FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-10-11 14:20  F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
Nemo Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum - proszę o wyrozumiałość.
Po kilku latach przerwy odkurzyłem szufladę z modelami i na warsztat poszedł F-15C Kartonowy Arsenał.



Zdjęcia 3D w instrukcji obsługi bardzo ułatwiają pracę:





ale pojawiają się też pierwsze problemy:



Pozioma część Ii** (zaznaczona dwoma niebieskimi strzałkami) odstaje od reszty wręg

[URL=http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=241DSC_0294.jpg][/URL

Co z tym zrobić??? Obciąć czy zostawić???

 
14-10-11 16:08  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
cfemar   

A jak to się ma do następnego segmentu?

 
14-10-11 16:14  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A ten hamulec aerodynamiczny jest ruchomy czy nie?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-10-11 17:45  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5742&highlight=f15c

moja stara relacja. Nic nie odstaje, więc popełniłeś gdzieś błąd. Zetnij to. Trzymaj się grubości kartonu polecanego przez autora, w modelach tej firmy każde 0,1mm ma znaczenie.

 
14-10-11 19:12  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Filemat hamulec areodynamiczny w tym modelu nie jest ruchomy, tak jak w przpadku F-14 Tomcat z 2001 roku. oczywiście można zrobić ruchomy tak jak w tej relacji, ale jest dużo kombinowania.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-10-11 21:59  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
Nemo Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hamulec areodynamiczny nie jest ruchomy i chyba zrezygnuję z wykonania tłoka. Samolot z braku miejsca na półkach i tak pewnie zawiśnie na sufice...

Drobny problem już zlikwidowałem. Okazało się, że cała ta wystająca część była wycięta obok linii, poprawiłem to, troszeczkę przyszlifowałem i na razie jest ok:)

Dziękuję za fotorelację - na pewno bardzo się przyda. Jak na razie dopatrzyłem się pewnych różnic - u mnie niektóre elementy wyglądają inaczej niż u Ciebie. Pozwolę sobie porónać:

U mnie:

http://hosting-zdjec.pl/images/241DSC_0294.jpg

I u Ciebie:

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 66.imageshack.us/img166/8461/relacja05nw.jpg

Jeszcze jedno małe pytanko. Jakiego kleju używałeś do przyklejania fragmentów szkieletu na tekturkę??? Zawsze mam z tym problem i ostatecznie nie udaje mi się wyprostować delikatnych pofalowań...

Dziękuję za zainteresowanie tematem:)

Pozdrawiam!

 
15-10-11 07:21  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Do podklejania szkieletu na tekturę nie stosuj klejów na bazie wody, ponieważ powodują pęcznienie celulozy a po wyschnięciu kurczenie i powstają tym samym fałdy. Kiedyś stosowałem Hermol a teraz Budapren, klej polimerowy albo Uhu Hart. Po przyklejeniu kładę na płaską powierzchnię i obciążam czymś ciężkim np. encyklopedią.
Stosuj także zalecane grubości tektury.
I jeszcze jedno, staraj się wycinać dokładnie.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
15-10-11 09:56  Odp: F-15C EAGLE - FOTORELACJA + POTRZEBNE PORADY
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie bardzo widzę co jest inaczej? Oprócz tego, że nie wkleiłeś części If, Ig i Ih, to różnicy w częściach nie widzę. Kleiłem wszystko zgodnie z instrukcją, więc wątpię aby były jakieś różnice. RÓB WSZYSTKO DOKŁADNIE I ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ! Jak napisał Propeler kiepsko wyciąłeś ten szkielet, a to podstawa. Nie chcę prorokować, że tego modelu nie skończysz, ale już na to niestety wygląda. Także utrzyj mi nosa i postaraj się nie tylko doprowadzić relację do końca, ale i skleić to na jakimś znośnym poziomie.
Do podklejania wręg używam butaprenu, zresztą 90% modelu kleję butaprenem.
Powodzenia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024