FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
02-01-11 16:47  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Idziesz do sklepu rowerowego i kupujesz za 2 zł linkę do hamulca. Grubość 1,6mm, czyli trochę za cienka bo powinno być 2mm. A jak dobrze poszukasz po allegro to i 2mm też znajdziesz.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
08-01-11 13:40  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
kolejny_cichy   

Moromen przede wszystkim gratuluję postępów w pracy, mój Twady stoi w kącie, póki co czeka na lepszy czas. Zwłaszca, że widziałem jednego w realu na 15 sierpnia na Pl. Piłsudzikiego i potem na 11 listopada pod Muzeum WP. :)
Jeśli chodzi o liny holownicze to poszukaj w sklepach modelarskich, czasem lina o nazwie np. "do Shermana" lub "Tygrysa" też świetnie robi robotę, ja czasem używam po prostu grubej srebrnostalowej wółczki i też jest ok.

--

Post zmieniony (10-01-11 23:16)

 
04-09-11 16:07  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Żeby Twardziel czuł sie wyjątkowy, dorobiłem mu podstawkę:

W zamyśle miał to być wycinek starego placu, na którym Twardy stoi jako atrakcja jakiegoś wydarzenia. A jak wyszło... oceńcie sami :-)

Zrobiłem mu też gablotkę, aby ograniczyć osadzanie się na nim kurzu. Jest to pleksi posklejana taśmą.

Może i nie wygląda najlepiej, ale działa :). Jak będe miał do dyspozycji lepszy patent, na pewno z niego skorzystam.

Linka hamulcowa niestety odpada; obawiam się, że pod jej naporem błotniki jeszcze bardziej by oklapły, a już teraz ledwo utrzymują własny ciężar. Wypróbuję patent kolejnego_cichego, może uda mi się tak nitki posplatać żeby imitowały linę.

Twardego można było pooglądać na I Szczecińskim Festiwalu Modelarskim ,,Paprykarz 2011'', na którym w klasie pojazdów kołowych i gąsienicowych juniorów zdobył złoto
Na zdjęciu razem z Messerschmittem BF109E-7 z KA, który w klasie samolotów o napędzie śmigłowym również zajął pierwsze miejsce :-)
Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy maczali palce w ,,Paprykarzu'', bardzo mi się podobało. Do zobaczenia za rok!

A jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to siedemnastego września w Oleśncy zawalczy o Grand Prix Małego Modelarza. Spróbować nie zaszkodzi ;)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (04-09-11 16:20)

 
04-09-11 16:19  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wypada nic innego jak tylko POGRATULOWAĆ sukcesów i życzyć powodzenia w dalszych zmaganiach z kartonową materią.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-10-11 19:25  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Korzystając z wolnej chwili i dosyć ładnej pogody, nacykałem mu zdjęć do galerii. Miłego oglądania!



Pomimo trudności miło go wspominam, jednak drugi raz bym się do niego nie dobrał ;-)

,,Twardziela'' można było ujrzeć na zawodach w Oleśnicy w dniach 16-18 września, gdzie otrzymał nagrodę dodatkową za najlepsze wykonanie czołgu wyprodukowanego i używanego w Polsce, pierwsze miejsce w klasie MMPg juniorów i... Grand Prix ,,Małego Modelarza'' :)


Pozdrawiam i do następnego!

--

Post zmieniony (16-10-11 19:26)

 
16-10-11 19:26  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Mruk, co następne? :P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
16-10-11 19:33  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Tyle mi się tego uzbierało, że sam nie wiem co następne. Najpierw skończę ,,Pioruna'', a potem się zobaczy co dalej...

--

Post zmieniony (16-10-11 19:37)

 
16-10-11 19:35  Odp: [Relacja] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No to zawalczyłeś. Gratuluję sukcesów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-10-11 20:41  Odp: [Relacja/Galeria] [Początkujący] PT-91 ,,Twardy'' MM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluję modelu. Tyle czytałem na temat niesklejalności że nie wierzyłem że powstanie. pancerny nie jestem ale fajnie sklejony czołg zobaczyc lubię.Gratuluję raz jeszcze.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024