FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-11-11 13:13  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Najtrudniej wyważyć otwarte drzwi :) - nie przekopałem do końca stron Orlika. Poprzedni post poprawiony i link przekierowany do właściciela pliku. Tym samym usunąłem plik z mojego serwera. Nie chcę naruszać praw autorskich. Pozdrawiam.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
13-11-11 13:33  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pdf. na stronie Orlika nie chce się otwierać na mojej starej maszynie cyfrowej, poprzednio otwierał się.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-11 14:12  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Dzięki ;-D

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
13-11-11 14:13  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

W takim razie mam dylemat moralny - czy ponownie zamieścić plik na moim serwerze? Niech bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się, plik jest ogólnie dostępny - jakie praktyki są stosowane na forum?

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
13-11-11 14:26  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Kliknąłem w link w Twoim poście i pdf się otwiera bez kłopotu. Zapisuje się na HDD również bez kłopotu ... tak samo jak i drukuje ... także jest wszystko OK. Kolega OSTOJA musi powalczyć ze swoim sprzętem ... upsss ale to zabrzmiało :)
Co do zamieszczenia w/w pliku na swoim serwerze to może lepiej zapytać ORLIK'a niż Użytkowników Forum ??

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
13-11-11 14:31  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Ok - kolejna opinia przechyla szalę - zostaje tak jak jest TERAZ. Czyli link do właściciela pliku.

Koniec dyskusji o plikach i serwerach - to nie forum informatyczne, pora brać się za klejenie ;)).

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
14-11-11 01:20  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Miało być prosto i łatwo, ale każdy lubi sobie komplikować życie. Urzeczony modelem w skali 1:100 postanowiłem na początek wykonać maleńką modernizację. Nie podobają mi się oryginalne drzwi wejściowe ( są niestety "płaskie'), usiadłem więc do Corela i maznąłem mały projekcik. Na koniec pracy wrzucę PDF'a z wszystkimi wykonanymi rysowaniami do tego modelu.

Kilka fotek, by pokazać efekty pracy:



Zastanawiam się jedynie w jaki sposób wykonać klamki - bo będą naprawdę "tyciusieńkie"

Dalej zaczynam sklejać część nr 3 - czyli frontową ścianę.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
19-11-11 00:07  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Po kilkudniowych bojach z SU-76M wracamy do klejenia naszej budowli.

W części nr 3 mamy okrągły otwór (witraż) - zawsze pojawia się dylemat jak to wyciąć? Niektórzy preferują metodę "na dzięcioła" - czyli powolutku czubkiem nożyka nacinamy milimetr po milimetrze. Druga metoda to zainwestowanie kilkudziesięciu zł w nożyk do wycinania otworów (koszt dwadzieścia parę zł) - ja wybrałem metodę nr 3.

Idziemy do sklepu - kupujemy najtańszy cyrkiel regulowany śrubą (mój kosztował 2,99zł) doklejamy skalpel i mamy nożyk do otworów. Oczywiście to nie "ferrari, ale też jeździ". Wycina co najmniej 10razy szybciej niż metoda dzięcioła.



Mamy już czym wyciąć - pozostaje pytanie jak znaleźć środek okręgu. Ja wykonałem sobie wzornik z folii do rzutników diaskopowych. Folię taką można nabyć na Allegro za 10zł/10arkuszy A4. Kiedyś bardzo popularna dziś w dobie komputerów mało kto używa tych rzutników na wykładach szkolnych. Wzorniki takie są również do kupienia w sklepach modelarskich, ale ich cena jest spora.



No i gotowy wycięty otworek:



Wzornik do określania środka koła można pobrać klikając na miniaturkę i zapisując duży obrazek na swój HDD.



Za chwilę witraże...

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
19-11-11 01:42  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jak obiecałem - tak są witraże:



Na zdjęciu wyglądają jak wydrukowane na kartce, ale to tylko z tego względu, iż nie chciałem by refleksy światła popsuły efekt. Dwa słowa o wykonaniu. Do wydruku użyłem tej samej folii do rzutników co do wydrukowania wzornika. Mam zwykłą drukarkę atramentową, więc przed wydrukiem musiałem utworzyć lustrzane odbicie. Folia bowiem z jednej strony posiada warstwę w którą wsiąka atrament, z drugiej jest "foliowa". Folia po naklejeniu została podklejona białą tekturką, by lepiej oddać efekt (no chyba że ktoś pokusi się o iluminację wnętrza - wówczas można sobie darować podklejanie ;)

Analogicznie wykonano pozostałe ściany.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
29-11-11 14:36  Odp: [R] Kościół parafialny w Porąbce (dla poczatkujących).
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Czas leci, model się buduje, a forum "leży". Od ostatniego wpisu minęło co prawda parę dni - przez ten czas skończyłem walkę z SU-76M. Teraz mogę cały wolny czas (a jest go niewiele) poświęcić na dokończenie budowy tego modelu. Założenie jest takie, iż prace zostaną zakończone przed Bożym Narodzeniem, a czy to się uda czas pokaże.

Wracamy do naszego modelu:
- całość została sklejona w jedno pudełko i przyklejona do podstawki:


oczywiście nie udało się uniknąć potknięć, drobna szczelina jaka powstała pomiędzy ścianą a podstawką została zniwelowana przez obciążenie książkami. 'Poważniejszy" problem powstał wewnątrz, tzn. zbyt "szeroko sklejone ściany" - o tym szerzej w kolejnych odsłonach.

Wycinając element nr 6 - warto poddać go małej modyfikacji zgodnie z poniższym zdjęciem:



Czas na zewnętrzne kolumny. Ja osobiście do zaginania krawędzi używam dwóch narzędzi:
- wypisanego długopisu
- OSTREGO czubka noża.
Wiem, że większość zaraz skrytykuje ten ostry nóż, ale do załamywania wszystkich zakładek nadaje się idealnie. Oczywiście trzeba trochę poćwiczyć by nie obciąć zakładki, a jedynie lekko ją naciąć:



Na ten moment tyle - mimo, iż model jest już bardziej zaawansowany, ale muszę dopracować część merytoryczną relacji.

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024