FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-11-11 21:47  [Porada] brudzenie modelu
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Dziś o brudzeniu,

pytanie mam takie- jak ubrudzić model? Zeby nie było zbyt łatwo- chodzi mi o brudzenie modelu 3D, tzn nie tylko przetrzeć pastelami czy zrobić wash. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno Po prostu wiele modeli szczególnie pancerki jest fabrycznie ubrudzonych poprzez grafikę, chodzi mi teraz o to by takie brudzenie urzeczywistnić w 3D.

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
07-11-11 22:13  Odp: [Porada] brudzenie modelu
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Można wymieszać pigmenty z klejem lub inną substancją i nanieść pędzlem. Da ci to wypukłe brudzenia.
Tutaj masz jak to zrobić inaczej, ale pigmentami. Tylko ja zastosowałbym pigmenty z artystycznego niż MiG-a bo są tańsze.
http://www.youtube.com/watch?v=nx1e6ooh8PA

Post zmieniony (07-11-11 22:16)

 
07-11-11 22:28  Odp: [Porada] brudzenie modelu
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zapachnie troche autoreklamą ,ale mam linkować do konkurencji ? Chyba nie byłbym normalny.
Polecam pastę piaskową Valleyo .Nakładasz tak grubo jak sobie wymyśliłeś,jak wyschnie ,korygujesz, nanosisz Pigment glaze ,czyli grunt dla pigmentów i na to same pigmenty .
Do znudzenia odeślę do wątku z Wroclawia , gdzie pokazywałem krok po kroku.Potrzebujesz więcej informacji to szukaj moich relacji tutaj
Taki efekt osiągnałem na wyrobach ropopochodnych w 1-35.



Powodzenia!

--

Post zmieniony (07-11-11 22:30)

 
08-11-11 10:43  Odp: [Porada] brudzenie modelu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tam uważam,że nauczyć trzeba się i tak samemu...
Porady są dobre,ale same porady za Ciebie tego nie zrobią.
Każdy ma swoje ulubione metody,materiały i narzędzia.
Z doświadczenia wiem,że trzeba do sprawy podchodzić etapami - krok po kroku - na początku brudzenie bardzo delikatne,a jak już chwycisz o co chodzi - zwiększasz "dawki" ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-11-11 12:59  Odp: [Porada] brudzenie modelu
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja błoto wykonuję z papki, zrobionej ze pomocą pigmentów, ziemi doniczkowej i unigruntu lub wikolu, jako składnika wiążącego. Po nałożeniu i wyschnięciu błota, poprawiam je jeszcze pigmentami, opcjonalnie je łoszuję i na koniec lakieruję. Tutaj dla przykładu mokre błoto jakie wykonałem tym sposobem, na modelu plastikowym A7V, w skali 1/72:



I jeszcze sucha mieszanka ziemi i piachu, tym razem na moim plastikowym Tygrysie w 1/35:



Post zmieniony (08-11-11 13:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024