FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
04-11-11 07:15  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tylko wtedy nie kosztowałby złotych 20 parę, tylko 40-50 (patrzyłem na cenę wydanych ostatnio samolotów dwu silnikowych).

Inna sprawa to legendarna już misja Małego Modelarza. Jak liczysz na full wypas, to kupuj i klej Hale, a nie narzekasz, że mały modelarz wydał prosty model.

Gdzieś kiedyś na tym forum toczyła się dyskusja zapoczątkowana bodajże przez Akrę o tytule "Czy projektanci podcinają gałąź, na której siedzą". Tematem dyskusji była mała ilość wydawanych modeli dla początkujących.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
04-11-11 07:54  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jeszcze małe wyjaśnienie.

Nie twierdzę, ze małe modelarze mogą być spasowane byle jak. Wręcz przeciwnie, uważam, że każdy model od misia do hala powinien być porządnie spasowany.
Nie twierdzę również, że merytorycznie ma być opracowany jak aviatorowa milicja. (wiem, nie sklejałem, nie mówię o sklejalności tylko o porównaniu zdjęć modelu do oryginału).
Tylko nie popadajmy w przesadyzm. Kilkunastoletniego chłopaka, który wziął pierwszy raz wycinankę do ręki, jeśli nie jest on jakimś fanatycznym znawcą lotnictwa mało będzie interesować, że odwrotnie jest namalowana swastyka, lub kształt kokardy różni się od oryginału. Będzie się cieszył, że dał radę skleić (z gorszym lub lepszym skutkiem) duży samolot. Nawet jeśli w 2D byłby on pomniejszonym oryginałem, to w rękach początkującego nie będzie idealnym odzwierciedleniem tegoż.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
04-11-11 08:02  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam,

A ja wrzucam ten model na warsztat i basta. Tyle rozważań a zero działań :)
Piękny weekend się szykuje nie ma co.
A tak przy okazji mógłby ktoś wstawić zdjęcie albo rysunek wyglądu wlotów, które to MM tak uprościł ? proszę proszę proszę

Pozdrawiam

--

 
04-11-11 08:08  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie bardzo rozumiem tej całej dyskusji. Jest towar i jest cena, komu się towar i cena podoba ten kupuje i basta. To producent ryzykuje tym, że na wadliwy towar nie będzie miał klientów i basta.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-11-11 08:58  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
kari   

... ble, ble, ble, ... i tak za 2-3 m-ce "moskitek" będzie dostępny w promocji: "taniej już nie będzie" za 5 czy 10 zł.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-11-11 10:59  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
el guapo   

A może poczekajmy na czyjąś relację?

 
04-11-11 11:13  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A ja nie zgodzę się ze zdaniem ZbiGa że MAŁY Modelarz jest dla MŁODYCH :D

 
04-11-11 12:24  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przeglądałem dziś tą wycinankę.
Dla mnie typowy standard Małego Modelarza.
Żadnego zaskoczenia...
Zero emocji ... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-11-11 16:02  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Rysiu62, nie wiem dlaczego tak twierdzisz?
Dokładność pomiaru zależy według mnie od sposobu i umiejętności jego wykonania.
Mam też śrubę mikrometryczną i z ciekawości wykonałem nim pomiary. Mierzyłem różne papiery wielokrotnie i w różnych miejscach od krawędzi. W porównaniu z suwmiarką elektroniczną, pomiar wykonany śrubą mikrometryczną pokazywał zawsze więcej o 0,01mm.Oba przyrządy mierzą z dokładnością 0,01mm.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
04-11-11 16:18  Odp: [Z] Mały Modelarz - Mosquito
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

" kolor wnętrza jest pusty " ???? Czytam to 10 razy i nadal nie rozumiem. ;-)
Fiemat96 jak nie jesteś pewny czy to życiorys Ranoszka, jak wół jest to napisane.
A w twoim przypadku to powinieneś się cieszyć że wnętrze jest nieco uproszczone, bo nie masz jeszcze umiejętności by skleić kabinę z 1000 części . Ja też, więc dla mnie uszczegółówienie wnętrza jest OK, a jak ktoś chce i potrafi może coś dodać od siebie.
Bardzo dobrze że nie wszystkie wydawnictwa są "Halami". Niech AH pozostanie AH , a MM Małym Modelarzem.
Ceva z tą "kanciatością" to trochę przesadzasz. :-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024