FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-10-11 18:09  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Za to kolory eksponatów muzealnych sa idealne:-) No bez przesady:-)
Popytaj raczej Przemka W. - on to jest chyba lepszym specem w tej dziedzinie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-11 19:54  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
darko56   

Jak na razie to fajnie Ci to wychodzi.

Powodzenia w dalszym klejeniu :)

 
30-10-11 20:17  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Z ciekawością będę tu zaglądał - jako żywo jestem zainteresowany tym, co będzie z tego Tygryska wychodzić.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-10-11 21:45  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tygrys to piękne zwierzę - życzę powodzenia tym bardziej, że sam jestem ciekaw jak będzie prezentowało się to wydanie

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
02-11-11 01:31  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieńdobrywieczór wszystkim :) Kadłub Tygryska zyskał już prawie pełne poszycie (zostały jeszcze spody sponsorów), więc wstawiam kolejne fotki. Swoich błędów nie będę komentował, na zdjęciach wyraźnie widać co schrzaniłem. Trochę żałuję że nie rozciąłem górnego poszycia na 3 części, tak jak to zrobiłem z wanną kadłuba, mam nadzieję że następnym razem wyjdzie lepiej. Ogólnie jestem zadowolony :)
Z retuszu zostało mi trochę farby, nie chcąc jej marnować pokusiłem się o wykonanie delikatnej walorki, a mianowicie zakryłem krawędź łamania górnego poszycia (czarna linia) i przy okazji zrobiłem efekt przetarcia plam kamuflażu na krawędziach płyty- zastanawiam się czy efektu nie pogłębić. Zapraszam do oglądania :)












--
Zbzikowany bzyk znad Bzury bzyczy zbzikowane bzdury...

 
30-11-11 00:03  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forumie :) Niestety w ostatnim czasie jestem całkowicie pochłonięty pracą i studiami, więc budowa tygrysa przebiega powoli, i myślę że stan ten utrzyma się co najmniej do świąt :/ Niemniej jednak coś tam w tym czasie powstało. Co by uchronić niniejszą relację od niechlubnej otchłani zapomnienia, prezentuję kolejne zdjęcia:


Płyta nadsilnikowa i płyty między żaluzjami przedziału napędowego. Dodałem śruby





Żaluzje nad przedziałem napędowym. Te większe lekko uplastyczniłem szlifując krawędzie, dodam śruby. Żaluzje ułożone na modelu "na sucho", są jeszcze przed końcowym szlifem i malowaniem:





By the way, namordowałem się nad tymi żaluzjami niemożebnie, stąd m.in. przystopowanie tępa, musiałem odpocząć.
Pozdro :]

--
Zbzikowany bzyk znad Bzury bzyczy zbzikowane bzdury...

 
30-11-11 00:48  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

przyznam się, że jak zobaczyłem te same żaluzje w moim modelikowym Jagdpanzer IV to również padł na mnie blady strach... Cały czas zastanawiam się jak to wyciąć żeby nie oszpecić modelu. Czy do retuszu używasz farb firmowych czy sam dorabiałeś?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-11-11 08:13  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Ładne ale czy aby nie za chude te żaluzje? Odnoszę wrażenie że powinny być podklejone na 1mm i dopiero wycięte. Pozostałe zdjęcia rozwieją ewentualne wątpliwości.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
30-11-11 15:59  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Raziel- nie wiem co rozumiesz przez pojęcie "farby firmowe" (nie to że się czepiam, po prostu nie rozumiem pytania)
Krystian- też mi się tak wydaje, ale żaluzje wykonałem o grubości zadanej przez autora modelu. Zrobiłem tak z dwóch powodów: po pierwsze, takie otworki łatwiej jest wyciąć w tekturze o mniejszej grubości. Po drugie, model nie uwzględnia wnętrza przedziału silnikowego a żaluzje od góry będą zakryte siatką, więc uważam że szczegół grubości płyt z żaluzjami nie będzie jakoś specjalnie eksponowanym detalem modelu. Ale może się mylę. Tak czy siak żaluzje nie są jeszcze przyklejone więc mogę nadal z nimi zrobić co chcę :] Mam nawet pomysł jak ten problem rozwiązać bez dodatkowego podklejania. Generalnie dzięki Krystian że zwróciłeś mi na to uwagę. Zastanowię się nad tym.

--
Zbzikowany bzyk znad Bzury bzyczy zbzikowane bzdury...

 
01-12-11 00:10  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rudy - pisząc "farby firmowe" miałem na myśli fabryczne kolory - innymi słowy: czy zakupiłeś farbę np.: Pactra, Humbrol itp. i malowałeś właśnie nią, czy sam dorabiałeś kolory mieszając itd.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024