FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-11-11 09:08  [Nowość] walec drogowy Du-47B
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przyznam szczerze, że długo się wahałem czy kupić i wydać ten projekt. Takiego modelu kartonowego nikt jeszcze nie wydał i nie mam pojęcia czy taki „śliczny” pojazd spotka się z zainteresowaniem modelarzy. Zobaczymy, być może oryginalność tematu okaże się atutem. Projekt rosyjskiego autora Denisa Demczenko.
Zeszyt A4 zawiera 6 arkuszy z częściami do wycinania, 3 strony z rysunkami montażowymi i 1 stronę z tekstem. Cena detaliczna brutto 20,00 zł. Do modelu nie ma zestawu wycinanego laserowo, ponieważ praktycznie wszystkie elementy wymagające naklejenia na tekturę są kolorowe. Model nie jest trudny do wykonania mimo bardzo szczegółowego opracowania (np. jest kompletny, widoczny silnik), a zdublowanie większości elementów (zapas na wypadek popsucia) szczególnie pretenduje ten model dla modelarzy mniej doświadczonych.
Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami (komplet), rysunki montażowe i zdjęcia modelu wykonanego przez autora.



--
JOL

 
21-11-11 09:26  Odp: walec drogowy Du-47B
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model na pewno godny polecenia dla miłośników maszyn budowlanych.
Zaawansowani zapewne chętnie wezmą go na warsztat jako model tzw. odpoczynkowy a debiutanci....
Oni i tak przeważnie zaczynają od pancerników ;-)
Mnie się podoba w każdym bądź razie bardzo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-11-11 16:24  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Na budowanej w okolicy Rzeszowa autostradzie A4 zderzyły się czołowo dwa walce. Policja przesłuchując jednego z kierowców pyta: "Panie kierowco, jak do tego doszło?" - Na co kierowca odpowiada: "Panie Władzo, to był moment..."

A pomysł naprawdę ciekawy, no ja osobiście się do tej pory z kartonowym walcem nie spotkałem :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-11-11 16:55  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

TRH -jestem w trakcie sklejania walca z czeskiego wydania tylko w " ICH " skali 1:32.
Ten będzie do kolekcji z polskimi ciężarówkami.

Pozdrawiam : )

--

 
21-11-11 18:15  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
rysiu62   

Anegdotę o zderzeniu dwóch ,,walców,, można było usłyszeć już w latach siedemdziesiątych / a może i wcześniej/ i nie pamiętam aby dotyczyła ona miejsca w okolicach Rzeszowa.

 
21-11-11 18:23  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

rysiu62 - Oczywiście że anegdota jest stara jak świat, tak tylko ją odgrzebałem i przypisałem do czasów nam współczesnych oraz pobliskim mi terenom.

stanisław.z - no to czekam zatem na galerię

Pozdrawiam :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-11-11 19:25  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

ZbiG
za ten kawał mojego pradziadka wypchnęli w teksasie z dyliżansu, bo stare kawały opowiadał.
A walec pyszna sprawa. Już kiedyś jedno wydawnictwo w zapowiedziach miało maszynę zwaną równiarką, no ale niestety projekt umarł podobno na suchoty.
Stanisław
pokaż tego walcownika.


Adam

Post zmieniony (21-11-11 19:26)

 
21-11-11 22:13  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
Hator   

Modelik fajnie wygląda, a klei się pewnie jeszcze lepiej.
Fakt, że tematyka może nie jest messerowo-spitowa, ale nie każdy buja w chmurach. :)))

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
22-11-11 21:00  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
indianscout   

Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić walorkę tego walca polecam obejżenie 3-ciej części Zająca i Wilka . Tam jest trochę inny walec , podobny do naszych " Madro " , ale to chyba nikomu nie przeszkadza . :-))

 
22-11-11 22:49  Odp: [Nowość] walec drogowy Du-47B
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

szad, jesteś pewien, że to był dyliżans w Teksasie, a nie walec w okolicach Rzeszowa ?

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024