FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-11-11 08:20  [Technika] Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Koledzy , koleżanki , witajcie !
Mam tradycyjnie sklejone poszycie Zuikaku ( bez wypełnień itp) i chciał bym trochę złagodzić garby w miejscu wręg. Niestety karton wyszarpuje się w dodatku jest trochę za cienki jak na tą wielkość modelu.
Jakieś innowacje w kwestii szpachli, czy taka jak do plastików ?
Salut !

 
04-11-11 08:36  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie szpachluj. Masz duże szanse, ze będzie jeszcze gorzej. Gdyby chodziło o małe szpary pomiędzy segmentami poszycia, można by pomyśleć o zamaskowaniu ich szpachlą. Piszesz, że karton jest cienki a to + duże powierzchnie = uginanie się podczas szlifowania = pęknięcia szpachli.

Pozdrawiam
Tomek

--

 
04-11-11 12:37  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tam ekspertem w okrętach nie jestem, ale obróbka kartonu tak,czy siak,jest mi troche znajoma ;-)
Ja bym spróbował pomalować lakierem bezbarwnym ( kocham Nitro ;-) ), potem lekki szlif, ponownie lakier nitro,ponownie szlif.
Można tą metodą czynić cuda...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-11-11 13:54  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Tu się zgodzę z przedmówcą,malować, szlifować ,nitro bardzo dobry,szybko schnie dość twardy,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-11-11 16:58  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jest sposób na takie poszycie a mianowicie nasączyć całość kilkakrotnie bardzo rzadkim cyjanem ale koszty są spore bo przy tej wielkości kadłubie będziesz potrzebował sporo tego specyfiku. Po każdym nasączeniu delikatnie przeszlifować papierem ściernym. Szpachli nie używaj bo porobią Ci się krowie żebra gdyż szpachla kurcząc się wygina poszycie do wewnątrz jeśli nie ma podparcia ( przetestowane). Zamiast szpachli proponuję sposób Pucziniego tz. podrzeć zwykłą gazetę ( nie nadaje się kolorowa) na kawałki i nasączając ją wikolem oklejać cały kadłub po wyschnięciu szlif i kolejne warstwy.

--

Post zmieniony (04-11-11 19:15)

 
04-11-11 21:50  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Malowanie nitro odpada. Po pewnym czasie też pojawią się pęknięcia. Ja tak kiedyś robiłem, przy takich odległościach pomiędzy wręgami ugięcia poszycia się nie uniknie a w konsekwencji pęknięć lakieru. Sposoby Witka są skuteczniejsze ale pierwszy sposób jest drogi i niebezpieczny dla oczu i dróg oddechowych. Przy tak dużych powierzchniach parowanie cyjanoakrylu da Ci w kość. Pieczenie oczu i ryzyko odklejenia siatkówki i co najmniej 100 zł za klej to stanowczo za dużo. Sposób Pucziniego optymalny.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-11-11 22:33  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jhradca sposób Pucziniego w tym wypadku jest najlepszy ale i tak należało by nasączyć karton cyjanem aby go wzmocnić i zabezpieczyć przed wikolem. Przy takich wielkich poszyciach jest obawa że w trakcie nakłania wikolu na poszycie wszystko się rozmoknie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
05-11-11 17:00  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To już lepiej pomalować najpierw nitro - to zabezpieczy karton przed nasiąkaniem wikolem...
Cjanoakryl jest tak toksyczny,że można potem żałować resztę życia, że się tyle tego nawąchało...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-11-11 18:34  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

ZbiG gdzie znalazłeś słowo "troszkę"? Łapiesz za słówka a to do niczego nie prowadzi tylko do kłótni i sporów na forum. Każdy chyba wie co to sowo znaczy i tłumaczyć nikomu myślę nie trzeba.
Capon i nitro nie utwardza kartonu jak cyjanopan który z kartonu robi plastik ale życzę powodzenia i mam nadzieje że to zda egzamin. Swego czasu też używałem te specyfiki ale po dłuższym czasie powierzchnie pękały.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
05-11-11 20:16  Odp: [T]Czym zaimpregnować kadłub , żeby go troszkę podszlifować
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widzisz Zbig a ja tego nie zauważyłem że to słowo występuje w tytule sorki za poprzedni wpis. A tak na poważnie to nie Pan Witek tylko Witek takie tu chyba panują zwyczaje chyba że się coś zmieniło a ja o ty nie wiem. Co do chusteczek higienicznych to nie stosowałem ale może się udać bo łatwiej będą się układały na powierzchni co do caponu to się nie będę wypowiadał po przejściach z tym preparatem:-)

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024