FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
18-11-11 08:34  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś robiłam stelaż tenta - nareszcie :)
Poza tym dodałam trochę wypatrzonego na zdjęciach olinowania, zrobiłam olinowanie bomów torpedowych. Bez sensu, bo czarnego na czarnym i tak nie widać. Generalnie z części wycinanki zostały mi wiosła, oba galiony i bandera.


Pracy jeszcze trochę jednak jest, bo teraz dopiero wzięłam się na poważnie za analizowanie zdjęć. Popatrzcie zwłaszcza na te dwa:

Ładnie widać olinowanie, wytyk łodziowy, składane trapy i parę innych smaczków.
Postanowiłam dorobić Victorii półki z sieciami przeciwtorpedowymi. Skoro są bomy, to muszą być i same półki, nieprawdaż? Na zdjęciu żadnym półek wprawdzie nie wypatrzyłam, ale gdyby ich nie było, to i bomy by zdjęto z burt. Zrobię.

Co do wody natomiast, to nie tak prędko. Victoria stanie kiedyś na dioramie, na zupełnie innej podstawce, ta jest jedynie "deską roboczą", więc nie zamierzam jej "nawadniać".
I chyba tyle na dziś.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-11-11 09:56  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

MUSISZ poprzycinać słupki tentowe! Nawet na tym zdjęciu widać wyraźnie, że stanowią 2,5-3krotność wysokości relingu! A wytyk sieciowy (ostatni) i tak mi się nie podoba, na miejscu admirała na spacerze nie chciałbym, żeby taki drąg majtał się nad głową...
A.

 
18-11-11 10:32  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ano chyba faktycznie muszę. Chociaż wysokość brałam mnożąc reling x 3, to wyglądają na zbyt duże.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-11-11 10:36  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie to wszystko wygląda,chyba coś przegapiłem ,czy nad bulajami są okapniki z drutu?,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (18-11-11 10:38)

 
18-11-11 10:39  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Okapników nie ma, nie mam na razie dobrego pomysłu, jak je zrobić. Są jedynie narysowane.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-11-11 08:13  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Z robienia okapników zrezygnowałam. Faktycznie może dałoby się je zrobić, ale powinnam była pomyśleć o tym znacznie wcześniej, nie teraz. Z cieniutkiego drucika zwinietego na spiralkę na igle i rozciętego - tak myslę.

Victoria już de facto skończona, zostały mi do powieszenia bandery i flagi sygnałowe. Victoria albowiem będzie się na dioramie mijała z SMS Sachsen: parada burtowa (już jest) i komplet kurtuazyjnych sygnałów na flaglinkach: "dzień dobry, kapitan HMS Victoria pozdrawia kapitana SMS Sachsen i przekazuje pozdrowienia..." takie tam. Na jutro powinnam całą tę kurtuazję powywieszać.

Kot będzie siedział na jednej z rej. Usadzę go, jak już podniosę banderę i wywieszę wszystkie flagi.




I ostatnie zdjęcie, jednocześnie zagadka (łatwa). Obok Victorii leży spardek jednostki pływającej, która za parę dni trafi do mojej stoczni. Jednostka jest oczywiście w skali 1/400. Co to za jednostka?



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-11-11 09:08  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
El Diablo 

 

Livadia ofkors :)
Niesamowite ustrojstwo to było, heh!
W końcu ktoś się za to zabrał.
To jest to rosyjskie opracowanie sprzed kilku/kilkunastu lat, czy zaś może coś nowego?

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
21-11-11 09:15  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Livadia, tak :) Masz u mnie litra maslanki.

To jest Walden Models. Stopień uproszczenia, obawiam sie, podobny do Victorii.
Na razie wręgi zatekturkowane suszą się pod prasą.


ZbiGu - ja mam nawet KOTa Sześciopaka, znaczy się kota poszóstnego, znaczy się sześć kotów :)

W sobotę stocznia zabrała się za ORP Ślązak.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
21-11-11 18:02  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na miniaturze myślałem że wałkujesz jakieś ciasto na np makaron :). Jeśli chodzi o Vikcię to trwam nadal i nieprzerwanie w zachwycie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-11-11 23:14  Odp: [R] HMS Victoria, 1890, 1/400
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wszystko ładnie, nie rozumiem tylko co jest z tym esemesem do Sachsen ?

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024