FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-05-03 10:55  [technika] Specjalny pancerz
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam!

Transporter M113 był modernizowany na wiele sposobów... Jedną z wersji jest Izraelska wersja - ZELDA. Posiada on specjalny dodatkowy pancerz. Jak narazie rozawżam zrobienia tego pojazdu w takiej wersji...... (w głowie mam kilka pomysłow na niego).
Zelda ma charakterystyczny dziurkowany pancerz (widoczny na zdjęciu) ;-)

Czy macie może jakieś pomysły - jak wykonać taki pancerz z kartonu?! aby dziurki miały odpowiednią wielkosć, żeby były równomiernie zachowane odległość i wyglądało to dość estetycznie????????????

Pozdrawiam!
Michał

 
30-05-03 10:58  Re: [technika] Specjalny pancerz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A to nie Twoja rzeźba na zdjęciu?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-05-03 11:05  Re: [technika] Specjalny pancerz
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe - chciałbym.......... ;-) Zdjecie jako przykład zaciągnełem ze strony producenta modeli plastikowych - dlatego tak ładnie wygląda ten pancerz :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
30-05-03 11:41  Re: [technika] Specjalny pancerz
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Michał, a może podkład z brystolu z naklejonym papierem milimetrowym (jako wzornik do równomiernego rozmieszczenia otworów) i wykrojnik z odpowiednio zeszlifowanego pręta stalowego. No a dalej to popatrz jak to robi dzięcioł:-)

Pozdrawiam R.

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-05-03 11:45  Re: [technika] Specjalny pancerz
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hehe :) jedna "blacha" miałaby około 200-300 otworków.... rzyczę miłego dłubania....

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
30-05-03 11:54  Re: [technika] Specjalny pancerz
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

mam taki pomysle - ale to tylko teoria, wiec nie wiem jak sprawdzi sie w praktyce. Moze warto pokusic sie i zrobic niewielka matryce do wycinania takich otworkow. Materialem wyjsciowym powinno byc cos w miare trwalego (metal?). Nawieracamy w nim precyzyjnie otwory wg wzoru pancerza (np z 10 sztuk) i umieszczamy w nich wybijaki (równo sciety gwozd o odpowiedniej srednicy - wystajacy jakes 5mm. Potem czyms takim wybijamy 1 grupe otworow. Nastepnie prz kolejnej 2-3 wybijaki wpasowujemy w juz wyciete otwory celem zachowania prawidlowego rozlozenia kolejnych dziurek. Ale przypominam to wytwoj mojej wyobrazni i nie wiem jakby spisywal sie w praktyce.

Jeszcze jedno rozwiazanie - szablon z wycietymi otworami (np wielkosci 1 plyty). Scziskasz go mocno z papierem na plyte (aby oniemozliwic wzajemne przesuwanie) i wybijasz powoli kolejne otworki (jakims wybijakiem, w ostatecznosci zrobionym z samodzielnie z gwozdzika)

pzdr
Kemot

 
30-05-03 12:02  Re: [technika] Specjalny pancerz
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mam pytanie dot. wybijaków z gwoździa. Wiem, ze to juz było wałkowane, ale nie umiem sobie tego wyobrazić. Czego używacie jako podłoża? Czy wybicie polega na walnięciu młotkiem w wybijak? Otwory się nie strzępią a krawędzie nie zapadają tworząc lejek?
Jakoś mi się to wszystko nie widzi. Zdaje mi się, że w ten sposób można najwyżej wgnieść karton w miejscu uderzenia, a nie wybić otwór. Chyba, że pod spodem jest dziura o średnicy minimalnie większej niż wybijak - ale to już więcej roboty.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
30-05-03 12:22  Re: [technika] Specjalny pancerz
pompier     

Michał a jesteś pewien, że te otwory sa okrągłe, a nie jest to kratka z kwadratowymi dziurkami?

 
30-05-03 12:31  Re: [technika] Specjalny pancerz
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

nie testowalem technik wybijania wycinakami z gwozdzi itp. ale z tego co opisywali ludzie na forum otworki wychodza bajka. Przypuszczam ze wystarczy pod spod grubsza tektura. Oczywiscie idealnie byloby miec podloze z otworami do wybijania. Mozna by je zrobic nawieracjac rownoczesnie matryce i podloze. Potem wystarczy delikatnie powiekszyc srednice otworow. Przydaly by sie rowniez jakies punkty do pozycjonowania obu elementów.

pzdr
Kemot

 
30-05-03 12:53  Re: [technika] Specjalny pancerz
gutes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Według mnie, to tylko żmudne wiercenie otworu po otworze i na pewno wyjdzie. Na początek podklejony pancerz utwardzamy wiadomo czym. Następnie tępym nożem nacinamy raster i punkty przecięcia dadzą nam miejsca punktowania otworów. Punktujemy igłą każdy otwór, tak aby wiertło samo wstępnie wpadało do zagłębienia. Kolejny etap, to wiercenie miniwiertarką na statywie. Potem ponowne nasączenie otworów całego pancerza, przeszlifowanie całości, i niestety, ponowne, już tylko poprawienie wiertłem każdego otworu. Zobaczysz jakie wyjdą ostre i piękne krawędzie Zamiast rysowania rastra na pancerzu, możesz użyć papieru milimetrowego, jako szablonu, jeżeli jego raster zgadza się z rastrem tych otworów oczywiście. Tylko tutaj muszę zaznaczyć, że jest to metoda mniej dokładna, ponieważ nie uda Ci się dokładnie nakłuć otworów przez papier milimetrowy, będą drobne przesunięcia. W przypadku nacięcia tępym nożem od linijki wszystkich linii, bezpośrednio na pancerzu, przecięcia linii wyznaczą precyzyjne dołeczki do włożenia igły i punktowania.Powodzenia i oby Cię pasterka nie zastała.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024