FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-11-11 23:31  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Reflektor całkiem niezły zmajstrowałeś,ale folię le[piej kleić od wewnątrz.Z zewnątrz powinien być jeszcze papierowy pierścień.Wnęki kratek wentylacyjnych szurnij w następnym modelu na czarno.Lepiej to wygląda,czyli nie rzuca się tak w oczy.Jeszcze jak byś mógł pomalować siatkę????

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-11-11 23:46  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Co znaczy lepiej kleić od wewnątrz (reflektor) ?? - nie rozumiem sugestii.

Co do pozostałych opcji - przyjęte do poprawki. Kratki wentylacyjne zrobię od nowa, a i pierścień też nie stanowi problemu.

Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami wykonałem szablon do malowania - teraz pozostaje pytanie: jaką techniką nanieść farbę?? Pędzel odpada, bo się rozmaże, aerografu nie posiadam. Jakieś sugestie??

I tak jutro muszę kupić białą Pactrę, bo nie mam


--

Post zmieniony (09-11-11 00:17)

 
09-11-11 00:10  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Chodzi mi o to:

Żle się wyraziłam.Mam na myśli to,że folię należy przykleić tak,aby jej nie było widać na krawędziach.Tak jak jest u Ciebie w tej chwili.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
09-11-11 02:12  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Lampa została poprawiona.




Skrzynia do poprawy jutro - muszę ją przerysować, bo nie podoba mi się klejenie na górnej krawędzi - wolę by było niewidoczne
--

Post zmieniony (09-11-11 02:26)

 
09-11-11 07:31  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Od razu lepiej :)

Będę kibicował, gdyż lubię pojazdy WP na Wschodzie.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
09-11-11 09:47  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
kolejny_cichy   

Fajnie Ci ten model wychodzi.
Rozumiem, że gąski będziesz brał oryginalne z MM. Niewiem, czy jakość papieru daje jeszcze radę, jeśli nie, to ja takie stare modele przedrukowuje na zwykły karton z bloku technicznego. Tzn. na skanero-drukarce przerzucam obraz na brystol. Najlepiej w kolorze choć gaski są szaro czarne więc delikatne ksero też powinno być ok.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
09-11-11 12:39  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Gąski są już zrobione - te z kartonu nie nadawały się zbytnio do klejenia, więc wykonałem nowe rysowanie w Corelu, oczywiście na podstawie tych z MM.




Wracam do pytania odnośnie naniesienia malowania emblematów - chodzi o technikę bez aerografu

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
09-11-11 12:42  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
karolx   

Witam,
a może tak delikatnie gąbką maczaną w farbce??
Myśle że powinno być ok.
pozdrawiam Karol
model super!!

 
09-11-11 15:49  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Takie gąsienice zamierzasz dac na taki model? Lepiej sklej gąsienice z pojedynczych ogniw, efekt będzie o wiele lepszy.

Co do znaków przynależności. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale wydaje mi się, że cienki pędzelek też da radę.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
09-11-11 16:36  Odp: [R] Rosyjskie lekkie działo samobieżne SU-76 M (MM nr5 1983)
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Do cienkiego pędzla, to trza mieć talenta malarskiego :) - ja takowego nie posiadam, więc zostaje szablon.
Co do gąsienic - zgodnie z założeniem model jest sklejany z tego co znajduje się w MM. Może po nabraniu wprawy kolejne modele będę bardziej modyfikował, na razie przerysowanie musi wystarczyć

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024