ Sprawdziłem i biję się w piersi za wprowadzanie w błąd - przepraszam.
Na postoju koła odchylone górną krawędzią w stronę kadłuba o 2 stopnie od pionu pod wpływem ciężaru kadłuba, w locie opadały w dół pod własnym obciążeniem i odchylały się 9,5 stopnia na zewnątrz (górna krawędź od kadłuba.
Jednym słowem - przesadziłem z odchyłem :D

edit:
I jeszcze jedną rzecz sprawdziłem - kolorystykę. W mojej surówce dałem za ciemny "light blue" - wg. "USAAC camouflage & markings 1926-1941" Seweryna Fleischera (wyd. "Aviatik") powinien być Light Blue no.23 (FS 15193) a nie jak u mnie Light Blue No. 27 (FS 35622). A w materiałach, które mam doczytałem, że górna część osłony chłodnicy powinna być biała a nie jak zrobiłem szara. Błędy w pliku poprawione a u mnie już tak zostanie...
--

Post zmieniony (16-11-11 19:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024