FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-11-11 23:33  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
antonow225   

Przydał by się STAR jako ciągnik siodłowy. nazwa to chyba STAR C28

 
22-11-11 15:48  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Janie " KIEROWNIKU" jaką Pan sprawił miłą niespodziankę.. wracają fajne wspomnienia. Miałem swego czasu komplet plastikowych modeli Starów w skali ,bodajże to było 1/72 za słynnej wytwórni zabawek w Kobyłce. Stary 29 w wielu odmianach pamiętam szczególnie. A teraz są piękne modele z kartonu. Żeby jeszcze czasu starczyło na klejenie.. Z tego, co pamiętam to te ciężarówki pojawiły się w 1968 roku. Mieszkałem do 1977 roku w Starachowicach ( piękne miasto nad Kamienną), to i też sporo wiedziało się o FSC. Pracowało tam w czasach PRL prawie 25 tysięcy ludzi. I właściwie całe miasto żyło z FSC. Mam jeszcze gdzieś w szpargałach kontrolki i stacyjkę do Stara, które mój kolega z lat szkolnych troskliwie zabezpieczył w czasie praktyk zawodowych w " Felku". Panie Janie, jeśli można prosić ( a pewnie można..) to może tak SAN H-100 w wersji miejskiej. Pozdrowienia.

 
14-12-11 14:06  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Było by super gdyby ten model pojawił się tez w wersji używanej przez Milicje/ZOMO, z tzw budą-dyskoteką:)

 
14-12-11 21:11  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
indianscout   

Hator - nie kojarzysz zabudowy GBA na tym podwoziu , bo była zabudowa GBM na starze 29 , tylko 29 benzyna i tylko GBM czyli motopompa bez autopompy . w 1986 roku spotkałem się z takim autem w wojsku . Na początku 1987 roku został zamieniony na nowego GBA 2,5/16 na podwoziu Star 244 . Obydwa nadwozia były produkcji JZS .

 
14-12-11 22:42  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
Hator   

Oczywiście, masz rację. Chodziło mi po prostu o zabudowę gaśniczą. Zapomniałem o wersjach wojskowych. Takie same montowano też na Jelczach 315. Z daleka to one wyglądały jak zwykłe beczkowozy z paliwem, a nie wodą. :)))

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
20-12-11 07:11  Odp: [nowość]: MODELIK 33-35/11] STAR 28/29 w trzech wersjach nadwozia
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ech... i znowu monsieur Kierownik wyskoczył z ciekawym tematem, i to do tego w trzech wersjach. Trzeba będzie się mocno zastanowić z zakupem, bo zapas do sklejania mi rośnie i jak tak dalej pójdzie to starczy do emerytury ;)

Ale taka cysterna to nawet fajny temat... trzeba będzie zajrzeć do księgarni... kupić nie kupić, popatrzeć warto.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024