FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-11 08:26  [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Otrzymuję wiele uwag i sugestii, że brakuje na rynku modeli kartonowych prostych i tanich, a jednocześnie na tyle okazałych, aby mogły zainteresować, a nawet zafascynować modelarzy najmłodszych. Seria czterech modeli prezentujących rosyjską (jak niektórzy wolą radziecką) rakietę nośną PROTON z różnymi modułami statków kosmicznych wydaje mi się idealna. Modele są bardzo duże (największa z rakiet ma aż 1,22 m długości), bardzo proste w budowie i tanie. Może 30-35 zł to nie jest „bardzo tanio”, ale modele te są dużymi blokami w formacie A3 i zawierają po 8-9 arkuszy A3 z częściami, więc stosunkowo tanie jednak są.
Budowę modeli ułatwią na pewno zakupione dodatkowo (też za umiarkowaną cenę) zestawy wycinane laserowo zawierające wręgi i trudny do wycięcia dla początkujących ażurowy łącznik pierwszego i drugiego członu rakiety.
Autorem opracowania jest Maciej Lewan. Cena detaliczna brutto modeli wynosi po 35,00 zł., tylko Protona-1 (28/11) nieco mniej: 30,00 zł. Zestawy wycinane laserowo kosztują w detalu brutto po 15,00 zł., a do Protona-1 12,00 zł.
Modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami, rysunki montażowe, zdjęcia modeli-„surówek” i zestawów wycinanych laserowo.





UWAGA: w przypadku problemu z wejściem na naszą witrynę proszę wpisać adres sklepu do wyszukiwarki (po ostatnich poprawkach serwisowych z „ulubionych” może nie wchodzić).

--
JOL

 
12-10-11 10:43  Odp: [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To ja już wiem co chce od mej wybranki serca na mikołajki :D Szkoda tylko ze nie zawierają( a może się mylę?ze zdjęć na stronie wyd.nie widać by coś takiego było) podstawki tak jak w 3 wcześniej wypuszczonych rakietach autorstwa pana Janukowicza,elegancko by się wtedy prezentowały-takie zderzenie myśli technicznej;)

 
12-10-11 11:47  Odp: [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie ma podstawek, ale one dosyć stabilnie stoją na dyszach wylotowych. Niezbyt trudne wydaje się ewentualne wykonanie podstawki we własnym zakresie.

--
JOL

 
12-10-11 12:10  Odp: [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Reedmooley, ja mam drewniane podstawki od takich małych jak na fotce poniżej po duże około 30x30cm. Jeśli Cię interesują to możemy się dogadać.
http://imageshack.us/photo/my-images/402/sdc12667v.jpg/

Post zmieniony (12-10-11 12:11)

 
12-10-11 12:49  Odp: [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zacne:)Dobrze wiedzieć:)Jak będę bardziej przy "flocie" to się skontaktuje:)

 
14-10-11 20:43  Odp: [nowość: MODELIK 28-31/11] Rakiety PROTON
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Reedmooley napisał:

> To ja już wiem co chce od mej wybranki serca na mikołajki :D Szkoda tylko ze nie zawierają( a może się mylę?ze zdjęć na stronie wyd.nie widać by coś takiego było) podstawki tak jak w 3 wcześniej wypuszczonych rakietach autorstwa pana Janukowicza,elegancko by się wtedy prezentowały-takie zderzenie myśli technicznej;)


A widziałeś to:
http://www.cardmodels-r.narod.ru/html/Proton-LP1-e.htm
http://www.cardmodels-r.narod.ru/html/Proton-LP2-e.htm
http://www.cardmodels-r.narod.ru/html/Proton-LP3-e.htm
tylko trzeba powiększyć z 1:96 do 1:50.

--
pozdro.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024