FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-10-11 02:12  [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam szanownych kolegów kartonowych sklejaczy :) Mam na imię Paweł, modelarstwem kartonowym param się od lat, ale ze względu na wysoką śmiertelność sklejanych przez siebie pokraków, w wieku jeszcze embrionalnym, traktuję siebie jako modelarza średnio zaawansowanego. No i mam nadzieję że mój pedantyzm tym razem nie uśmierci kolejnego tanka zanim nie wyrosną mu nogi... znaczy się te... gonsiemnice :) A sklejany będzie, jak w temacie, Tygrysss opracowany przez pana Waldemara Rycharda. Co się rzuca w oczy już na starcie, to bardzo dobrej jakości wydruk, za to ogromny plus dla wydawnictwa. Sklejalność, jak na razie, też jest na dobrym poziomie. Opracowany Tygrys przedstawia pojazd z 3 kompanii 505 Batalionu Czołgów Ciężkich w kamuflażu, rzekomo, z walk w okolicach Kowla. Mam pewne wątpliwości co do koloru bazowego ale słabo się znam, więc może ktoś nieco rozjaśni temat gwoli ścisłości. Bo bemalungu zmieniał nie będę. Zamysł mam taki aby wykonać ten pojazd w standardzie z ewentualnym delikatnym brudzingiem pastelami. No i to by było tyle tytułem wstępu. Budowa szkieletu kadłuba przebiegała następująco:
- do podklejenia elementów szkieletu użyłem tzw. tektury piwnej (tektury żółtej) i butaprenu, za wyjątkiem płyty górnej (cz. K1) gdzie użyłem zwykłej szarej tektury i eksperymentalnie hermolu (nie lubię tego kleju, jest gęsty, ciągnie się i zostawia nitki, no i z płyty która powinna być płaska wyszły fale Dunaju, ale tragedii nie ma- na szczęście to przewidziałem. Ale posiada też swoje zalety, np: da się szlifować, dla tego 'eksperymentowanie' ma rację bytu :). Jeśli ktoś nie miał natomiast styczności z tekturą piwną to gorąco polecam, mniej tępi ostrze niż gęstsza, szara tektura, lepiej się tnie, jest wystarczająco sztywna a po zaimpregnowaniu można szlifować.
- w chwili gdy to piszę mam oklejoną poszyciem wannę kadłuba (cz. 1). Początkowo chciałem je wykonać tak jak to zaprojektował autor, czyli bez odcinania boków od spodu, ale po wykonaniu rowków pod zagięcia przeraziłem się że mi się karton przerwie w miejscu łamania ( wykonałem za głębokie cięcia, a brystol użyty w tym modelu jest jakiś taki, wydaje mi się, cieńszy. Pamiętam że z Wespe GPM'u nie miałem tego problemu). Więc poszycie wanny rozciąłem. I też wyszło dobrze :) I to by było na razie tyle. Pierwsze foty wstawię dzisiaj.

 
30-10-11 12:04  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam serdecznie.Wydawnictwo Modelik "tak ma" z kolorystyką swoich modeli,że odbiegają od rzeczywistości.Moim skromnym zdaniem są "za żywe".Połamania skalpela życzę.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
30-10-11 12:33  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
darko56   

Niecierpliwie czekam na zdjęcia :)

Powodzenia

 
30-10-11 14:42  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto i obiecane zdjęcia:










Do retuszu użyłem:
Revell16+ Humbrol 62, mieszane na oko, mniej więcej 60/40. W trakcie dobierania proporcji robię delikatne smugi pędzelkiem na białej kartce, czekam aż rozpuszczalnik odparuje(farba matowieje) i porównuję z próbką koloru z wycinanki. W ten sposób można bardzo precyzyjnie uzyskać zamierzony kolor mieszając praktycznie dowolne farbki ( oczywiście z głową, wiadomo, zielony z żółtym nie da nam czerwonego:)
Aha, no i otworki w płytach bocznych wycinałem 'dzięciołem'.

Post zmieniony (30-10-11 16:57)

 
30-10-11 15:41  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zmień zdjecia na miniaturki - nie czyta się widze regulaminu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-11 15:42  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zaraz Cię któryś moderator ochrzani, że takie duże zdjęcia dajesz. Maksimum dwa można a potem miniaturki. Ja daję zawsze miniaturki i żyję. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-10-11 15:43  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ostoja, StuG Ciebie śmignął z postem ;D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
30-10-11 16:07  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Na podstawie tych niewielu zdjęć można stwierdzić, że sklejasz czysto i starannie. Myślę, że relacja zmotywuje Cię do ukończenia modelu. Powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 
30-10-11 16:37  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na razie faktycznie starannie, tym niemniej zdjęcia do poprawki, jak mówiłem wcześniej. Do czego to doszło, żeby Rudy102 sklejał Tygrysa:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-11 17:17  Odp: [Relacja] Sd.Kfz. 181 PzKpfw VI Tiger Ausf. E Modelik 5/11
Rudy102 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie. Sorka za zdjęcia, przyjąłem do wiadomości, poprawiłem.
Mrówko masz rację, modelikowe kolory zazwyczaj odbiegają od rzeczywistych odcieniem, z tym że tym razem wydaje mi się że kolor bazowy powinien być zupełnie inny. Zdjęcie powinno wyjaśnić o co mi chodzi:

--

Post zmieniony (30-10-11 17:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024