FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
14-10-11 22:39  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Panowie, napiszę Wam, że ten Garland z Questa to naprawdę ciekawy model, bardzo pomysłowo zaprojektowany.Nawet ma - juz w planach - coś na kształt 3D. Druk bardzo dobry, rysunki montażowe w 3D.Dzisiaj go trochę pomęczyłem, jutro zamieszczę kilka fotek.W każdym razie polecam...

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
15-10-11 15:03  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Trochę udało mi się zrobić...Bardzo ciekawie są zaprojektowane obniżone, w stosunku do pokładu, podstawy dział.Udało mi się też wyciąć kluzy kotficzne.



Porównanie wielkości do ORP Piorun:



--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 
15-10-11 23:46  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W czym trzymacie elementy wycięte sklajanego modelu? Ja trzymam w pudełku po bombonierce, którą moja żona chciała dać teściowej na imieniny. Ale bombonierka gdzieś się "zapodziała" i pojechaliśmy z samymi kwiatami.Później przypadkowo ją znalazłem, czekoladki wsunąłem na jeden raz (właściwie do spółki z naszym pieskiem, który bardzi sie oblizywał i szorował ogonem praktycznie po suficie). Pudełko przezornie okleiłem szarym papierem, i teraz mam świetne miejsce ma magazyn rzeczy potrzebnych,Wszystko się mieści, nawet całe, nie wycięte strony. Polecam.
Moja żona twierdzi, że pies tez zwariował na punkcie modelarstwa, ponieważ ile razy widzi to pudełko, warczy na nie, obwąchuje, ślini się i próbuje je otworzyć łapami. Dostaje przy tym jakiegos psiego amoku.Cóż, tłumaczę, że też ma zacięcie modelarskie - jaki pan, taki pies...

--

Post zmieniony (15-10-11 23:49)

 
08-12-11 02:05  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Hej! Wywlokę ten temat ale zapytam: CZY brak aktualizacji to efekt zaprzestania prac nad modelem?
Pytam,bo myślę o Garlandzie co by sobie go na gwiazdkę sprawić,a ciekawi mnie jak się model klei.
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
24-11-12 11:54  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Cześć. Ależ skąd...Po prostu dłuższa przerwa spowodowana sprawami życiowymi...
Ostatnio powróciłem do tego modelu. Trochę sobie podłubałem.

Niestety, mam problem z nowym photobucketem. Nie bardzo teraz wiem, jak wstawić fotki.

Post zmieniony (24-11-12 11:59)

 
24-11-12 12:23  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zajrzyj do działu Testy bo też miałem ( nie tylko ja ) ten problem i jest tam jego rozwiązanie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-12 12:24  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak wpisywać linki masz tutaj.

http://i759.photobucket.com/albums/xx238/Tysiuniek/Modele%20kartonowe/Garland004.jpg?t=1353754139
http://i759.photobucket.com/albums/xx238/Tysiuniek/Modele%20kartonowe/Garland006.jpg

Post zmieniony (24-11-12 15:18)

 
24-11-12 14:22  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dotarło, dotarło...Właśnie walczę z "udoskonaleniami" photobucketa.Straszne...





Na razie tyle udało mi sie zrobić z edycją fotek. Ale jak zrobić ikonę?

Post zmieniony (24-11-12 14:27)

 
24-11-12 15:57  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Czy mi się wydaje, czy reling pokładowy jest dwurzędowy? Powinien być trzyrzędowy.

Poza tym, jeśli używasz kartonowego relingu (a na taki mi on wygląda), to chyba warto było trochę więcej przyłożyć się do kształtowania na łukach....
Piotr

 
24-11-12 16:27  Odp: [Relacja] ORP Garland (G) Quest 1/2004 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadza się, jest kartonowy, trzyrzędowy.Dolna część relingu trochę się schowała pod wykończeniami pokadu. Jeszcze nie był kształkowany, zrobię to przed nasączaniem klejem i malowaniem.

--
http://www.humvee-models.com/
(Tomek)

Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024