FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-05-03 17:10  Pływadła Zeppelina
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Obiecałem wczoraj że zamieszczę kilka fotek modeli które pozostają "u mnie na stanie".
Oto pierwszy z nich :HMS "Dido" , model wykonany jest z powiększonego Małego modelarza w skali 1:200 . Nie jest on rewalacyjny jeżeli chodzi o opracowanie ale model ogladany z pewnej odległości nie wyglada wcale tak źle.

 
29-05-03 17:14  Re: Pływadła Zeppelina
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

bardzo ladny modelik !!!

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
29-05-03 17:19  Re: Pływadła Zeppelina
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Popełniłem też kiedyś model "Exeter'a" wydanego niegdyś przez ModelCard ( dziś Modelik ) . Model nie jest rewelacyjny ale gdy się nad nim "popracuje" to nie jest źle co widać na załączonych fotkach.
Kadłub "Exeter'a" zaprojektowany jest ciekawą motodą bez tzw. wodnicy którą zastępują wzmocnienia na wysokości linii wodnej i mniej więcej pomiedzy linią wodną a wzdlużnicą. Ciekawa konstrukcja , ale na kadłub ze względu na długość modelu ( ok. 90 cm ) i to że jest on bardzo wąski należy uważać by się nie zwichrował.

 
29-05-03 23:05  Re: Pływadła Zeppelina
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Aż miło popatrzeć !
Dotąd HMS EXETERA widziałem tylko na niewyraźnych zdjęciach
i czytałem o nim w książkach.

Aż chciałoby się ustawić obok HMS AJAXA i DKM ADM. GR. SPEE
dla porównania.

Miłobyłoby zobaczyć więcej zdjęć również ze zbliżeniami.
Np. w galerii.

Modele wyglądają bardzo solidnie.
Zdaję się że były całkowicie malowane ?
Podkład EXETERA też wygląda dość ciekawie-jakiś patent modelarza.

Osobiście uważam że oba modele wyglądają bardzo dobrze
mnóstwo drobnych detali, dbałość o wykończenie, gładka linia
kadłuba poniżej LW, regularne barwy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
29-05-03 23:08  Re: Pływadła Zeppelina
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Pokłady wykonałem z drewna balsowego i są tylko lakierowane co daje piękny kolor naturalnego drewna, a co do modeli to są całkowicie malowane.

 
29-05-03 23:26  Re: Pływadła Zeppelina
Legionista   

Piekne okreciki !! Sam zabieram sie za Dido i tez planuje powiekszenie go do 200, w zwiazku z tym prosilbym o jakiekolwiek uwagi/porady dotyczace budowy tego modelu. Bede ogromnie zoobowiazany za wszelakie wskazowki.

Better Dead Than Red

 
29-05-03 23:43  Re: Pływadła Zeppelina
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ekstraaaa!

Pozdrawiam!
Michał

 
30-05-03 06:58  Re: Pływadła Zeppelina
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Zeppelin: duża prośba. Zbliżenie pokładu. Chodzi mi o faktyczny wygląd pokładu wykonanego z balsy. Jeszcze do końca nie zdecydowalem się jakiego drewna użyć. balse najłatwiej obrobić, ale intryguje mnie jak z jej specyficznymi właściwościami. Możesz podesłać takie zdjęcie na którym pokład jest dobrze widoczny?

 
30-05-03 15:19  Re: Pływadła Zeppelina
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Po kolei :
Legionista - "Dido" powiekszałem na kserokopiarce w pracy ( mam nadzieję że mój pracodawca nie czyta forum , jak już to będzie wyrozumiały ) ustawiłem powiększenie 66 lub 67 % nie pamiętam dokładnie trzeba by to było sprawdzić , następnie podkleiłem całość na brystol i kleiłem . Model jest dość prosty i ubogi w elementy wyposażenia , ale klei się dość przyjemnie . Dziś nie zacząłbym go bez materiałów uzupełniających , no wtedy ........... to były inne czasy.
Michu : nie mogę pokazać Ci zbliżeń pokładu "Dido" bo aparat którym robiłem te fotki nie bł mój i musiałem go oddać , ale może dziś a najpóźniej jutro wrzucę na forum następny wątek poświęcony moim żaglowcom i będzie tam widać interesujący Cię element na zbliżeniu , a swoją drogą nie wyobrażam sobie teraz pokładu wykonanego inaczej jeśli w oryginale był drewniany - NA KONKURSY NIE JEŻDŻĘ wiec nie boję sie dyswalifikacji.

 
30-05-03 16:16  Re: Pływadła Zeppelina
Legionista   

Dzieki Zeppelin. Ja dla swojego Dido poszukam jakiegos ciekawego kaumflazu. Najwazniejsze ze klei sie dosc przyjemnie :))

Better Dead Than Red

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024