FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
14-02-13 03:15  Odp: [Relacja]
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Na pokładzie "dojrzało" na tyle że czas mocować dzwigi.

Teraz to już tylko wymyślam sobie duperelki które można by dokleić co by "ładniej" wyglądało. Działam bez pomocy kotów więc tempo nie jest oszołamiające :-)
Pzdr

Post zmieniony (14-02-13 03:16)

 
14-02-13 09:08  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

olinowanie. Duzo olinowania :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-13 09:45  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Będzie, będzie. Było tego trochę, a mam zamiar wykonać większość. Cały urok :-)
Mam nadzieję że się uda.
pzdr

 
14-02-13 15:10  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Się uda. Się musi.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-13 15:42  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No teraz jak są dźwigi to już nie trzeba pisać nazwy okrętu :). Ładnie to wszystko wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-03-13 23:15  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Prace trwają, na tym etapie ciężko już w tej skali cokolwiek pokazać. Generalnie większość już na pokładzie.
Zaczynam jak widać walkę z olinowaniem i jak widać jest to prawdziwa walka :-)
Niestety cały czas nie te umiejętnosci i widać Glutowe Krople, niestety..
No sumienia nie mam już tego rwać. Chyba sobie zrobię parę masztów treningowych :-)
Mamy to co widać poniżej:

Pytanko dla wtajemniczonych; na dziobie z kabestanów mamy wychodzące łańcuchy, podejrzewam że na trały ale mogę się mylić (na zdjęciach są widoczne) - gdzie toto było mocowane?? gdzieś przy dnie ?? W większości przypadków cos takiego widzialem ale mocowane do dna na dziobie
pzdr

 
12-03-13 09:10  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja też widziałam mocowanie do dna. I też nie wiem, co to.
Fajne sznurki :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-03-13 09:37  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Cześć,

Zakładam że macie na myśli łańcuch łączący kotwicę wraz z kadłubem :)
Nie wiem jak to zostało rozwiązane na ww. okręcie - ale konstrukcyjnie łańcuch taki, jest połączony z kadłubem w tzw. komorze łańcucha na dziobie. Połączenie takie nie "trzyma" nigdy statku na kotwicy - jest właściwie zabezpieczeniem przed zgubieniem łańcucha (choć byłem świadkiem i takich sytuacji :D )
Te kabestany (właściwie - orzechy) służą do wybierania łańcucha, natomiast punktem "trzymającym" statek jest element zabezpieczający łańcuch pomiędzy orzechem a kluzą kotwiczną i tam przekazywane są obciążenia z łańcucha na kadłub - potocznie nazywane po naszemu lechowem (choć nazewnictwo takie zasadnicza dotyczy konkretnego typu połącznia...)

Trałowanie czegokolwiek z dziobu nie miałoby żadnego sensu...
A już trałowanie TAKIM łańcuchem....


Pozdrawiam!
Michał

--

 
12-03-13 09:52  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Co do trałowania to się zgodzę, nie wydaje mi się by to było to.
Chodzi mi o te dwa łańcuchy widoczne za kotwicą, nie bardzo wiem czy to było do dna mocowane czy gdzieś na burcie poniżej lini wodnej, na dzień dzisiejszy mam je zwinięte i schowane :-)

Pzdr

 
12-03-13 16:54  Odp: [Relacja] "Oktiabrskaja Rewolucja" MM skala 1:600
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Te łańcuchy od trałów szły przez otwory w blasze zamocowanej na dziobie poniżej LW. Ty jej nie przykleiłeś.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024